Роденденски прослави

Lollypop

Истакнат Член
26 декември 2012
251
197
143
Ма најубаво е дома викнеш друштво грички торта пиење пеете на раат играте мераци ее после тоа може афтер парти правац у диско па и тамо да продужиме ја веќе 2 години така правам ии сакам подароци ама не да се скапи туку да знам дека се од срце.
Мене на 15 роденден го чекам доома и каснат сите гости и туку ги гледам пред врата то торта огромна преубава на изглед со коцкички чоколадца преубаво украсена и позината останав (си мислам кога ќе и влазем сега на тортав) и ајде ми пееја хепи брдеј и после ај да ја исечам тортава и почнувам со ножот и сите почнаа да се мочаат од смеење...ми ставиле картонски пакет и на него лепеле памук и над памукот со шлаг и после одозгора само шарале а ја па мислев торта е ххахаха ама заслужив ептен заебант бев у тоа време
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Го прославувам ..со најблиските луѓе ...сакам родендени (y)
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Ја го славам со најблиските.Не сакам по дискотеки.
А и ако се падне некој концерт на роденденот би отишла попрво на концерт.Еднаш баш за мојот роденден концерт праеше Жељко Јоксимович и замислете,тогаш не отидов.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Секој има право да се чувствува посебно кога му е роденден. Јас лично се чувствувам како Светот да е мој.
Ја имам честа да бидам родена на еден од најголемите празници. Тој ден ми е посебно драг, исто и луѓето што ми се јавуваат да ми посакаат се најдобро.
Минатата година беше -30, па излегов со најблиските пријатели на попладневно частење, а вечерта бев на име кај стрико ми.
Оваа година ако е потопло сакам да славам вечерно време. Секоја година ми припремаат различни изненадувања, особено ме изненади дечко ми.
Убаво е да се шеташ со подароци, снегот да крцка под чизмите и во раце да ги држиш најубавите букети ( не знам како ги наоѓаат на студот ).
(party):zelen(star).