Руски тјунер покрива А5 со 450.000 Swarovski кристали

The_countess

Истакнат Член
10 јуни 2012
441
545
193
29
Рускиот тјунер Шампа го украде целото внимание на изложбата за тјунери во Москва, кога се појави со бело Audi A5 покриено со 450.000 Swarovski кристали.
Сега, морам да признаам дека сум видела доста тјунирани коли во животот, доста од нив биле и блескави, хромирани, златни и слични, но во секој случај мора да признаеме дека ако навистина сакаш да блеснеш - Swarovski кристалите се најдобриот избор. Пред некое време имаше и Mercedes SL600 покриен со 300,000 Swarovski кристали, во Токио, но Шампа очигледно сакал истата идеја да ја изведе уште подраматично.
Од она што го дознавме, кристалите биле нарачани од Австрија и биле потребни 1440 работни часа за колата да се покрие со кристалите. Сето тоа рускиот тјунер го чинело околу $215,000.е Мене искрено ми се допаѓа.

И што мислите вие за ова дело, за што се работи? За исклучителен тјуниг или за безвкусен егзибиционизам?
audi-swarovski01.jpg

Audi-A5-Swarovski-Action-Tuning-2.jpg


dad-mercedes-benz-sl600hl-001.jpg

swarovski-mercedes-benz.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: важна

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Можеби иронично ќе звучи моето мислење, со оглед дека станува збор за дијаманти, но многу цигански ми изгледаат. Блинг блинг, џиџи-миџи, лампиони! Ниту изгледа елегантно, ниту изгледа спортски. Не идат дијаманти на кола, според мене.
 

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
33
Скопје
Што ви е вас, дечкото си има свој вкус и си праи на него да му е убаво :) екстра ја тјунирал :D