Реалити шоуа

Marinna

Староседелец
13 април 2012
119
160
1,043
JaMi не се согласувам со тоа дека гледале само глупи луѓе.. Мислам дека луѓето ги гледаат овие реалити шоуа само колку да тепаат време кога им е досадно, а и не верувам баш дека некој ги прати редовно....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and Sebastian

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
JaMi не се согласувам со тоа дека гледале само глупи луѓе.. Мислам дека луѓето ги гледаат овие реалити шоуа само колку да тепаат време кога им е досадно, а и не верувам баш дека некој ги прати редовно....
јас нигде не спомнав дека гледале глупи луѓе,ова зборам за учесниците
Единствено имаат корист тие што го организираат си лапаат парички на сметка на глупи луѓе
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МиГ 21

Sebastian

Активен Член
17 февруари 2012
174
110
43
хахахаххаха епа токму поради ова интервју(одамна го имав гледано уште кога излезе прв пат тогаш пред незнам колку години но пред некој ден онака пак го најдов и се пресмеав) ми текна да ја отворам темава и да видам што другите мислат за овие глупости
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МиГ 21 and Sofija...

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
хахахаххаха епа токму поради ова интервју(одамна го имав гледано уште кога излезе прв пат тогаш пред незнам колку години но пред некој ден онака пак го најдов и се пресмеав) ми текна да ја отворам темава и да видам што другите мислат за овие глупости
јас се согласувам со психајатарот во емисијата затоа го поставив видеот да видиме до каде може да оди човековата глупост и да не заборавиме оваа Вики не престави на најдобриот можен начин ама и парите си играат улога во сето ова како и да е....:zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МиГ 21

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
35
Скопје
зш да не... и тие што ги прават праат заработка и тие што играат си праат сопствена промоција (добра или лоша тоа зависи од учесниците), и плус тој што ќе победи си зема пари.
ја не би учествувала пошто неќам сите да ме знаат од а до ш... друга причина не гледам зошто не би одела на некое реалити шоу
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Сфако реално шоу има као демек сфоју интресну програму и едну цел, да биде гледана што може поише и да напраи некој кеш од тој
Ама реално сфи овафки шоуа не су такфи, као демек интересни су напочетак и после почне оној усерено клише,карање,врске,плескање у тмно,испадање...
Нејќу да вреѓам ама мислу дека реални шоуа од тим на велики брат,фарма, осфен срвајвр кој ја иако не га гледам мислу дека има по друк карактер од овија две. Најголем дел од људи кои ги пратиф овија работе су пубертетлие на кои сфе и сфашта ги е интересно макар било тој и глупо и неубаво за човечко око.После њима су ни пензионери и пред пензионерски кумуњари кои блееф по цел дн у телевозор у дневну, џаболебариф иако они су тија кои га заработуеф леб за туј фамилију. Па има мноо поедуцирани и поефикасни стфари на телевизор од овакфи шоуа, иамо по миљон програме, од сфакакаф вид, филмски, документарски,научни, сфакакфи
Ја до ск осфен оној наше Тоа сум Јас, не сам гледаја ама ич реални шоуа? Што као демек интересно е да ги тресе цицке пред јавност и ја ке се напалу на тој, да бе, неможу да пушту некој порн сајт за да ги задоволу тија потребе, ако уопште ме затепаф такфи

Мржња, омраза де, карање,пцување, месетење и остали срања су дел од сфако реално шоу. И ск наши деца место да се васпитаваф како што треа, они ке се труеф сс балкански усерен вип менталитет.Па бш тија вип ѕвезде су најштетни и најуалени и изопачени
Испојала две три песне кои се вртиф само у биртие и она ке ми била фаца,селска која ке гу глеам сфак дн на некоју си фарму
Да си прашам
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Во Србија се крена народот и петиција потпишуваа против овие реални шоуа,против неморалот и блудот што го нудат во тие емисии...но незнам дали воопшто нешто постигнаа.
Големиот брат почна, ке го гледам чат пат,само незнам како може во вакво шоу да навиваме за Македонија,дали воопшто и треба да има тука некој натпреварувачки филинг со оглед на претставниците а нарочито за тетовчанката-трансекс........мизерија во боја!!
Прочитав некаде дека Големиот Брат и фејсбукот имале многу заедничко т.с. и во двете немате приватност,се знае интимата на секој, се покажува голотија и ред други сличности.....