1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да кажам/Сакам да прашам

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 6 февруари 2013.

1. pozdrav eden topol

pozdrav eden topol Активен Член

Зачленет на:
    10 ноември 2017
    Мислења:
    119
    Допаѓања:
    93
    Аркантосе, години те држи и не те пушта дада Инсомнија, што е работава со тебе навистина??

2. Ladybug

Ladybug Нов член

Зачленет на:
    19 ноември 2017
    Мислења:
    22
    Допаѓања:
    12
    Дали сум баксуз или тоа се случува со намера за мое добро, не знам!
    Една врата ми се отвара, јас ја затворам.
    Времето ќе покаже.
    Трпение. :nerd

3. Аркантос

Аркантос Romanticist

Зачленет на:
    23 август 2012
    Мислења:
    2,292
    Допаѓања:
    3,790
    Епа жена е, а жени обично многу ме сакаат...

На Struggler, Ladybug, Makedonec и уште 3 други им се допаѓа ова.
  4. Tetovchanka^^

Tetovchanka^^ Истакнат Член

Зачленет на:
    21 јуни 2016
    Мислења:
    156
    Допаѓања:
    78
    Еј животе , суров си ! Секој ден се бара хуманитарна помош за болни дечиња ;( што ти згрешија тие :cenzura .. нели ти е жал на така мили фацички со крупни очиња и бели обравчиња да им задаваш такви големи товари за на грб ? Сврти се околу себе животе и погледни ги .. погледни ги и размисли дали е убаво она што го правиш :| ..

5. КоњчетоЅвончо

КоњчетоЅвончо Староседелец

Зачленет на:
    20 октомври 2012
    Мислења:
    2,067
    Допаѓања:
    2,116
    @Аркантос гледам имаш проблеми со несоница, не знам дали си пробал ама сигурно си пробал штом со години те држи но еве јас сепак ќе си кажам.
    Обично сон најдобро се фаќа во темница, нешто слично како кај папагалите нели кога ќе им го покриеш кафезот одма засиваат.
    Па зашто пример не пробаш (доколку не си пробал веќе) со некоја ваква маска за очи ?
    Од лично искуство, колку и да не ме фаќа сон кога ќе ги покријам очите во секундата заспивам.
    По некоја логика, кога имаш нели целосен мрак пред очите мозокот како да престанува да работи, мислам функционира ама сите тие мисли, проблеми како да се ставаат на пауза, а кога не си оптеретен односно мозокот не ти е оптеретен со секакви работи многу побрзо заспиваш односно ти иде сонот.
    Може малку звучи глупаво ама што знам доста пати сум експериментирала и со по 4-5 испиени кафиња кога и да сум ги покрила очите одма сум заспивала.
    Исто и денски мноогу ретко да легнам да спијам треба не знам три дена на нива да копам за да можам да спијам преку ден, но кога и да ги покријам очите абе во секундата почнува да ме занесува и наредниот момент веќе хрчам. :)

Ова заборавив да го кажам, како што ти се така покриени очите пушти си и класична музика или пак оние chill out ненормално многу опуштаат.

Последна промена: 22 ноември 2017
    На Аркантос му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Makedonec

Makedonec Модератор Член на администрација

Најактивен член

Зачленет на:
    15 јуни 2014
    Мислења:
    1,342
    Допаѓања:
    1,104
    Може некако на Инстаграм да се избрише се што сум гледал до сега?? Конкретно видеата кој јас сум ги гледал до сега да се избрише дека има сеен од мене?

7. pozdrav eden topol

Зачленет на:
    10 ноември 2017
    Мислења:
    119
    Допаѓања:
    93
    @ipopovski има ли можностит за враќање на играчница и да се прават натпревари??

8. Struggler

Struggler Староседелец

Зачленет на:
    19 јануари 2013
    Мислења:
    1,735
    Допаѓања:
    994
    Kje pishuvav neshto za mojata emocionalno ljubovna sostojba ama zaebi.

Samo kje recham deka sum idiot, i verojatno koga togash kje i go skrsham srceto na segashnava lichnost, posto i have no more soul and heart. Im living zombie.

На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
  9. pozdrav eden topol

Зачленет на:
    10 ноември 2017
    Мислења:
    119
    Допаѓања:
    93
    Mnogu be ti nekoj kompliciran tip si bil..oti KJE i go skrsis srceto, nisto ne razbrav:nerd

10. pozdrav eden topol

Зачленет на:
    10 ноември 2017
    Мислења:
    119
    Допаѓања:
    93
    Сама си прашала ..сама да си одговорам, колку да не ми виси прашањето.....НЕМА МОЖНОСТИ :nah

Сподели: