1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да кажам/Сакам да прашам

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 6 февруари 2013.

 1. BadBoy007

  BadBoy007 Активен Член

  Зачленет на:
  26 септември 2016
  Мислења:
  209
  Допаѓања:
  166
  Нема таква, нити ќе се роди. ;) Имав една колешка на факс ми се свиѓаше, сакав да бидам повеќе од пријател со неа, она не ми даде. :giggle И така, после престанав да се дружам со неа пошто нејќам да сум и другар(ка) т.е. во френд зона. Кога женско ќе стави машко во френд зона, она го гледа тоа машко како другарка практично. Како her bitch. И тоа е тоа што не ми дава да останам во ниедна френд зона, сечам било каква близина со таа девојка. Сметам дека така е подобро, нема лабаво кога некоја сака да ме френдзонира! (y)
  Yeah тешко е можно машко - женско пријателство. Љубовта ќе надвладее кога тогаш. Реално не можам да толерирам да сум пријател со некоја на која сакам да и бидам многу повеќе од пријател и многу убави работи да и правам за кои треба да се помине границата на пријателството. :) Подобро е да се дистанцирам и поретко да комуницирам со неа, отколку на дневна база да се дружиме и the love pain да станува се' поголема во мене. Боље спречити него лечити!
   
 2. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,171
  Допаѓања:
  2,234
  Ама ти пак со таа френд зона. Абе не постои, не е можно ни возможно девојка што те одбива после да те гледа ко "her bitch". Такви пример може да им бидат оние мажишта заглавени во машко тело со женски дух.
  Ама ни тоа не е френд зона.

  Ова што ти го збориш веќе е друга тема ние спориме за моментот кога еве да речеме после плескање девојката решава дека не сака ништо со типот, а типот тоа одбивање го толкува како френд зона што би значело дружење без плескање.
  А според реалноста нели такво нешто не постои, мислам после одбивање. :)
   
 3. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  Зошто толку ги комплицирате меѓусебните односи на луѓето и зошто толку генерализирате?
  Од каде ви истекнуваат тие правила, френд зони и слични глупости кои се всушност само трендови наметнати од фимови, спотови и реклами?
  Зарем мора секое чувство, секоја реакција и однос да ги класифицирате и да ги ограничувате со некои непотребни правила?
  Помислете на тоа дека секој од нас е посебна личност и различна од сите друѓи и дека секој од нас различно би реаѓирал во таква ситуција и дека реакцијата на секој од нас зависи и од личноста од другата страна.
  ...
  Познавам луѓе кои биле пријатели па завршиле како пар, познавам и луѓе кои биле пар па завршиле како пријатели, дури и јас имам такви искуства. Се случувало и да се дружиме, па да се сакаме, па пак да се дружиме... се случувало се и сешто. Секој пар си гради свој посебен однос и односите не можат секогаш да се класифицираат.
  Ако сте искрени не треба многу да се запрашувате за тоа во која група на односи спаѓа и вашиот однос. Кога во односот има искреност нема правила, шифри, мимики, тајни кодови...
  Затоа и поголемиот дел од врските и браковите имаат лош крај, затоа што сите се трудите да се вклопите во некоја класификација, да ви се совпадне односот со правилата на однесување. Повеке се трудите во дешифрирањето на тајните знаци на љубовта, одколку да почувствувате што навистина се случува во вашето срце и во срцето на партнерот.
   
  На Luckky, corki, Prashina и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  дали некој знае некој каде откупуваат коса ????
  и ако може да ми објасне каде се наоѓа тоа....
   
 5. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,171
  Допаѓања:
  2,234
  во некоја фризерница пример. Ќе си ја продаваш косата? (think)
   
 6. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  планирам....па баш за тоа ме интересира дали знае некој фризерница шо откупуе
   
 7. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,171
  Допаѓања:
  2,234
  е тоа не знам прашај во една, во друга ако ништо друго барем ќе те упатат они кај што треба :)
   
 8. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  епа да сум у скопје ќе прашам....јбг....:D:D:D
  пуста далечина шо не прае
   
 9. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,171
  Допаѓања:
  2,234
  а чекај ти во Скопје сакаш да ја продаваш? Ако е така ја ќе се распрашам не е проблем :)
   
  На cakar_ulav и Makedonec им се допаѓа ова.
 10. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  ако го направиш тоа ја ќе частам шо сакаш хеехе....
  секако одамна се неаме видено....гратис ќелав ќе бидам хехехехе
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: