Сакам да кажам/Сакам да прашам

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Во глобала, целиот македонски интернет простор се претвори во една огромна, задимена, усмрдена биртија, каде голем дел од пијаниците не мрднале повеќе од чоканчето ракија и маалскиот муабет. Муабетот најчесто варира од тоа кој член испил повеќе ракии, како моча во домашни услови, кого упознал во биртијата, со кој имал секс надвор од биртијата...
Истотака еден битен муабет е политиката, исправањето криви дрини, експертизата „слушај ме мене ја шо ќе ти кажам сеа“, споделување на мајки и шајки, масовна клевета до трето колено, инцестоидни псовки, како и употреба на богат речник при упикување и улизување само за лична добивка.
Сево ова е овозможено поради осиромашениот дух на рајата која верува дека со личниот придонес може да влијае многу, но кога се работи за заедничкото добро, тогаш ногите се кријат, глас не се слуша, наведната глава (сабја не сече).
Кога се плука, едноставно е, затоа што секогаш одговорноста паѓа обратно пропорционално. Секој сака да смени нешто но нејќе да мрдне со прст. И што е најтрагично, се лепи единствено за муабети онаму кајде што се плука. Не дека има вистина во плукањето.
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
Луѓето сакаат да зборуваат за другите.
Еленор Рузвелт рекла: „Големите умови дискутираат идеи; просечните умови дискутираат настани; малите умови зборуваат за луѓето.“

Бројноста не значи и големина.
Самото тоа што побројниот се занимава со помалку бројниот, зборува за големината која некој тука ја наоѓа... за разлика од „големото“ село :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Beauty&Beast

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
Умирам :rofl:D:rofl
aaa-1.jpg
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Лежам, поточно се топлам, и ми дојдоа некои мисли од пред 10тина години кога бев детиште глупо. Ми текна како мававме по куќи со камчиња и бегавме ко лудаци, и се смеевме исто ко лудаци. Исто така и ми текна на една случка кога еден уште полуд од нас зема да не брка низ улицата и кога не фати не однесе во полиција, јас со 15 години отидов во полиција затоа што бегав од нешто што друг го направи, ама немаше тука овој оној, сите заедно. Човекот беше нервозен и затоа, изгледа немал секс одамна па се истури на нас. :)

И така таман заспав мислејќи го ова и смеејќи се, на тв наеднаш слушам "Ти знаеш што е подобро, за тебе, за Македонија". Си викам, да да знам што е подобро, ама и знам што е најдобро маму ви лоповска.
Секако како што вика рекламата која ја видов после тоа. Ќе не биде ли? Ќе не биде ако некој мрдне со прст, биди тој некој, мрдни со прст. :)

Нема да бидам само фигура!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Beauty&Beast

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Најмалку се замарам и ги пратам овие избори за разлика од претходните кога ги пратев на дневна база и ми беа интересни. Нормално ќе гласам на овие избори, ама не е интересно да гледаш утакмица кога знаеш кој ќе победи, а тоа е слободата и демократијата предводени од опозицијата! :D

20 дена пред Нова година избори... луѓето се во новогодишна еуфорија. Перфектен датум за зачукување меѓу рогови на диктаторот, и него му одговара овој датум!!! Помалку ќе пече поразот пошто луѓето нема да се замараат толку со политика и кој победил на 20 дена пред Нова година! :D

Ајде цепам сега да се туширам и да го почнам денот... :kafe (muscle) (cash) (pivo)
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Каде што цути гордоста, солзите и самотијата му се утеха.
Одмаздољубивоста ја чува како тајно оружје, а не ја познава слабата страна на противникот.
Емотивноста е неговата. Ќе му стапниш на егото и ќе го покориш.
Јас секогаш победувам :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Гледав психолошка драма со главен лик зомби (!?) и сцена со мастурбирање при што зомбито буквално остана со стапот в раце.....бикоз зомби :kafe:D
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Гледав психолошка драма со главен лик зомби (!?) и сцена со мастурбирање при што зомбито буквално остана со стапот в раце.....бикоз зомби :kafe:D
Значи... јадев кога го прочитав ова :place(puke)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and Saladin