1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Реалити шоуа

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Sebastian, 24 ноември 2012.

 1. Marinna

  Marinna Староседелец

  Зачленет на:
  13 април 2012
  Мислења:
  117
  Допаѓања:
  160
  JaMi не се согласувам со тоа дека гледале само глупи луѓе.. Мислам дека луѓето ги гледаат овие реалити шоуа само колку да тепаат време кога им е досадно, а и не верувам баш дека некој ги прати редовно....
   
  На WomanInRed и Sebastian им се допаѓа ова.
 2. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,442
  Допаѓања:
  3,792
  големиот брат и survivor ;)
   
 3. JaMi

  JaMi Модератор

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,407
  Допаѓања:
  14,338
  јас нигде не спомнав дека гледале глупи луѓе,ова зборам за учесниците
   
  На МиГ 21 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,425
  Допаѓања:
  2,011
   
  На WomanInRed, Sebastian и МиГ 21 им се допаѓа ова.
 5. Sebastian

  Sebastian Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  110
  хахахаххаха епа токму поради ова интервју(одамна го имав гледано уште кога излезе прв пат тогаш пред незнам колку години но пред некој ден онака пак го најдов и се пресмеав) ми текна да ја отворам темава и да видам што другите мислат за овие глупости
   
  На МиГ 21 и Sofija... им се допаѓа ова.
 6. Marinna

  Marinna Староседелец

  Зачленет на:
  13 април 2012
  Мислења:
  117
  Допаѓања:
  160
  а да извини моја грешка :)
   
  На JaMi и МиГ 21 им се допаѓа ова.
 7. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,425
  Допаѓања:
  2,011
  јас се согласувам со психајатарот во емисијата затоа го поставив видеот да видиме до каде може да оди човековата глупост и да не заборавиме оваа Вики не престави на најдобриот можен начин ама и парите си играат улога во сето ова како и да е....:zelen
   
  На МиГ 21 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  зш да не... и тие што ги прават праат заработка и тие што играат си праат сопствена промоција (добра или лоша тоа зависи од учесниците), и плус тој што ќе победи си зема пари.
  ја не би учествувала пошто неќам сите да ме знаат од а до ш... друга причина не гледам зошто не би одела на некое реалити шоу
   
 9. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,874
  Сфако реално шоу има као демек сфоју интресну програму и едну цел, да биде гледана што може поише и да напраи некој кеш од тој
  Ама реално сфи овафки шоуа не су такфи, као демек интересни су напочетак и после почне оној усерено клише,карање,врске,плескање у тмно,испадање...
  Нејќу да вреѓам ама мислу дека реални шоуа од тим на велики брат,фарма, осфен срвајвр кој ја иако не га гледам мислу дека има по друк карактер од овија две. Најголем дел од људи кои ги пратиф овија работе су пубертетлие на кои сфе и сфашта ги е интересно макар било тој и глупо и неубаво за човечко око.После њима су ни пензионери и пред пензионерски кумуњари кои блееф по цел дн у телевозор у дневну, џаболебариф иако они су тија кои га заработуеф леб за туј фамилију. Па има мноо поедуцирани и поефикасни стфари на телевизор од овакфи шоуа, иамо по миљон програме, од сфакакаф вид, филмски, документарски,научни, сфакакфи
  Ја до ск осфен оној наше Тоа сум Јас, не сам гледаја ама ич реални шоуа? Што као демек интересно е да ги тресе цицке пред јавност и ја ке се напалу на тој, да бе, неможу да пушту некој порн сајт за да ги задоволу тија потребе, ако уопште ме затепаф такфи

  Мржња, омраза де, карање,пцување, месетење и остали срања су дел од сфако реално шоу. И ск наши деца место да се васпитаваф како што треа, они ке се труеф сс балкански усерен вип менталитет.Па бш тија вип ѕвезде су најштетни и најуалени и изопачени
  Испојала две три песне кои се вртиф само у биртие и она ке ми била фаца,селска која ке гу глеам сфак дн на некоју си фарму
  Да си прашам
   
 10. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Во Србија се крена народот и петиција потпишуваа против овие реални шоуа,против неморалот и блудот што го нудат во тие емисии...но незнам дали воопшто нешто постигнаа.
  Големиот брат почна, ке го гледам чат пат,само незнам како може во вакво шоу да навиваме за Македонија,дали воопшто и треба да има тука некој натпреварувачки филинг со оглед на претставниците а нарочито за тетовчанката-трансекс........мизерија во боја!!
  Прочитав некаде дека Големиот Брат и фејсбукот имале многу заедничко т.с. и во двете немате приватност,се знае интимата на секој, се покажува голотија и ред други сличности.....
   

Сподели: