1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да кажам/Сакам да прашам

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 6 февруари 2013.

 1. Antonej.*

  Antonej.* Нов член

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  15
  Луѓе дали некој може да ми каже во врска со закажување за лична карта .. наполнив 18 и ми рекоа треба да се закаже на еден број .. е сеа не сфакам што е со барањето од кај да го земам и кога да го однесам .. ? :)
   
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Не ми снема мислења а? Е арно, барем да ме известевте кои мислења ми ги снема. Фала, пријатно.
   
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Зошто увек по филмовиве/серииве, кога ликовите вечераат со гости јадат шпагети? И тоа најчесто, пропратени со салата. Обожавам шпагети, обожавам и салата, ама двете заедно... :nah
   
  На Electra, Lena и Давор им се допаѓа ова.
 4. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Ова не е за смеење, жално е...
  Убаво си кажал Запа: '' There is more stupidity than hydrogen in the universe, and it has a longer shelf life. ''
  Јас си стојам со еден убав фејспалм од прееска...
   
 5. МалиСашко

  МалиСашко Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2014
  Мислења:
  466
  Допаѓања:
  347
  сдк... станувај Сале да ја спремиш колата за в четврток... масло треба, антифриз треба, воздух да испуштиш од кочници, алатите да ги спакуваш, да ја испериш, да ја изметиш... Ќе немаш време утре за сето..
   
 6. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,104
  Ако не ви се живее, не ми се обраќајте.
  Имате таму Св.Петар и компанија.

  [​IMG]
   
 7. МалиСашко

  МалиСашко Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2014
  Мислења:
  466
  Допаѓања:
  347
  сдк... среќа е кога ќе ти поверуваат дека колата што му ја продаваш троши стварно 7 на 100 низ град...
   
 8. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Како сум гладна само да знаеш.
  Се покајав што влегов во СДК и ти го прочитав коментаров :biggrin
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 9. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  СДК форумов да се преименува во Мудрост. Една членка еднаш рече дека молчењето било мудрост, па некако сите мудри станаа и само молчат. Напишеш ли нешто или ќе ти го снема мислењето после некое време или па нема никој нема да ти одговори (па макар и да се р`чниш со некого). Чат пат ќе видиш по некоја тема живната во рок од пола саат (веројатно мудроста има слаба точка) и после штама.

  Форумско мото: Биди и ти мудар, натпреварувај се колку ќе издржиш молчејќи.
   
  На melpomena, Lena, $3Я3|\||)&p&†Y и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,104
  Награда: Златен Талат :)
   
  На Saladin, Lena и Electra им се допаѓа ова.

Сподели: