Родителите преку глава

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Се се тоа изговори некој кога нејќе да се помачи,да поработи,да најде стан/куќа под кирија,да си има свои пари е најдобро
Боже мој. :eek: Девојче ти во кој свет живееш? Мислам ок можам да разберам ако мама и тато дома се ти сервираат. Оди прашај ги жити мене како успеваат на се да мислат за ти да имаш еден убав живот.
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Боже мој. :eek: Девојче ти во кој свет живееш? Мислам ок можам да разберам ако мама и тато дома се ти сервираат. Оди прашај ги жити мене како успеваат на се да мислат за ти да имаш еден убав живот.
Ја за друго зборам,некои сакаат се на готово,несакаат да се помачат
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Ја за друго зборам,некои сакаат се на готово,несакаат да се помачат
Разгалените мамини и татини мази кои имаат пари за три животи унапред нормално дека се ќе сакаат на готово и не се луди да се мачат, кога можат други да се мачат за нив..
Ама ние вака обичните кои ете желба (би рекла животна) ни е да се осамостоиме доста често не можеме да си ја исполниме барем не одма кога ни текнала, не викам дека никогаш не се исполнува само тој процес побавно се развива. Едноставно нема услови или ако ги има не се компактибилни.
Па и сами да се, викаш ќе штеделе, како ќе штедат кога немаат од што да заштедат.
Половина ако не и повеќе од населението во Македонија преживува со задолжување.
 
Последна промена:

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Разгалените мамини и татини мази кои имаат пари за три животи унапред нормално дека се ќе сакаат на готово и не се луди да се мачат, кога можат други да се мачат за нив..
Ама ние вака обичните кои ете желба (би рекла животна) ни е да се осамостоиме доста често не можеме да си ја исполниме барем не одма кога ни текнала, не викам дека никогаш не се исполнува само тој процес побавно се развива. Едноставно нема услови или ако ги има не се компактибилни.
Па и сами да се, викаш ќе штеделе, како ќе штедат кога немаат од што да заштедат.
Половина ако не и повеќе од населението во Македонија преживува со задолжување.
Мајка ми работи во аптека и ја смени аптеката за поголема плата,не даваат секаде исто
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
214
136
1,053
Родителите ми доаѓаат преку глава со она нивното : Леле ама си здебелена :eek одма на диета инаку ќе бидсш како Х особа |-( ..
Значи , не ја можам реченицава :unsure само што ќе влезам од врата знам што ќе кажат :nerd
Точно е дека сум дебела и свесна сум за тоа , ама преку ноќ не се слабее :nah знам и дека се загрижени за моето здравје , па затоа ми го зборуваат ова цело време .. ама некогаш ми се навистина преку глава ..