Сакам да кажам/Сакам да прашам

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
значи вака еден краток заклучок, френд зона е кога женско ќе одјебе машко, а во случај кога машко ќе одјебе женско каква зона е тоа? :unsure
Геј зона е тоа. :rofl Не се одбива женска ако е секси и ватрена. :) Не сум размислувал во правец каква зона е тоа. Мислам дека нема таква зона. Ете една работа да не важи за двата пола.
па ко љубовни проблеми е?
Пиши решаваме секакви проблеми тука. Ќе сум 3та смена и ќе го правам светот a better place to live. :giggle Шала на страна, оваа тема мислам дека е за било какви прашања и што ни лежи на душата. (y)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kompjuter

kompjuter

Истакнат Член
24 јули 2016
9
0
101
27
не дека е кујзнае каков проблем, но ми треба стварно совет
еден близок другар ми предложи да ми мести некој негов другар и ајде ми покажа слика си викам океј е нека ме запознае па да видиме што ќе се случува и се договоривме кога ќе искочиме ако ми се засвиѓа да го праша шо мисли за мене и сега се искочивме сите тројца, седнавме во кафич си правевме муабет со неговиот другар се беше ок супер, фин беше ми се допадна овака и ме испратија до негде и они двајца си продолжиле накај дома и сега мојов другар го прашал каков впечаток сум му оставила? и овој рекол па добар впечаток ми остави, добро девојче е, и после го прашал а дали ти е симпатична? и овој му рекол дека сум симпатична, добра женска сум била требало некој да ме фати, и секако кога ова ми го пренесе другаров ќе летнев од возбуда онака од прво среќавање ваков впечаток и му реков на другаров да му пренесе дека и мене ми оставил овој многу добар впечаток и другаров пренел и тоа било се, јас го аднав прва на фб ме прифати но не се допишуваме, е сега пак ќе договори другаров да искочиме се надевам ќе биде деновиве, и вчера и денес го одби за искачање неговиов другар бил договорен со некој друг
е сега како да пристапиме до другаров да му каже на овој дека ми се допаѓа без да е нападно и форсирање?
и како некако да дознае дали ме свиѓа?
што мислите дека е во ред за ова напишете
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Геј зона е тоа. :rofl Не се одбива женска ако е секси и ватрена. :) Не сум размислувал во правец каква зона е тоа. Мислам дека нема таква зона. Ете една работа да не важи за двата пола.
ок еве кога таа зона не важи за машкиот пол тогаш мислам не би било проблем да престане да важи и за женскиот пол, фактички вие сами си се ограничувате или па можеби тешите со тие френд зони, што за мене искрено се чиста глупост. Или сакаш некој/а или се дружиш со некој/а или и двете (ова зависи од ситуации) ништо страшно, што толку комплицирате.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BadBoy007

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
ок еве кога таа зона не важи за машкиот пол тогаш мислам не би било проблем да престане да важи и за женскиот пол, фактички вие сами си се ограничувате или па можеби тешите со тие френд зони, што за мене искрено се чиста глупост. Или сакаш некој/а или се дружиш со некој/а или и двете (ова зависи од ситуации) ништо страшно, што толку комплицирате.
За други не знам, за мене знам не комплицирам. Блефирам само во покер, вака сакам директна и отворена игра. Show me your cards е тоа што го барам и го давам со секоја девојка. Факт е дека има френд зона, не комплицирај ти сега. Има има има! :) Зависи кој како си ја сфаќа таа зона. Ако сум другар со некоја женска не значи дека сум по дифолт во френд зона. Едноставно пријатели сме. Френд зоната настанува кога љубовта сака да се замеша и девојката вика: СТОП, остани во френд зоната, те сакам само како пријател! Тоа е. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: delfin

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Читам читам и што да прочитам...
оној гифот со пуканките што го користеше егзистенс како добро би ми дошол во моментов :cool:

Него мислев дека неверна мала го достигна максимумот на глупавост на форумов, али гледам сум се излажал. Можело да биде полошо :(