1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Реалити шоуа

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Sebastian, 24 ноември 2012.

 1. Sebastian

  Sebastian Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  110
  Што мислите за ваквите шоуа дали е добро да ги има...дали нудат некаква си едукација(па макар и најмала) или само служат како потполнување на програмата на одредена телевизија....Дали би се пријавиле и учествувале во вакво шоу и зошто да или не...
   
 2. JaMi

  JaMi Модератор

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,407
  Допаѓања:
  14,338
  Јас стварно не ја гледам поентата на постоње на вакви шоуа...
  Едукација??? Непознат збор изгледа,посебно за тие што учествуваат...
  Единствено имаат корист тие што го организираат си лапаат парички на сметка на глупи луѓе... Луѓето ги гледаат од пуста желба само да пукаат сеир и после да си прераскажуваат меѓу себе чисто да се најдат у муабет...
  Страшно! :facepalm2
   
  На Аркантос, ●Untouchable°, WomanInRed и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. МиГ 21

  МиГ 21 Староседелец

  Зачленет на:
  12 ноември 2012
  Мислења:
  1,250
  Допаѓања:
  2,453
  Мене искрено не ми се допаѓаат вакви емисии и никогаш и не сум ги гледал. Се согласувам со JaMi дека нема ништо едукативно и корисно од нив. Важно телевизијата си покрива добар дел од програмата, паѓа паричка на основа на воајерскиот и озборувачки менталитет на добар дел од гледачите.
   
  На Succubus, JaMi и Sebastian им се допаѓа ова.
 4. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,624
  Пратев една избљувотина наречена Драги шпага и после тоа се` некако имаше друкчиј вкус. Нешо по малку интересно беше Операција триумф (вечерите коа излегуваа и пееја) ама толку. Идол онака...
   
  На Sebastian му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sebastian

  Sebastian Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  110
  Мислма дека анјголемиот дел се сеќаваат на Големиот Брат(не ВИПот туку обичниот) и работите кои се случуваа тмау...не само кај тоа шоу туку и во останатите.Едукација во никој случај нема никаква...јас го следев ама го следев обидувајќи се да анализирам зошто тие тие "лабараториски глувци" пошле таму и дозволиле цела бивша југословенска република да ги гледа како спијат и како се тушираат.Не дојдов до некој голем заклучок само сфатив дека треба некој што мисли дкеа не му придаваат доволно внимание и што сака секогаш да е во центар да оди само таму.
  Ги нареков лабараториски глувци затоа што безмалку наликува на некој експеримент кои се врши на луѓе и не само на нив тмау туку и на они пред екраните кои наутро во пет часот застануваат да ја гледаат некоај таму како "води љубов" со некого или како се тушира.
  Заработна апсолутно немај никој освен самите телевизии и продукции кои дебела пара земаат од спонзорства и слично.
   
  На МиГ 21 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. МиГ 21

  МиГ 21 Староседелец

  Зачленет на:
  12 ноември 2012
  Мислења:
  1,250
  Допаѓања:
  2,453
  Не гледав, поточно не следев ниту голем брат, ниту фарма ниту не знам што и како се вика. Единствени случаи кога нешто ќе погледнев беа ако некој случајно ми дојдеше на гости. И погоре спомнатата операција триумф само концертите. Не видов поента во тоа, не знам која е целта ниту нивна, ниту да ги гледам. Да гледам како некои се шетаат по гаќи и како се караат меѓу себе???
  И да одговорам на твоето прашање: никогаш не би се пријавил ниту би учествувал во некоја таква глупост.
   
  На Sebastian и Saladin им се допаѓа ова.
 7. Sebastian

  Sebastian Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  110
  Целна најверојатно им е ВНИМАНИЕ....остани таму некој месец и биди фенси после во државата па сите ќе сакаат да се сликаат со тебе...згора ан тоа па ако добиеш тмау колку беше 100 000евра мислам дека беа ауу е тогаш популарноста само ќе ти биде уште поголема....мислам дека и некои од нив се хонорарци(сплатени за да прават тмау збрќи и да се понашаат така како што се понашаат) па што ти ја знам се сретналењ тмау две и по некој ден глумат бфф као дмеке еве се најдовме...Исто и некои без работа луѓе со преголемо его и мислење дека се преамбициозни па ќе глумат тмау некои еве кој сум вака така...како што кажав никаква едукација...цел барем за глдедачите никаква...и што сеа постариве бабиве да гледаат и апчиња да пијат оти го исфрлиле дечко и на некоја тмау и оти таа плачела и се дрецкала...ццц катасрофа е се тоа...
   
  На МиГ 21 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,755
  Абе се фино,јес да не се едукативни и дека се сеирџијски,ама да се рече дека ги следат само глупи луге не се согласувам.
  Преостро етикетирање.
  Не би учествувала од причина што не осекам потреба од такво нешто.
   
 9. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,874
  ја би не : ) hh
  ..али у Штип две годинке ни се дешаа реалити шоу по куќу... ја победи :p haha
   
  На ~ Скарлетка ~ и Sweetgirl1605 им се допаѓа ова.
 10. Succubus

  Succubus Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 февруари 2012
  Мислења:
  562
  Допаѓања:
  835
  Никогаш не сум ги сакала овие реалити шоуА, од таа едноставна причина, дека ми се безвезални. Не дека ги гледат само глупи луѓе, ама луѓе шо си немат попаметна работа. А и не е тоа БАШ реалити шоу. Да го спомнам Survivor, тие таму сигурно се наоѓат на некој близок „остров’’ ( ако не и во некој парк :D) па и НЕ МОЖЕ да им се случе нешто полошо од некоја си ситна повреда. И не само тоа, туку секако дека освен камерата, има и медицинска помош.
  Едукативни не се во никој случај, особено не Големиот Брат. Тоа па до даска безвезално! :D
  Вчера кога јадев, случајно беше пуштено на Сител, и некоја си емисија за random 16год. тинејџерка шо била заљубена во наставник, па останала трудна од него, па сега родителите сакат да го тужат за малтретирање и шо нејќе да напрае ДНК тест, па по судови и ја како шо јадев и оноа WHAT THE FUCK! Шо се дешава? (facepalm)

  A тоа секако, дека позади овие шоуа и емисии, се крие добра сума на пари. За едукативна емисија треба да се потрошат малку повеќе пари и од тебе и од државата, малку повеќе труд и замарање околу тоа, овака е полесно сепак, има доста луѓе шо ќе гледат и ќе навиват.. Па затоа, кој ги е*е едукативните емисии! Сите сакаме кич!
   
  На Sebastian му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: