Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Iris*

Староседелец
30 јануари 2014
842
1,432
1,103
Почнав да ја носам љубовта со себе и знам тоа нема да го промени светот, но го менува мојот свет, ме менува мене, ми вдахнува сила, ме оживува, ми го врти погледот кон убавината што сум ја заборавила и убаво ми е како никогаш до сега.
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Sakam da se druzam so vljubeni lugje.Sakam da im gi gledam iskrite vo ochite i rashirenite zenici niz koi keim poglednes vo dushata.Tie me vrakaat vo mladosta mi go rastreperuvaat srceto i mi gi nosat spomenite. Ljubov edna chudna sostojba na teloto i umot koja dava sila da se izzivee zivotot so nasmevka.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Четири години заедно. Кога поминаа ни сам не знам. Уште се сеќавам на првиот ден, ко да беше вчера. Изминавме четири прекрасни години.
Нека бидат уште многу, многу повеќе. Те сакам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Achernar

ile.jovanovski19

Истакнат Член
26 јуни 2017
15
2
103
28
Сакам да ти кажам иако не се имаме видено на начинот на кој јас сакам сепак ќе те ценам и почитувам исто како денеска. (верувајте ништо не е полошо од невозвратена љубов) :( Еднаш го скршив мразот ама исто како јас да се скршив или како да се сопнав од истиот мраз што сакав да го скршам. Ако сега не ти покажувам мислиш се сменило нешто кај мене? Не не е ништо сменето само те чекам и набљудувам ама неверувам дрка вечно ќе биде тоа.

Sent from my 5010X using Tapatalk
 

Iris*

Староседелец
30 јануари 2014
842
1,432
1,103
Стварно е веќе касно, а сонот пак си ми го украл. Ама нека, спиј ти, а јас ќе те чувам, ме научи и будна да сонувам.
 

ile.jovanovski19

Истакнат Член
26 јуни 2017
15
2
103
28
Dali ja nauce lekcijata ili samo me setas po tavani kje pokaze vremeto ama cudno e vremevo.

Sent from my 5010X using Tapatalk