Сакам да кажам/Сакам да прашам

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Коза е домашна, да беше Јарец ќе имаше брада и поголеми рогови :zelen(star).
Дедо ми имаше иста како на аватарот - Зора козата (nod).
Зора козата рече,изгледа шета до зори,па затоа така ја нарекол дедо ти!:D
А овој примерок од аватарчето,ми личи дека живеат на алпите,па затоа ја нарекуваат "алпинка"!:)
 

malecka

Староседелец
3 април 2013
66
40
1,028
СДК абе бегај таму, глупости .

Овие двајцата млади колеги ме викнаа денеска со нив на заеднички состанок, 100 пати им кажав нема потреба јас да идам , сами нека идат, НЕ та НЕ ,,,, глупости |-(
Бевме на ручек во ресторант седнати тројцата , овие двајца срамежливи, а јас ко 13-то прасе, и нормално и двајцата траат и ми викаат дај бе прашај нешто , оваа женската у телефонот си зјапа, а овој младичот у мене се ѕвере, па им викам ,,,,епа добро ајде да почнам муабет со тоа дека ми се свиѓа еден колега од работа, хахахахахаха и лупнав едно име на колега, па овие ко се загреаа на муабетот, цело време за него, информации, што е следен чекор, дали ке сум го носела во Мк, ц ц ц ц ...Едно време ги прашувам имате ли намера утре да се видете , не туку дреметe ко мисири и двајцата , па немале идеја каде да иделе, ладно било, офффф (facepalm) . Значи колку глупо ејјј, двајцата траат и ниеден не го прави првиот чекор , па добро бе мајка му стара , мене така да ми се погоде машко да не ми прави муабет ко ке бидеме излезени, одма си одам, нема потреба да седам само ко статуа до него.

После тоа бевме на мал шопинг, па заминавме на bowling пошто мене ми стана досадно и да се размрдаме малку , па еве ме пред малку се прибрав дома, ги оставив сами како знаат нека се смуваат оти не можам јас цело време да ги бутам еден во друг.

Битно и кажав на малата да не се секира, нема ништо меѓу мене и младичот , ние ќе останеме пријатели и колеги , така да слободно може да прави со него што сака. Од една страна ми е глупо пошто со него си одговараме во многу работи, но од друга страна ненормално многу ми пречи што е 22 годишен, барем 28 год да бил, да го ќарев.

Е така, сега да одам да се фарбам црвена косата да се пролепшам оти ваква стара никој нема да ме погледне :nerd
 

Dorina

Активен Член
20 октомври 2017
93
71
28
50
Kakva dozvola mi treba za da komentiram na temata
Македонија и проблемот со мигрантите? :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Kakva dozvola mi treba za da komentiram na temata
Македонија и проблемот со мигрантите? :)
Можеше да одвоиш пола минутка и да го прочиташ известувањето во делот за политика кое вика вака:

Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
- Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
- Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
- Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

Пристап до овој подфорум имаат членови со над 300 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.
 

Dorina

Активен Член
20 октомври 2017
93
71
28
50
Sega nema da napisam mislinje tuku ke prasam Zosto migrantite bas vo/niz Makedonija?
On-topik sum na temata,taka?