1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да кажам/Сакам да прашам

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 6 февруари 2013.

1. смути

смути Нов член

Зачленет на:
    2 јануари 2018
    Мислења:
    7
    Допаѓања:
    0
    СДК... Ана Бекута.... имам један живот...

2. malecka

malecka Староседелец

Зачленет на:
    3 април 2013
    Мислења:
    44
    Допаѓања:
    22
    СДК, психички попуштив. Последниве 3 дена имам спиено 4 саати и јадено 2 пати. Ми се повраќа, лошо ми е. Сакам да биде со мене, да ми се јави, да има време за мене. Сите колеги од работа приметија дека има нешто меѓу мене и него и се осеќам ко ѓубре.
    После сум на работа 3 смена , он е сега 2 , ќе го видам сигурно , а толку ми е лошо, шминката не покрива колку ми е лошо, емоционално паднав скроз.

Господ нека ми е на помош, не можам јас ништо на сила......е тоа боли, јас се тргам на страна само за он да си ги среди мислите у глава , а јас цркнав буквално. Да тибам и љубов со колега и чувства.
    Уф, ај да се напијам апчиња за смирување, лошо се осеќам, многу лошо, не му посакувам на никој да биде у моја кожа.

3. *V******

*V****** Староседелец

Зачленет на:
    2 април 2013
    Мислења:
    192
    Допаѓања:
    170
    Asklepij...

4. Arlandria

Arlandria Нов член

Зачленет на:
    9 јануари 2018
    Мислења:
    3
    Допаѓања:
    1
    Здраво :)
    Пред некое време го гледав на телевизија прилогот за дедото и баба кои живеат со две близначиња а немаат пари ни да ги нахранат а за облека да не зборуваме. Свесна за тоа и дека тие не се единствено такво семејство решив да пробам некако да помогнам. Направив кампања на GoFundMe, каде што ја објаснив мојата идеа и сите што сте заинтересирани можете да помогнете со тоа што ќе донирате или пак ако не сте во можност да донирате пари, може да го споделите линкот по социјални мрежи и така да помогнете. Доколку некој сака да ми се придружи и да помогне на било кој друг начин, со донирање на мал дел од вашето време за купување на производи или пакување и делење, ако се соберат доволно пари, ќе ви бидам многу благодарна.

Ова е линкот на кој што може подетално да прочитате и да донирате
    https://www.gofundme.com/actions-not-words
    Ви благодарам :inlove:

5. КоњчетоЅвончо

КоњчетоЅвончо Староседелец

Зачленет на:
    20 октомври 2012
    Мислења:
    2,067
    Допаѓања:
    2,116
    Поздрав црно бели :zelen

:igra

На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Struggler

Struggler Староседелец

Зачленет на:
    19 јануари 2013
    Мислења:
    1,735
    Допаѓања:
    994
  7. Makedonec

Makedonec Модератор Член на администрација

Најактивен член

Зачленет на:
    15 јуни 2014
    Мислења:
    1,342
    Допаѓања:
    1,104
    Деца 15 години надвор носат ножеви за да се курчат при тепачки. Дали ако дознаат нивните со ножот ќе им направат трето око??
    #ПрашањаКоиМеМачат

8. corki

corki Староседелец

Зачленет на:
    21 декември 2013
    Мислења:
    508
    Допаѓања:
    433
    Ваков тип на деликвенти коишто самостално се воспитувале,толку успеале да се воспитат,и не е на одмет полнење на затворите со истите.
    А шта се тиче "нивните"би требало бетер да се тие!
    Зборо е зошто навремено не реагирале,и спречиле секаков вид навика на нејзините деца,или пак воопшто не се замарале со самите нив,а тие успеале само тоа да го научат!
    Ситуацијава во кои што се наоѓат таквите личности може да се каже дека имаат недоататок на внимание!
    Со неговата деликвентност сака да го покаже неговото лице,за да биде прифатен од околината,без да знае дека тоа му носи обратен ефект!

9. Struggler

Struggler Староседелец

Зачленет на:
    19 јануари 2013
    Мислења:
    1,735
    Допаѓања:
    994
    A sho ce recis za instituciite sto ne prezemaat nisto okolu delikventite. Odnosno imav slucaj vo klas kade sekoj den bese maltretirano deteto, tepano i navreduvano i posle nekoe vreme pocna da nosi nozh, za da se odbrani demek ili da se pocuvstvuva pobezbeden na skolo. I znaes so se sluci otkako doznaa deka nosi noz? Go etiketiraat kako najlos delikvent i ne zemaa vo obzir so sekoj den bese tepan i navreduvan, tuku nozot so go nosel.

Ne vikam deka nema delikventi ama ima sekakvi lujge i se i seshto doziveale. I pak kje recam instituciite treba da prezemaat merki i toa merki so ce go zaprat ili da bidam realen znacitelno da go namalat nasilstvoto.

10. incule

incule Староседелец

Зачленет на:
    5 јануари 2015
    Мислења:
    629
    Допаѓања:
    97
    Сдп каде за стара нова година

Сподели: