1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да кажам/Сакам да прашам

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 6 февруари 2013.

 1. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,735
  Допаѓања:
  994
  Sakam da vi posakam srekjna Nova godina, i da imate podobra godina od prethodnata.

  Minatava godina od tolku shto imav dushevna bolka, pamtam ko vcera da beshe. Broken heart teach lessons or... karma is a bitch? Imav period kade 20kg simnav, ama se vrativ podobar.

  Vo novata godina sakam: Da uspeam da vlezam policaec ili da se vrabotam so fakultetot (koj e 95% zavrshen ushte diplomskata fali)
  -novata zenska da bidi dovolno pametna, da ima smisla za (gluposti) i humor, inovativna i da me tolerira takov kakov shto sum
  - da bidam malce pojak od to sho sum ( bodybuilding-ot)
  i to e to

  Ustvari ne bash, bi sakal da i cestitam na ex-gf i so srejca da i e 3ot ili 4ot decko (otkako me ostavi mene, pa i toj so "me zameni") i se nadevam deka nema da krsi srca.
   
  На Outrider, :Faun:, Makedonec и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. violetmoon

  violetmoon Модератор Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,283
  Допаѓања:
  5,414
  Пол:
  Женски
  Ај и од мене среќна Нова нека е црнобели, да ми бидете живи, здрави и највесели(party)(party)

  A и вака некако може:)
  8d30d81b557e6396475d2ee314dd9263--new-years--cheer.jpg
   
  Последна промена: 1 јануари 2018
  На Outrider, :Faun:, Prashina и уште 5 други им се допаѓа ова.
 3. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,043
  Допаѓања:
  3,261
  Вака се почнува првиот ден од годината:sreken(party)
  IMG_20180101_111438.jpg
   
  На Outrider, Prashina, FemmeFatale и уште 5 други им се допаѓа ова.
 4. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,101
  Допаѓања:
  966
  Пол:
  Женски
  Среќна Нова Година и од мене.
  На сите Ви посакувам неизмерна среќа, радост и здравје и незаборавни моменти со вашите сакани.
  :zelen(star)
  Јас оваа година ја почнав со фасцинантен поглед на ѕвездено небо, чист воздух, прегратки и бакнежи.(wasntme)
   
  На FemmeFatale, Makedonec, pozdrav eden topol и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  629
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам како поминавте за Нова година
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 6. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Активен Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
  Фала за прашањето Инчуленце....бевме дома, ништо посебно..оваа година мислам дека немаше никаква новогодишна магија, ниту еуфорија кај луѓето..повеќе ми делуваше дека беше присутна празнична депресија, незадоволство..и тако то...А ти дека беше??
   
 7. КоњчетоЅвончо

  КоњчетоЅвончо Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,067
  Допаѓања:
  2,116
  Пол:
  Женски
  Кога ќе се сетам на летните денови стално ми иде во глава едно безвезе прашање што обавезно има по некој што мора да ми го постави додека сум на одмор. "Се бањаш ли?" Што би одговориле на едно такво прашање? :confused: Мене искрено некогаш ми иде да им кажам:
  "Што збориш какво бањање, лето е ало водата ја штедам, шампонот поскапе, а на плажа одам од време на време колку да се заплакнам".
   
  На Outrider и Makedonec им се допаѓа ова.
 8. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Активен Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
  Дојдов, видов, нема никој, си отидов....:ninja
   
 9. malecka

  malecka Староседелец

  Зачленет на:
  3 април 2013
  Мислења:
  44
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  СДК , емотивно не сум добро. За 2 саати треба да се спремам да одам на работа а око не склопив цела вечер, не знам како ќе функционирам денеска а ОН ќе биде на смена, ќе го видам , колегата ми мој драг.

  Морам да разговарам со него, ова не може да продолжи вака, не се издржува или он или јас ќе си дадам отказ.
   
 10. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,204
  Допаѓања:
  2,843
  SDK
  Ponekogash ochite gledaat toa sto sakaat da vidat, a srceto chuvstvuva toa sto sto mu nedostasuva I seto toa e samo prokleta iluzija.
   
  На corki и КоњчетоЅвончо им се допаѓа ова.

Сподели: