Рецензија на филмски ликови

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Во согласност со Sarah, која се сложи да ја одржуваме темава, ја отворам темава во која што можеме да дискутираме за култни филмски ликови.

Значи секоја недела ќе дискутираме по еден лик, независно дали е од филм или од серија. Предлозите за кој лик сакате да биде следно, испратете ги кај мене во инбокс:)

Може да се коментираат ликови и од игран филм и од серија. Може да се дискутираат и поеќе ликови кои ги глуми еден ист глумец.

Овде ќе можете да кажете зошто го сакате тој лик, да го објаснете, да кажете дали е дел од одлична серија или сам ја носи серијата на грб, да кажете некој негов цитат, да кажете што ве нервираше...итн

За првиот лик, оставам да се дадат предлози, па потоа ќе коментираме:)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Предлози за почеток Роберт де Ниро. Ал Пачино, Џек Николсо. Пошо повеќето ги знаеме а имаат и богата филмска историја. Башка не секому му се омилени, па ќе се поттикне дискусија за истите.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Предлог за Нина Добрев,па конечно на купче да ја искажам сета љубов кон неа (inlove):svirka

Дополнување: Може и за Zoe Saldana
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Предлог :Џим Кери,Стив Мартин Робин Вилијамс,Ен Хатавеј,или од серија ... Мајкл .Ц Хол...
Анџелина Џоли,Џенифер Гарнер :)
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Баш ја свиѓам темава. Единствено што од старт знаев дека ќе се даваат тука предлози, наместо по ПП, што е и подобра алтернатива, со оглед на тоа што овде може да се видат сите предлози, па може и ќе не потсетат на некој за кого би сакале да коментираме, но не ни текнува во моментот.
Туку да не солам многу, мои предлози...хммм....Ентони Хопкинс, Ал Пачино и Мерил Стрип. (nod)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin and MoonFairy

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Баш ја свиѓам темава. Единствено што од старт знаев дека ќе се даваат тука предлози, наместо по ПП, што е и подобра алтернатива, со оглед на тоа што овде може да се видат сите предлози, па може и ќе не потсетат на некој за кого би сакале да коментираме, но не ни текнува во моментот.
Туку да не солам многу, мои предлози...хммм....Ентони Хопкинс, Ал Пачино и Мерил Стрип. (nod)
IИзборов ист ко мојот :) само би ја додала и Моника Белучи....мојата нај нај најомилена :)

Како можев да го заборавам...ц ц ц ц... мојот омилен шармер Енди Гарсија :*(inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra and Saladin

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Предлог ликови: Декстер Морган и браќата Винчестер.
Предлог глумци: Џони Деп.

Се согласувам за Декстер Морган како лик.:)
Ваму има доста за размислување и опишување дали го оправдаш тоа што го прави или не.
Друг предлог можам да кажам и Еди Марфи како глумец а како лик од серија хммм може да биде Хорацио од CSI :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Се согласувам за Декстер Морган како лик.:)
Ваму има доста за размислување и опишување дали го оправдаш тоа што го прави или не.
Друг предлог можам да кажам и Еди Марфи како глумец а како лик од серија хммм може да биде Хорацио од CSI :)
Значи тој Хорацио од CSI значи ми е врх врхова....потапа глума нема на планетава...демек глуми (а не знае да го изглуми) некое мудро типиште шо ништо не му бега ама кутриот нема фаца за таков лик....
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Значи тој Хорацио од CSI значи ми е врх врхова....потапа глума нема на планетава...демек глуми (а не знае да го изглуми) некое мудро типиште шо ништо не му бега ама кутриот нема фаца за таков лик....

Истото мислење и јас го имам но гледам дека некои тоооолку го увеличуват ко којзнае што да е...(facepalm)
Го дадов како предлог да слушнам мислења за него :)
Еј и Адам Сандлер...Wannabe глумец.
Баш сакам и за него да слушнам мислење...

Кога ке биде првиот избор?
Јас гласам за Декстер...

Ке идам малку офф топик од темата...
А дали може да се отвори слична ваква тема само овде да коментираме по две сериии која од која е подобра и зошто. :)