Родот- производ на нашето општество

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Еве јас ќе дојдам на депилација. Со восок ќе ме депилираш? (smoke)

А многу се забега со темава додуша.

Со шеќерна депилација сакаш? Уште наречена и египетска...?:):) Па посеирски ќе биде ја ако те депилирам:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo and Dr.Gonzo

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
бреј :D
Од кај да почнам, за да бидам кратка и јасна?
Неќам бе, неќам да сум рамноправна.
Сакам да сум трипати погоре.
Сакам да не се грижам за ништо, сакам да сум галена, мазена, пазена, сакам да сум чувана ко капка вода на дланка.
Сакам да ми се признае дека сум способна да 'рмбам ко маж, ама неќум да се очекува од мене тоа и да го правам.
Сакам да ми се признае дека сегде ме собира, ама да не се очекува од мене сегде да се пикам.
Сакам да ме прашува(ат) и слуша(ат) кога се прават анализи и планови за било какви проблеми од било која област, ама не сакам да очекуваат од мене планираното јас да го спроведам.
Сакам да бидам ај-ти- менаџер :zelen
Убо си реков на почетокот, да повторам - Неќум да сум на исто ниво, сакам да сум горе,погоре, многу погоре.
Жените не се борат за рамноправност, ами за доминација.
Која ќе рече дека не е така, не е искрена ама ич :D
 

Dare

Староседелец
15 јули 2012
84
86
618
бреј :D
Од кај да почнам, за да бидам кратка и јасна?
Неќам бе, неќам да сум рамноправна.
Сакам да сум трипати погоре.
Сакам да не се грижам за ништо, сакам да сум галена, мазена, пазена, сакам да сум чувана ко капка вода на дланка.
Сакам да ми се признае дека сум способна да 'рмбам ко маж, ама неќум да се очекува од мене тоа и да го правам.
Сакам да ми се признае дека сегде ме собира, ама да не се очекува од мене сегде да се пикам.
Сакам да ме прашува(ат) и слуша(ат) кога се прават анализи и планови за било какви проблеми од било која област, ама не сакам да очекуваат од мене планираното јас да го спроведам.
Сакам да бидам ај-ти- менаџер :zelen
Убо си реков на почетокот, да повторам - Неќум да сум на исто ниво, сакам да сум горе,погоре, многу погоре.
Жените не се борат за рамноправност, ами за доминација.
Која ќе рече дека не е така, не е искрена ама ич :D
Многу сакаш :)