1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Родители хомосексуалци

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од Sesil, 23 февруари 2012.

?

Дали сметате дека хомосексуалците треба да имаат право да посвојуваат деца?

 1. Да, го имаат тоа право.

  6 глас(а)
  33.3%
 2. Не, во никој случај. Тоа е против природата на човекот.

  9 глас(а)
  50.0%
 3. Немам определен став на оваа тема. Нивен живот-нивна работа.

  3 глас(а)
  16.7%
 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Опа! Прво дозволија брак, сега посвојување на деца. Велам јас најубаво е да се живее во Америките, како посебна планета си се.
   
 2. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Брак и сето тоа ок, ама ова со деца е гадно, гејевите се екстремно, манијакално промискуитетни и склони на болештини, физички и психички, нема на арно да испадне сето тоа...
   
 3. Ranta

  Ranta Истакнат Член

  Зачленет на:
  22 октомври 2015
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  27
  Значи, секое давање на мислење тргнуваме од себеси. Зато, пред да напишите мислење замислете се како хомосексуалци и кажете си за себеси дали сакате да имате дете, што истовремено би било израснато од личност иста како вам, ама геј верзија.

  Гласав за нивен живот, нивна работа.
   
 4. Tetovchanka^^

  Tetovchanka^^ Староседелец

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  170
  Допаѓања:
  84
  Искрено , не знам . Немам определено мислење на оваа тема . Има случаи каде децата кои живеат во нормални семејства се понесреќни за разлика од дете кое израснало со геј пар . До некаде ме влече онаа страна дека не треба да посвојуваат бидејќи ќе дојде ден кога другите ќе го иссмеваат бидејќи е пораснат со истополови родители . Мене би ми било тешко да ми се случуваат такви работи , за жал живееме во едно уназадено општество каде геј паровите се табу тема , а посвојувањето деца од страна на геј пар е уште по табу тема .
   

Сподели: