1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Родители хомосексуалци

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од Sesil, 23 февруари 2012.

?

Дали сметате дека хомосексуалците треба да имаат право да посвојуваат деца?

1. Да, го имаат тоа право.

6 глас(а)
    33.3%
  2. Не, во никој случај. Тоа е против природата на човекот.

9 глас(а)
    50.0%
  3. Немам определен став на оваа тема. Нивен живот-нивна работа.

3 глас(а)
    16.7%
  1. MissChievous

MissChievous Ingenious

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,084
    Допаѓања:
    7,013
    Опа! Прво дозволија брак, сега посвојување на деца. Велам јас најубаво е да се живее во Америките, како посебна планета си се.

2. Outrider

Outrider A Witty Cat
    Член на администрација

Зачленет на:
    23 мај 2013
    Мислења:
    4,725
    Допаѓања:
    5,266
    Брак и сето тоа ок, ама ова со деца е гадно, гејевите се екстремно, манијакално промискуитетни и склони на болештини, физички и психички, нема на арно да испадне сето тоа...

3. Ranta

Ranta Истакнат Член

Зачленет на:
    22 октомври 2015
    Мислења:
    73
    Допаѓања:
    27
    Значи, секое давање на мислење тргнуваме од себеси. Зато, пред да напишите мислење замислете се како хомосексуалци и кажете си за себеси дали сакате да имате дете, што истовремено би било израснато од личност иста како вам, ама геј верзија.

Гласав за нивен живот, нивна работа.

4. Tetovchanka^^

Tetovchanka^^ Староседелец

Зачленет на:
    21 јуни 2016
    Мислења:
    170
    Допаѓања:
    84
    Искрено , не знам . Немам определено мислење на оваа тема . Има случаи каде децата кои живеат во нормални семејства се понесреќни за разлика од дете кое израснало со геј пар . До некаде ме влече онаа страна дека не треба да посвојуваат бидејќи ќе дојде ден кога другите ќе го иссмеваат бидејќи е пораснат со истополови родители . Мене би ми било тешко да ми се случуваат такви работи , за жал живееме во едно уназадено општество каде геј паровите се табу тема , а посвојувањето деца од страна на геј пар е уште по табу тема .

Сподели: