1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да кажам/Сакам да прашам

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 6 февруари 2013.

 1. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,244
  Допаѓања:
  2,880
  SDK
  Vcera sfativ deka bez razlika sto pominale poveke decenii i retko kontaktiranje, so nekoi lugje mozes da se smeesh i da zboruvash bez zdiv kako da se gledas sekoj den. Kako vremeto da soprelo, ti go pametat karakterot i ti ja izmamuvaat nasmevkata. No sepak se samo ubavi spomeni i nisto poveke.
   
  На Tantara, malecka и Browny им се допаѓа ова.
 2. Makedonec

  Makedonec Модератор Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,399
  Допаѓања:
  1,153
  Пол:
  Машки
  Да ви најавам дека наскоро излегува второто издание од ЦБ брошурата (sun)
   
 3. malecka

  malecka Староседелец

  Зачленет на:
  3 април 2013
  Мислења:
  49
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  СДК вчера супер си поминав. Бев излезена со колагата мој младич до зоолошка, им се порадував на кенгурите и пингвините , па од време на време разменувавме допири со младичот м потоа заминавме на брзо возење малце надвор од Берлин, на автопатот бидејки и двајцата уживаме во брзина, а приквечер заминавме да јадеме во темниот ресторант, значи кога пристигнуваш внатре си бираш што сакаш да јадеш и пиеш од менито и после тоа келнерот те носи внатре во темна просторија, ништо не се гледса пред тебе, те седнува на маса и си седиш така со партнерот, слушаш гласови од другите маси , други си прават муабет а никој со никој не се гледа пошто е темно и ти сервира келнерот едно по едно јадење и пиење.
  Ххахахах . интересно беше оти се осеќав ко слепа, едно време ми падна лажицата за супа, ц ц ц . абе циркузи, битно убаво беше, па се држевме за раце со младичот, он седнат спроти мене на маса. Разговаравме каде да ги славиме родендените заедно па он се обиде да ме бакне , али не му дозволив, едноставно не можам, премногу е млад за мене, во ред е да се гушнеме , но бакнеж НЕ. Му се жалев за тоа дека треба да ослабнам, дебела сум во стомакот, а он душа мила цело време ми дава комплименти колку сакал дебело стомаче да има што да фаќа :sram

  Е затоа сега ке одам да трчам и да се ставам во форма малку.

  П.С. Преска ми пиша дали сум сакала пак да излеземе, му реков не, секако утре се гледаме на работа.
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,244
  Допаѓања:
  2,880
  SDK
  Da ne ti sudi narodniot sud, da ne jades tugj leb i da ne fakas seir.
   
  На malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Outrider

  Outrider A Witty Cat Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,644
  Допаѓања:
  5,175
  Младичот да не беше необично влакнест, со изразито долги раце и црвен задник?
   
  На malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. КоњчетоЅвончо

  КоњчетоЅвончо Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,094
  Допаѓања:
  2,146
  Пол:
  Женски
  Не сум политички определена и воопшто не ги сакам врмОвциве што не ме прави симпатизер на другите овци но многу ама премногу ми е мерак што сдсм победи во Прилеп, од една проста причина. Знаев од таму едно идиотче кое беше до коска вмровец. Ај што беше беше, ама тоа идиотче пцуеше, колнеше, омаловажуваше се живо и диво што не беше од неговата "класа". Немаше ни перде, ни срам, а богами ни ум.
  Многу ми е жал што не можам лично да му го честитам поразот ама ете и самата помисла ми е доволна. :kafe
   
  На Browny, Tantara, Prashina и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  209
  Допаѓања:
  101
  Пол:
  Женски
  Сдк,
  Сакам да ти кажам, дека имам еден комшија, кој останал на улица прво ставајќи си го станот на хипотека, па го изгубил, си ја продал колата, продал се шо имаше, се развел... Всушност, жената побегнала од него и ќеркаси. Ќерка му фатила погрешен правац, и тогаш се освестил што всушност направил во животот, и колку тој уништил, све што дотакне. Почнувајќи ко за прв пат казино, прво добивал, па на крај за све да изгуби.

  Изгубил се, ама во тешки времиња се спријателил со ќеркаму, па некако успеале да се задржат еден со друг, да имаат некого во нивниот живот, пошто ни таа немала, а ни тој. Сега тие се тие двајца најдобри пријатели и се борат во животот премногу, за да опстанат. Добро е сега, тоа беше само уште едно тешко искушение и патешествие. Како и да е, добро е што се освестува човек.

  Мене многу ми е жална нивната ситуација. :| Бтв, се надоврзав, на членот претходно испишани +, - 19,20 коментари. Не секогаш завршува добро.
   
 8. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,193
  Допаѓања:
  3,357
  download.jpg
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 9. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  541
  Допаѓања:
  445
  Пол:
  Машки
  Сакам да те прашам,што животно ти е тоа на аватарчето,сигурно не е мајмун,можеби е слот,...баш ме занима,моличу те лепо?:)
   
 10. Outrider

  Outrider A Witty Cat Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,644
  Допаѓања:
  5,175
  Заеф е на аватар, во позадина се гледаат мигранти како висат на граница.
   
  На КоњчетоЅвончо му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: