1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да кажам/Сакам да прашам

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 6 февруари 2013.

 1. ВинаНевина

  ВинаНевина Полноправен Член

  Зачленет на:
  26 мај 2017
  Мислења:
  77
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  Жива сум, не ме мислете (wave)(wave)(wave)
   
  На BadBoy007 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,682
  Допаѓања:
  725
  Пол:
  Машки
  Dobro e kjuti,ne mozev da spijam si vikam kade li moze da si :igra:cool:
   
 3. BadBoy007

  BadBoy007 Активен Член

  Зачленет на:
  26 септември 2016
  Мислења:
  207
  Допаѓања:
  165
  Пол:
  Машки
  Ми олесна и мене @ВинаНевина немој да те снемува толку долго, пишувај интересна си. :D

   
  На ВинаНевина му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Makedonec

  Makedonec Модератор Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,278
  Допаѓања:
  1,055
  Пол:
  Машки
  Отворена е тема за Хуманитарни акции. Би ве замолил да споделувате во неа и ние како форум да помогнеме бар во информирањето на читателите, а и кој сака ако може нека донира.
   
  На Luckky му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Outrider

  Outrider A Witty Cat Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,596
  Допаѓања:
  5,137
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,682
  Допаѓања:
  725
  Пол:
  Машки
  Дали може било што да е пофално при пораз од 5:0? Секако не. Нема фалба и со пораз 2:1 или 1:0, но во тие случаи може да се бара оправдување од типот “судиска грешка“, “малер“ па тоа као среќа немавме и слично.:facepalm2
  Но, со 5:0 сите оправдувања отпаѓаат.
   
 7. Selene

  Selene Модератор Член на администрација

  Зачленет на:
  6 јуни 2012
  Мислења:
  717
  Допаѓања:
  1,862
  Пол:
  Женски
  Бев вчера на вечера, другарка дипломираше, па не собра сите да не почестела вечера. Или јас сум ненормална, или луѓево немаат ни грам домашно воспитување. Многу, значи страшно ме лути кога се злоупотребува така нечија добрина, имаше ликови кои не знаеја колку јадење и пиење испонарачаа, нели бидејќи друг плаќа. Па мајко му стара, мислете малку со тоа тиквите на рамена што ги носите, ако некој ве викнал чест да ви направи, не мора да значи да ждерете и пиете како недоветни. Јас чекам да видам што ќе предложи таа, по мое девојчето сакаше две фамилијарни пици да нарача и пијалок за секого, ама не, се истепаа први да нарачаат, гајле им е за се друго. На одење си дискутираме со друга другарка и ми вика - па нека не не вика ако нема, штом не викнала значи спремна е пари да потроши. И си замолчив, што ќе и објаснувам, џабе.
  Не знам можеби јас грешам, ама секогаш гледам да имам осет кога некој ме вика на прослава, независно дали роденден или нешто друго, многу ми е глупаво да јадам и пијам колку сакам, кога некој друг од свој џеб плаќа.

  Друго, муабетите на маса. Немало девојки на денешницава, сето курвичиња биле. Кажано на маса полна со девојки. И го прашувам тој едниот, не знам му викам како очекуваш да фатиш девојка со ова твое однесување. Секогаш кога и да се видиме истиот муабет го вртиш, како сите трчаме по пари, како ве гледаме само за корист и како донори за генетски материјал. Не значи дека ако некоја те одбила заради некоја причина дека сите девојки се ѓубриња. Плус, никогаш нешто добро не си кажал за нас како пол, како очекуваш привлечен да си и на некоја? Добив одговор кога ќе се вработел и ќе вртел пари ќе ги третирал онака како што заслужувале :facepalm2

  Падна муабет и за хомосексуалците. Како смееле Србите да си дозволат чудовиште да ги води. А интересна појава ми се ваквите хомофоби, повеќе од мене знаат за тоа кој и каде коментирал, точно знаат што се случува, коментираат по страници, посакуваат Содома и Гомора да им се случи на таквите луѓе. Не знам, еве мене пример ме нервира целата фама околу Бијонсе и близнаците нејзини, па ги скролам тие теми, не ги отворам и не ги читам. Немам потреба да коментирам како не чинат или да се расфрлам со погрдни зборови. Едноставно игнорирам. Мене конкретно нит ми згрешиле нешто хомосексуалците, нит па ме интересира кој бил и што бил. Пак прашувам, па што ги читате тие вести, што ве интересира што прават и како прават. Стегнете блок и нема да ви излегуваат такви вести. Интересни се, седнати и им пишуваат срамота, сапун да ве правиме, го грешите природниот циклус дрн дрн јариња... Ама мене на нешто друго ме асоцира толкава опседнатост со нечиј туѓ живот. Али ај не вака јавно :D

  И џабе се сите муабети, никогаш нема да мрднеме од Турското ние. Иако сме слободна земја. Најжално е што вакви појави има кај луѓе од 20 и некоја година. Наместо напред да одиме со размислувања, ние си тапкаме во место. Жално што кога ќе имаат деца и нив вака ќе ги советуваат.
   
  На Struggler, Prashina, ●Untouchable° и уште 6 други им се допаѓа ова.
 8. Saladin

  Saladin Unbaised Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,916
  Допаѓања:
  9,588
  Пол:
  Машки
  ^Дневна доза просечног....
  Трагедијата е што ги има во неверојатно голем број. Реципроцитетот може да е како размер на географска карта.
  Понекад ги третирам ко експериментални глувчиња со поставување понезгодни прашања. Just for the gigs, онака. :D
   
  На Selene му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Electra

  Electra Неонка Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,012
  Допаѓања:
  6,634
  Awww, да. Очигледно е сезона на ваквите муабети пошто сегде отекоа снегулкиве.
  Никако не е дека они се неспособни да направат обичен (збориме баш обичен, не мора ништо интелигентно, бем ли му векот) муабет без да најдат начин да вмешаат колку имаат и што кола возат. Ти му викаш у стил: Еееј, се оправи надвор времето за шетање...
  Он: Да, да, од ветрот не можев да се повозам во кабриолетот. Сега ќе го спичам, па малце со другарче во Лофт. Знаеш, ми дужи 2000, му давам понекогаш за кладилница пошто помали примања има од мене.
  Или дека скромно ќе одат со браќата до Закинтос да ебат, па ти објаснува смештај во вила, па патни трошоци (и после на Групер ја наоѓаш понудата за 89 евра, али тоа мање битно), па за пиењето и пичките таму што го чекаат...
  (puke)

  Колку што има мрсулки што секакви мрсни и смрдливи чичиња со интелигенција на ној шетаат под рака за пари, има и мажиња што бубрег би продале да го видат со таква, ама пошто знае дека нече јебат, се фрустрира што тоа не го може со неговите 200-300 евра, па ајде, сите курви и спонзоруши пошто го неќат, а него ако го свиѓа некоја не многу убава (по неговите јаки стандарди) и скромна, со потсмев се фали по сите за тоа и ја игнорира.
  Едно е да кажеш не е твој тип и крај, друго е ваквото форсирање со тупење како се толку златни, а сами. За двата пола зборам. Очај.
  Жими ја, отсега ќе ги пиздам директно.
  Посебен вид социопатија е микс од самосожалување и паралелно себевреднување до плафон. :x
   
  На Struggler, Outrider, Selene и уште 1 член му се допаѓа ова.
 10. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,072
  Допаѓања:
  925
  Пол:
  Женски
  Не сум запалила одамна, онака да осетам дека имам отров на јазик, зошто никогаш не ја тргам до крај.
  Стресен месец, страшен порок. Си пафкам на прозор и чекам да се отрујам.
  Ајде уште една, се лажам дека смирува. Нема да пропушам сигурно, ама на моменти не се познавам себеси... :pusi(star).
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: