1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Реалити шоуа

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Sebastian, 24 ноември 2012.

1. Давор

Давор Староседелец

Зачленет на:
    10 ноември 2012
    Мислења:
    1,277
    Допаѓања:
    2,078
    Ѕирнав малку од љубопитност :giggle Она што ми го привлече вниманието беше тоа што вечерите ги нарекуваат "гали" а уствари децава не пеат пред публика ами само пред четири личности. Не знам зошто воопшто се фалат дека е прво македонско шоу, македонско ова македонско оно, а уствари половина и повеќе пеат песни на англиски или српски -.- А настрана тоа што од натпреварувачите ретко кој знае да пее уствари, а оценките па се најсмешни. Мислим, шта речи, посебно Тамара со коментарот: "Нее пееш добро, цело време си во фалш, јас мислам дека ти би бил добар актер, оваа професија не е за тебе" и на крај му дава 10ка. WTF?!

2. Marcello

Marcello Истакнат Член

Зачленет на:
    17 декември 2014
    Мислења:
    80
    Допаѓања:
    37
    Порано доста гледав Велики Брат али како поминуваше години и години сватив дека се безвезе и трошење време на ништо битно. Мајка ми го гледа тоа Велики Брат редовно но татко ми е против тоа да се гледа и не и дозволува во негово присуство пред телевизорот кога се заедно да е пуштено тоа.
    Не дека и сега не сум погледнал нешто од тоа, но гледам да го избегнувам кога има.

Повеќе сум љубител на оние музичкине. оне талент шоуа и Survivor. Кај музичките и талент шоуа барем ќе видиш таленти за пеење, танцувањ и др а во Survivor ќе видиш добра природа, снаоѓање на учесниците на остров и интересни игри имаат.

3. Altaïr

Altaïr Shinigami

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,749
    Допаѓања:
    2,567
    Еј знаете што? Најдобри сме, Македонец победи на Велики Брат. Не овој нашиов Македонец од форумов, се разбираме мислам. Многу сум возбуден од вчера, им покажа човекот кој народ е најетардиран на Балканот, на ова шоу само најмрднатиот победува, а тоа е нашиот човек. (party)

4. rain-bow

rain-bow Истакнат Член

Зачленет на:
    21 ноември 2014
    Мислења:
    174
    Допаѓања:
    79
    Голем избор имаме што да гледаме на TV, Велики брат, 20 000 турски сериии...една иста тема, само актерите се различни. И секако да не ги заборавам сите избори за пеачки способности. Што пејачи излегоа бреееј. Сеа за реалните шоуа...Порано коа демек прв пат ги гледавме, ајде и ок беа...али како и увек секоја наредна сезона мора да биде полоша и поненормална од предходната, па така после 2-та сезона престанав да гледам. Голотии, сексови, кавги, плукања, вреѓања...и се со ред, мизерии невидени...Посебно во ГБ коа тој ќе им нареди ајде сеа ко крави да мукате...Абе мераци

Сподели: