Сакам да кажам/Сакам да прашам

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Пред пола саат негде имаше 2 авиони за прскање комарци и гасење пожар (кога како) и 3 хеликоптери на АРМ,сакам да прашам 2та авиона во кое СВОЈСТВО летаа денес ??
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Самоједи, хаски, вучјаци, џуџести пинчеви, но никако далматинец да видам. Толку ли се тешки да се најдат овие кучиња или проблематични се за чување? Јас да ги немав џукелите кои ги сакам најмногу далматинец би сакала.
Опсесија ми се од детството. Како мала се сеќавам дека имав хеланки, блузи, шнолички, па дури и јорган со нив. Најсреќна бев кога братот на дедо ми од Канада ми го донесе Лаки, а на брат ми Печ. Плишани далматинчиња како од цртан-филмот .Уште си ги чувам и ми се најдраг спомен од детсвото.
:zelen(star)
 
Последна промена:

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Пред пола саат негде имаше 2 авиони за прскање комарци и гасење пожар (кога како) и 3 хеликоптери на АРМ,сакам да прашам 2та авиона во кое СВОЈСТВО летаа денес ??
пак избило негде пожар

Инаку добра е променава на форумот, сега по прегледен е :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Дечки убаво си поминавме. Единствено лошо беше што бев изморена и ќе заспиев на крај и што многу ми беше жешко.
Сега кога се знаеме дефинитивно го менувам мислењето. Сигурно и вие ќе го смените за мене. Јас сум другарката слушател. Повеќе сакам вие да споделите нешто и да зборувате од колку јас. Не дека ептен не зборувам, вчера конкретно бев мртва уморна.
Морам и да се извинам за порано кога правев вистински драми и непотребно се расправав за да ми е интересно, се надевам не замерувате.За тоа и многу работи напишани порано не се вистина. Ако се дружиме во иднина ќе може и детално да го оформите мислењето за мене, кое се надевам не е негативно.
(star)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Дечки убаво си поминавме. Единствено лошо беше што бев изморена и ќе заспиев на крај и што многу ми беше жешко.
Сега кога се знаеме дефинитивно го менувам мислењето. Сигурно и вие ќе го смените за мене. Јас сум другарката слушател. Повеќе сакам вие да споделите нешто и да зборувате од колку јас. Не дека ептен не зборувам, вчера конкретно бев мртва уморна.
Морам и да се извинам за порано кога правев вистински драми и непотребно се расправав за да ми е интересно, се надевам не замерувате.За тоа и многу работи напишани порано не се вистина. Ако се дружиме во иднина ќе може и детално да го оформите мислењето за мене, кое се надевам не е негативно.
(star)
@Ѕвездичка северница не прави реално show од форумов. :giggle
Болдираното е екстра пример за тоа колку виртуелноста зема замав и ни е во секојдневието. Не се замарај ич со тоа што било пишано во виртуелата пошто за недела дена се заборава, ама дружбите во живо се памтат така што (y) за реалноста.

Не е негативно, it's all in your head. Туку ајде доста за тоа што и како било, да гледаме колку супер ќе биде отсега натаму. :D

:kafe

Жал ми е што нема да те стават да бидеш модератор.
@ipopovski :gjavol :D

Има доволно админи. ;) Сакав да видам кои опции ги имаат админите (модераторите) ама не е тешко да се претпостави. За да инсталираш XenForo се плаќа пошто е лиценциран, тешко е да најдеш бесплатна инсталација иако знам кај има. Можам да си инсталирам форум сличен на ЦБ во localhost и да разгледам што и како има. Тоа и ќе го направам за да знам какви привилегии ужива @ipopovski. Не се плаши нема да правам exploits откако ќе ги дознаам слабостите на XenForo форумот. :D