Сакам да кажам/Сакам да прашам

malecka

Староседелец
3 април 2013
66
40
1,028
СДК со таков покварен менталитет не се стигнува далеко.

Значи скоро недела дена сум во Мк на одмор, сега во понеделник се враќам назад за Берлин и еве што се издешава: другар на моја колешка од работа ми порача да сум му донела мобилен од Германија Самсунг оти поефтини се цените таму. Кога дојдов Мк му пишав нека дојде кој ден сака нека си го земе мобилниот , ама овој секој божји ден измислуваше само причини као демек немал време. Па што к*р го нарачуваше ,,,, знали не е за парите, туку за губењето доверба. Е затоа кога некој наш што живее во Мк сака некоја услуга од македонци од дијаспората , нашиве нема шанси да ви помогнат во ништо оти сте расипани бре...Па јави се и речи ако си се предомислил дека не го сакаш мобилниот, а не секој ден само да се глупираш.

Џабе сум фер и добра, колку и да сакаш да им угодиш на нашиве во Мк , за жал само може човек да се разочара. Што да ви правам ко само лажете,,,, и затоа од сега ќе ги бранам македонците од дијаспората , нема потреба никаква услуга и помош за нашите во Мк, не вреди бе брат , брееее како може да се покварени толку, тоа е тоа македонски менталитет во Македонија.

Исто и минатиот пат во Ноември ко бев Мк, запнале пријателки на мајка ми, донеси по 4 парфеми , добро донесов, а само 2 ги сакале,,,, ок е бре,,, ама кажете на време што сакате или не знаете и вие што сакате.

Заеби, не ми се коментира, од сега натаму никаква помош на македонци кои жувеат во Мк, за памет нека ми биде, а таман викам еве на 3-4 познаници извадиле БГ пасоши има и работа во Берлин , ама не им помагам, нека се мачат сами, нека цркнат , оти знам дека ако им помогнам и за сместување и работа, нема да знаат ФАЛА да кажат.

Штета што се покварени голем процент од македонците кои живеат во Мк, не знам да беше албанец во прашање можеби немаше да биде до толку расипан ко македонецот !!!
 

malecka

Староседелец
3 април 2013
66
40
1,028
СДК падна карање и викање дома од страна на моите зошто сум им верувала толку на наши луѓе и дека не треба никогаш ништо да им помогнам макар да е тоа одговор на било какво прашање.

Цела среќа законот за враќање на неотворени продукти со присуство на сметка е 2 недели , а јас сум во Мк 1 недела. Одлично, ќе може да го вратам мобилниот одма штом слетам во Берлин во понеделник, секако работат до 20 часот, одма идам и им го оставам и готово.

Аман, ми ја наполнија главата негативна енергија моиве , ебати одморов глуп, арно вели Наташа, другарка ми : гледај си го само твојот живот и свиркај си, за други ич да не ти чуе, себичност 100 % - во право било девојчето.
 

Catalunec

Нов член
21 мај 2018
1
0
1
32
Продажба на биткоин и останати криптовалути. Повеќе информации во порака
 

malecka

Староседелец
3 април 2013
66
40
1,028
СДК Back in Berlin, од утре почнуват пак моите емоционални маки со колегата од работа , ама мора нешто да се дешава инаку животот е досаден :svirka
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco

Некаков карате-инструктор-педофил злоставувал дете. Таткото на детето, незадоволен поради скромната казна на која бил осуден педофилот го дочекува на аеродром при екстрадиција и пред камери го упуцава во глава.
Добил пет години условно и поминал ниту ден на робија.
Цар :)
На снимката е убиството, со еден куршум го реши на лице место, добро испланирал, се преправа дека праи муабет на говорница и бам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: alba and Saladin

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Седам и слушам музика..
Не знам шо ми текна да отворам овде, читам кои с*ања ми се дешавале една година пред ... Боже
Истиов период лани јас паднав од 56 на 48кг.. Психички ослабев.. Лечење, мачење, разочарување..
Воу.. В грло кнедла ми застана пак ми згорче јбт горко време...
Ке ја честам пак Др психијатар што ме спаси!
Фала ти што ме научи дека не треба да е*ам жива сила и што треба да си живеам како јас сакам за да не дојдам уште еднаш, никогаш ..
Браво царице!
.....
Еј а денес! Една година подоцна! Јас.. Бебче расте во мене! Среќна сум.
Ама сега тврдам дека сум среќна!
Нема пролазни кризи веќе..
Све доЏе па проЏе..
Да нема кавги не е интересно..
Охо..
Ај доста..
Мило ми е! :sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio and Makedonec

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Колку што можеме ние жените во торба да ставиме, толку мажите неможат ни во гепек да стават:D:D