1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да кажам/Сакам да прашам

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 6 февруари 2013.

 1. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  536
  Допаѓања:
  311
  Аркантосе, години те држи и не те пушта дада Инсомнија, што е работава со тебе навистина??
   
 2. Ladybug

  Ladybug Нов член

  Зачленет на:
  19 ноември 2017
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  12
  Дали сум баксуз или тоа се случува со намера за мое добро, не знам!
  Една врата ми се отвара, јас ја затворам.
  Времето ќе покаже.
  Трпение. :nerd
   
 3. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,333
  Допаѓања:
  3,827
  Епа жена е, а жени обично многу ме сакаат...
   
  На Struggler, Ladybug, Makedonec и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. Tetovchanka^^

  Tetovchanka^^ Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  80
  Еј животе , суров си ! Секој ден се бара хуманитарна помош за болни дечиња ;( што ти згрешија тие :cenzura .. нели ти е жал на така мили фацички со крупни очиња и бели обравчиња да им задаваш такви големи товари за на грб ? Сврти се околу себе животе и погледни ги .. погледни ги и размисли дали е убаво она што го правиш :| ..
   
 5. КоњчетоЅвончо

  КоњчетоЅвончо Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,112
  Допаѓања:
  2,172
  @Аркантос гледам имаш проблеми со несоница, не знам дали си пробал ама сигурно си пробал штом со години те држи но еве јас сепак ќе си кажам.
  Обично сон најдобро се фаќа во темница, нешто слично како кај папагалите нели кога ќе им го покриеш кафезот одма засиваат.
  Па зашто пример не пробаш (доколку не си пробал веќе) со некоја ваква маска за очи ?
  Од лично искуство, колку и да не ме фаќа сон кога ќе ги покријам очите во секундата заспивам.
  По некоја логика, кога имаш нели целосен мрак пред очите мозокот како да престанува да работи, мислам функционира ама сите тие мисли, проблеми како да се ставаат на пауза, а кога не си оптеретен односно мозокот не ти е оптеретен со секакви работи многу побрзо заспиваш односно ти иде сонот.
  Може малку звучи глупаво ама што знам доста пати сум експериментирала и со по 4-5 испиени кафиња кога и да сум ги покрила очите одма сум заспивала.
  Исто и денски мноогу ретко да легнам да спијам треба не знам три дена на нива да копам за да можам да спијам преку ден, но кога и да ги покријам очите абе во секундата почнува да ме занесува и наредниот момент веќе хрчам. :)

  Ова заборавив да го кажам, како што ти се така покриени очите пушти си и класична музика или пак оние chill out ненормално многу опуштаат.
   
  #15685 КоњчетоЅвончо, 22 ноември 2017
  Последна промена: 22 ноември 2017
  На Аркантос му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,459
  Допаѓања:
  1,177
  Може некако на Инстаграм да се избрише се што сум гледал до сега?? Конкретно видеата кој јас сум ги гледал до сега да се избрише дека има сеен од мене?
   
 7. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  536
  Допаѓања:
  311
  @ipopovski има ли можностит за враќање на играчница и да се прават натпревари??
   
 8. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,750
  Допаѓања:
  1,000
  Kje pishuvav neshto za mojata emocionalno ljubovna sostojba ama zaebi.

  Samo kje recham deka sum idiot, i verojatno koga togash kje i go skrsham srceto na segashnava lichnost, posto i have no more soul and heart. Im living zombie.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 9. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  536
  Допаѓања:
  311
  Mnogu be ti nekoj kompliciran tip si bil..oti KJE i go skrsis srceto, nisto ne razbrav:nerd
   
 10. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  536
  Допаѓања:
  311
  Сама си прашала ..сама да си одговорам, колку да не ми виси прашањето.....НЕМА МОЖНОСТИ :nah
   

Сподели: