1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ролерки

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Alonee, 9 мај 2012.

1. Alonee

Alonee Нов член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    3
    Допаѓања:
    3
    Дали има опасност при возење? Како да се одлучиш за ролерки соодветни на твоето стапало? Ваши совети и мислења. Јас се извинувам ако има ваква тема, неможев да најдам на форумов :) позз

А да и ќе заборавев сакам да си купам ролерки ќе можете да ми кажете кој се најдобри, каде можам да ги најдам и цени? :)

На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Aaliyah

Aaliyah Староседелец

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    887
    Допаѓања:
    1,088
    Опасност при возење? Да има ако не пазиш како возиш
    Имаш цени од 2000 па се до 10000ден ако не и повеќе :)

3. Electra

Electra Неонка
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    2,044
    Допаѓања:
    6,650
    Ќе си пробаш повеќе и во кои ти е најудобрно на ногата, тие се најсоодветните. Препорачливо со силиконски тркалца (т.е. не знам веќе ни дали се продаваат оние ко со пластични што беа)
    Сега, зависи од кај си, ама во продавнициве за спортска опрема сигурно ќе најдеш.
    Опасност...што знам, јас на 5 години прв пат се качив на ролерки и од тогаш ги возам, па не сум имала никакви опасности. Единствено кога на 8 години им изведував точки на сите во маало и вртејќи се да видам дали ме виделе, удрив во паркирана кола и ме мислеа онесвестена, а уствари не станував од срам. Ама тоа од детска чепост :D
    И да, за почеток не оди многу по удолници, ниту по прометни улици. Развежбај ги малку рефлексите и кочењето и тоа е. :)

4. existence

existence Boolean

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,389
    Допаѓања:
    9,094
    Alonee

Какви ролери сакаш? За рекреација или за екстремен спорт? Тие првите се поефтини и можеш да ги најдеш низ цела држава, сум видел во многу продавници низ Скопје. Тие другите се малку поскапи и не се наоѓаат така лесно.

5. Стефанија

Стефанија Активен Член

Зачленет на:
    19 февруари 2012
    Мислења:
    156
    Допаѓања:
    233
    Возам ролерки одама ама немам паднато. Секако нема опасност ако пазиш. Цена од 2000 па до 10000 можеби и повеќе. :)

На Јована и Dee Dee им се допаѓа ова.
  6. melpomena

melpomena Енигма

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    8,226
    Допаѓања:
    17,752
    На времето имаше нешто слично на ролерки,не ми текнува како се викаа,ако некој се сети нека ме потсети.
    кога тогаш не се качив нема никогаш да се усудам:p(worried):D

7. existence

existence Boolean

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,389
    Допаѓања:
    9,094
    ролшуи? Тркалцата не се во линија туку две напред две назад?

На parvati, Dee Dee и melpomena им се допаѓа ова.
  8. melpomena

melpomena Енигма

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    8,226
    Допаѓања:
    17,752
    е,да така се викаа:D

9. Dee Dee

Dee Dee Истакнат Член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    197
    Допаѓања:
    468
    Јас возам ролерки..Прво немав и ги пробав на Стефанија и ме држеше за рака пошто незнаев да возам и стално се лизгав :D
    После си купив едни и возевме ко луди и почнаа да ми кочат и коа гледам тркалцето пред мене шиба..После со на еден другар се возев ама пошто немав долго време возено репнав на земја и страшно се удрив ама сеа со Стефи нови ке си купиме со силиконски тркала и пак ке шибаме..Во Струмица во една продавница се 3000 .. Ваљда од таму ке си купам.. :)

На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
  10. emzzy

emzzy Староседелец

Зачленет на:
    25 февруари 2012
    Мислења:
    1,374
    Допаѓања:
    1,870
    Salomon ролерките се најубави..
    Јас имам од Орка, и тие не се лоши.
    Опасност има нормално, можеш да падниш и ломови да се направиш.. Една другарка падна и вилицата ја скрши, и потрес на мозокот доби..
    Ако прв пат се качуваш, најубаво е прво со пластични, па после со полусиликонски и накрај со силиконски тркала :)

Сподели: