1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да кажам/Сакам да прашам

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 6 февруари 2013.

 1. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  508
  Допаѓања:
  433
  Пол:
  Машки
  Тоа што ти кажуваш е другата,или би рекол мрачната страна на истите!
  Самоодбраната неможешда ја класифицираш како"курчење"со нож на деца со 15годишна возраст!
  Сведоци сме сите ние на случки од ваков карактер каков што ти кажа,ако не ист,барем сличен случај,каде што сите сме знаеле дека детето во ташната поседува нож или нешто слично,а сепак сите сме ќутеле и не сме го пријавеле!

  Саоодбраната е едно,курчењето е друга ствар!
  Оние што се курчат по улици,знаа да посегнат со ист интензитет и по своите родители!А тие не сакат благовремено да го пријават зошто се срамат од комшиите и од другите,па макар и секојдневни тортури трпеле врз себе,а со тоа НЕпријавување прават само уште поголем деликвент од нејзинотот дете!
  Така е,институциите се тие што треба да се грижат за безбедност на граѓаните,но и кај нив се случуват пропусти,од кога ќе се случи најлошото(убиство)тек тогаш реагират!
  Добро би било секој од нас што познава вакви "дечишта",да го пријави во полиција,и таму ќе преземет соодветни мерки за да го средат...тогаш и родителот на самото дете ќе ти биде благодарен!
   
  На Dorina и Makedonec им се допаѓа ова.
 2. violetmoon

  violetmoon Модератор Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,283
  Допаѓања:
  5,414
  Пол:
  Женски
  Keep on dreaming girl....sing with the angels now.

   
  На Mystic и Prashina им се допаѓа ова.
 3. woworld

  woworld Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2016
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво. Денес секој од нас бара дополнителна заработувачка. Нудам работа во Авон. Работа која нема да ве заморува, работа од дома. Заработувате сами, сами сте свој шеф. Добивате подароци. За секој што ке се регистрира следува парфем за само 25ден. За дополнителни информации пишете ми во порака. Поз
   

  Прикачени податотеки:

Сподели: