1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Saladin, 23 февруари 2012.

 1. Baknuvalka

  Baknuvalka Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,113
  Допаѓања:
  2,666
  Koga pretstavata ke zavrshi vo teatarot narecen zivot, ke gi poglednes site koi bile na shticite i ke se nasmees. Jas sekogas glumev ludilo i nemost.
   
  Последна промена: 14 јуни 2017
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 2. incognito

  incognito Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  1,825
  Допаѓања:
  2,854
  Кога ќе помислиш на мене, задржи го здивот, нека потрае, почувствувај ме.
   
  На Traviesa и Iris* им се допаѓа ова.
 3. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  264
  Допаѓања:
  548
  Пол:
  Женски
  Многу зборуваш, знам и како можам да те замолчам.
   
  На incognito му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Истакнат Член

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,170
  Допаѓања:
  1,111
  Пол:
  Женски
  "Биче рата кажу сви.... А ја чу умрјети од љубави!"°°°
   
  На corki му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Истакнат Член

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,170
  Допаѓања:
  1,111
  Пол:
  Женски
  Мораше ли вака а?! Мораше ли да ја преминеш границата... Зар не осеќаш дека ти станав роб а ти упорно по свое... Зар не осеќаш дека сум несреќна...
  Зошто..... лошо од мене не виде фати у .!.
   
  На corki му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  264
  Допаѓања:
  548
  Пол:
  Женски
  Кога природата и луѓето ќе замолкнат, длабоко во ноќта, се слуша само мојот копнеж кој те повикува, а јас лутам низ очите твои молчејќи, лутам и не можам да се вратам на себе.
   
  На Baknuvalka, corki и incognito им се допаѓа ова.
 7. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  264
  Допаѓања:
  548
  Пол:
  Женски
  Ми влезе под кожа, најде пат низ празнините, зачекори сигурно на твој начин. Таму си, овде сум, толку далеку што боли, толку блиску скоро да можам да те допрам.
   
  На Baknuvalka и incognito им се допаѓа ова.
 8. Baknuvalka

  Baknuvalka Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,113
  Допаѓања:
  2,666
  Ne prostuvam nepravda. Nepravdata me boli a bolkata me odalechuva od tebe. Mozam celoto srce da ti go podaram no mozam i da go zatvoram. Ne me boli kopceto ignore , me boli prichinata. Jas ne zasluzuvam nepravda od bilokoj vid.
  P.S.Neka moite solzi bidat tvoi za mig, za da ja razberes mojata tishina.
   
  Последна промена: 22 јуни 2017 во 22:13
  На ●Untouchable°, Iris* и corki им се допаѓа ова.
 9. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Истакнат Член

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,170
  Допаѓања:
  1,111
  Пол:
  Женски
  Молкот ме убива.. Пернивцата ми е утеха .. А веќе е крај.. Уште само 2 дена. . И.. вечно сама...
  Јас без тебе .. ти без мене .. се ќе пребродиме верувај свако чудо за 3 дана...
  Мора така! Поарно така!
  Ма мислам дека ич не ме болиш веќе сакал верувал сакал ич... ми олесни многу.. услуга ми напрај ама за моиве ми е тешко ..... тоа само
  Среќно од срце :)
   
  На corki, Ѕвездичка, Iris* и уште 1 член му се допаѓа ова.
 10. incognito

  incognito Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  1,825
  Допаѓања:
  2,854
  Добро е кога знаеш кому припаѓаш и чии усни сакаш да те бакнуваат, ако некогаш ги сонував за да преживеам, сега живеам за да се разбудам и ги украдам повторно, како жеден лист што паѓа врз бистрата вода, душата да ја натопи низводно од тагата која ја криеш во очите.
   
  На Iris* и Baknuvalka им се допаѓа ова.

Сподели: