1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да кажам/Сакам да прашам

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 6 февруари 2013.

1. corki

corki Староседелец

Зачленет на:
    21 декември 2013
    Мислења:
    497
    Допаѓања:
    426
    Не,се е исто но со различни нијанси!:)

На Dorina му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Dorina

Dorina Активен Член

Зачленет на:
    20 октомври 2017
    Мислења:
    68
    Допаѓања:
    49
    Moze i taka. (y)

На corki му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Makedonec

Makedonec Модератор Член на администрација

Зачленет на:
    15 јуни 2014
    Мислења:
    1,307
    Допаѓања:
    1,073
    Нека стои ова и тука

upload_2017-12-3_13-34-52.jpeg

upload_2017-12-3_13-35-3.jpeg

upload_2017-12-3_13-35-15.jpeg

На Dorina му/ѝ се допаѓа ова.
  4. pozdrav eden topol

pozdrav eden topol Полноправен Член

Најактивен член

Зачленет на:
    10 ноември 2017
    Мислења:
    96
    Допаѓања:
    62
    Најдобро е вакви спискови составени од скромни желби на болни дечиња кои срцава ни ги допираат и душата натажуваат, да се испринтираат во голем број и да се обвиткаат зидовите на собранието, на парламентот, да се закачат на куќите на богатите политичари, да висат на сите споменици, дури мислам дека треба и со вакви спискови да се накити новогодишната елка на град Скопје.:(:(:(

На Makedonec, Dorina и corki им се допаѓа ова.
  5. Outrider

Outrider A Witty Cat Член на администрација

Зачленет на:
    23 мај 2013
    Мислења:
    4,608
    Допаѓања:
    5,147
    Едно нешто не можеш да разбереш, пошто си човеколик сендвич.
    Навреди кои доаѓаат од мвр-овски сендвич, нула од човек, дно од особа, мизерија од морална или етичка гледна точка (шпекулирам и со резултат на долговековен инцест но за тоа немам докази) - тоа за нормален човек е еднакво на комплимент.
    Не можам да замислам полоша судбина отколку некој како тебе да има позитивно мислење за некој како мене, тоа би било невиден ужас.

Што значи - што поголема навреда од твоја страна, тоа подобро за мене, затоа не ти бришам никогаш постови, нема потреба од такво нешто, имаш апсолутна слобода да навредуваш и со тоа да ја докажеш погоренаведената поента :)

6. Ѕвездичка

Ѕвездичка Истакнат Член

Зачленет на:
    21 март 2016
    Мислења:
    1,096
    Допаѓања:
    952
    Најубавиот период од годината доаѓа, празничната магија полека се чувствува, а јас секој ден сум повозбудена од претходниот.
    Ова е моето време, момент кој долго ќе трае. Јас сум како Ѕвездичката што ја поставувате на врвот на вашата елка, за силно да светнам и да допринесам за комплетно уживање.
    На форумот сакам да ве разбудам сите. Не бидете во зимски сон.
    И нормално сакам да се расправам, но победив јако :zelen(star).
    Очекувам многу номинации во темата член на годината.:zelen(star)

На Makedonec и pozdrav eden topol им се допаѓа ова.
  7. pozdrav eden topol

pozdrav eden topol Полноправен Член

Најактивен член

Зачленет на:
    10 ноември 2017
    Мислења:
    96
    Допаѓања:
    62
    Оваа година би требало на @incule да и се даде наградата за член на годината..јас ќе гласам за неа:igra
    Ти си докажана доволно на форумов и не ти треба никакви пофалници, кноминации, кфалификации..само Многу Битниот ти го нема...тој ти беше горивото за твоите расправии:rofl
    малосмосешалили:p

8. Ѕвездичка

Ѕвездичка Истакнат Член

Зачленет на:
    21 март 2016
    Мислења:
    1,096
    Допаѓања:
    952
    Како да не, со збор два член на годината. Не би гласала за неа никогаш.
    Хаха кој го нема признава пораз. Јас секогаш победувам, а за расправии секогаш ќе се најде некој :zelen(star).

На pozdrav eden topol му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Struggler

Struggler Староседелец

Зачленет на:
    19 јануари 2013
    Мислења:
    1,727
    Допаѓања:
    983
    Jas sum naj-clen sekosh. Kako gospo sum, ne me znae nikoj, a i vo top 5 najstari clenovi sum, valjda. :D

На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Saladin

Saladin Unbaised Член на администрација

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,922
    Допаѓања:
    9,599
    Passed down to you...

Деновиве (месециве) се` се наканувам да пишам еден подолг пост за последен пат тука на форумов, но тоа некако не ми оди од рака. Не знам зошто е тоа така, имам глава полна со претпоставки, но никоја вака конечна и единствена да се издвојува од сите останати. Не сум човек кој прави листа на pros & cons, за да анализирам што е тоа што ме одвратува да пишам нешто тука наспроти инспирацијата која што ја губам веднаш штом прочитам одредени постови на членови кои уживаат поголемо внимание одошто треба да им се посветува. Сума-сумарум фактот дека форумите општо се отидени во неколку скалила подоле по омасовувањето на одредени социјални мрежи е тој, не дека е измислена топла вода. Па сепак некако не можам да останам имун кога одредени теми кои би имале одлична дискусија, зјаат пусти на сметка на други со тематика на ексклузивитет, па макар и да е тоа само некаква фантазија или каприц кај одредени членови тука на фоумов. Немам ни желба повеќе да се правдам дека се залагам за „демократија“, што по мене ми е малку лошо дефиниран термин зборејќи за виртуелниот бон-тон. А не дека имаше некаков бон-тон воопшто тука (па и на други места). Сево ова ми дава некое чувство на зачмаеност и поглед кон нешто што не му го гледам крајот, освен ако самиот не му го ставам. Башка со работата баш и немам многу слободно време за расфрлање. Затоа сметам дека подобро е повеќе да не учествувам тука на форумов, пред се` од лични причини кои се многу, а не знам која би ја издвоил да појаснам барем каде точно лежи проблемот. Тие што ме имате по социјалните мрежи, се читаме таму чат-пат, другите, ми беше мило за дружбата сиве овие 5 и кусур години тука на форумов. Поздрав и останете во позитивен дух.
    So said Saladin...

На Electra, Makedonec и Outrider им се допаѓа ова.

Сподели: