Раскинување на љубовна врска

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Што по раскинувањето на врската?
Дали би му се вратиле? Што би направиле после раскинување, дали би го избришале од меморија?
Би оделе ли на кафе со бившиот?

Како им раскинувате на партнерите?
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Секој ќе си продолжи по својот пат... само здраво, како си и на тоа да останам... кога гледам дека веќе не оди таа врска, тогаш раскинувам, ми имаат и еднаш раскинато... а би се вратила, само доколку сметам дека заслужува и дека стварно се покаел за својата постапка, и да не помине многу време по раскинувањето... :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Minella

Активен Член
15 февруари 2012
171
171
43
Pust ostrov
Зашто да не доколку не ти згрешила многу,на пример не те изневерила ,секој заслужува втора шанса ,ако стваро се сакате многуууу:angel
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
Ништо убитачно! да би одела на кафе, не ми го избришала само би го дистанцирала. За враќање зависно од ситуацијата а после раскинување само би се насмеала и би рекла Ме чека некој подобар. и така...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
ауууу..најболна тема..ме погодивте..ја и дечкоми идеме 6години и еве скоро година се спремаме да раскинеме..мораме,присилени сме..а се сакаме ненормално..ке пукнам..
Ако уште има љубов и разбирање зашто би раскинувале не ми е јасно :unsure
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
па
верата не дели..т.е. луѓево во земјава..6 год сме неразделни и сега чекаме да се скараме..а секој ден ни е поубаво..
пасош во рака и ајт одите си...

уффф да знаеш колку сакам..ама семејството..и моето и неговото..многу зивоти ке унистиме..:(
епа што бараш со него со 6г... ај одлучи се што сакаш!
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
незнам зошто уопсште си го пишав проблемот..заборавив колку е злобен светов..
имаш тема за љубовни проблеми, а светот не е злобен ако ти си неодлучна или на даден совет бараш изговор! искрено ти кажав што ти преостанува зошто и јас сум имала таков проблем ама како што кажа тој: Заедно сме засекогаш и никогаш! и така и теравме живеевме за моментот и тоа!
 

x3m

Активен Член
17 февруари 2012
139
169
43
Скопје
Што по раскинувањето на врската?
Дали би му се вратиле? Што би направиле после раскинување, дали би го избришале од меморија?
Би оделе ли на кафе со бившиот?

Како им раскинувате на партнерите?
Во зависност од тоа каква била врската, и колку лоша била причината за раскинување. За враќање би се вратил само ако уште сакам да сум со таа личност, од дното на мојата душа. Доколку тоа не се случи, нормално дека нема да го избришеш од меморија, сепак таа личност знае барем минимум 60% од работите што ти се случувале и што ти се лични, работи што не сакаш баш секој да ги дознае. Кафе со поранешниот е најубавиот дел од раскинувањето. Зашто? Бидејќи тогаш ќе сфатиш дали ти треба назад, или можеш да си го продолжиш животот со некоја друга особа :)

незнам зошто уопсште си го пишав проблемот..заборавив колку е злобен светов..
Според тоа што можам да видам од другите одговори на овој проблем, наједноставно решение е ова. Држете си ја љубовта во тајност додека наполните 18-20 години, и после тоа заминете заедно некаде далеку. Не мора да излегувате од државата. Ако се сакате толку многу и најобична колиба сред планина, што се вика ќе ви биде доволно. Доколку немате толку години, почнете да си штедите за да си купите/изнајмите некој стан, па да можете барем така да почнете.

Се надевам дека ќе го направиш тоа што сакаш и тоа што ти треба. Сепак твој е животот, не треба другите да ти го диктираат, 21 век сме мајку му стара :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aaliyah