1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Рак

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од LadyInPink, 10 март 2012.

 1. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,757
  Ракот е управуван од постојано променливата Месечина, која што поминува низ многу циклуси и со тоа го прави расположението на ракот многу променливо. Исто како ракот и родените во овој знак најголемиот дел од својот живот го поминуваат скриени под една черупка, која не може лесно да биде скршена.
  Ако вашиот знак е рак, тогаш вие сте изолирани од опасностите, но тоа многу често ве прави луѓе без чувство за хумор. Како воден знак вие сте многу чувствителни. Во секоја ситуација внесувате многу емоции, но во текот на вашиот живот сфаќате дека многу лесно можете да бидете повредени и поради тоа често се криете зад маската на бесчувствителноста.
  Традиционалисти сте и покажувате огромен интерес кон вашите корени и вашите предци. Вие сте многу поголеми националисти од другите знаци во хороскопот, поради тоа што го сакате вашето родно место и сте силно приврзани за него. Најважната ваша цел е да создадете ваше семејство и обожавате да бидете во домашна атмосфера.
  Ракот е спротивен знак на Јарец. Јарците ги интересира каква е нивната положба во општеството и како другите гледаат на нив, додека ракот е загрижен само за неговото семејство. Како рак, вие знаете да штипнете кога ќе почувствувате дека вашето семејство е понижувано или е во опасност. Раковите се блиски со своите мајки, па кога ќе сте во лошо расположение јавете ѝ се на вашата мајка. Тоа ќе ве направи среќни.
  Вие можеби сте неофицијална мајка на сите кои ги сакате, поради вашата грижа за нив. Чувствителни сте и лојални и вашите пријатели секогаш имаат рамо за плачење. Лесно ранливи сте и кога не сте расположени сакате да бидете оставени сами, опкружени со удобност: удобен џемпер, омилена книга, доверливи пријатели и склад со вашите омилени работи. Тоа го подобрува вашето расположение.
  Во љубовната врска сте многу нежни, верни и романтични. Поради влијанието на Месечината вие сте многу интуитивни. Обрнете им повеќе внимание на вашите соништа особено во деновите кога има полна Месечина.
  Колку ракови имаме на форумов?
  Што мислите за луѓето родени во овој знак?
   
  На Roxelana, monika88, street_chic и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,842
  Иако викаат дека овенот и ракот не се сложуваат јас и немам такво искуство...А за раковите ги обожавам моите најдобри другарки,мајка ми се ракови и се премногу добри емотивни искрени праведни но и оштри на јазик :)
   
  На monika88 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,352
  Најдружељубиви сме раковите. :cool:
   
  На street_chic, LadyInPink и emzzy им се допаѓа ова.
 4. КрисТина К.

  КрисТина К. Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  527
  Допаѓања:
  1,652
  најкомуникативни, најзборлести, издржливи, вредни... кажувам зошто мајка ми е рак :)
   
  На emzzy и Marick14 им се допаѓа ова.
 5. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,870
  И подзнак сум рак, дупли рак хеоха :)
  Многу сум емотивна, значи премногу ама не покажувам. Се` од напишаното е точно :)
  И ти си во право, таква сум и јас :D
   
  На street_chic и КрисТина К. им се допаѓа ова.
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,388
  Допаѓања:
  9,093
  јас сум рак и слободно можам да кажам дека според горенапишаното не би требало да сум рак:)
   
  На monika88 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,757
  Ма можам да зборувам ден и ноќ без престан, без да се уморам и без да сакам да престанам.
  И знаете што е најстрашнио?
  Пак нема да кажам се што сум мислела...
   
  На КрисТина К. му/ѝ се допаѓа ова.
 8. TheKitten

  TheKitten Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  549
  Допаѓања:
  625
  Дечкото ми е рак, јас и тој, спротивности до максимум.
  Јас, како типична Водолија, сум ептен поладна од него, како типичен рак.
  Тој романтичен, јас алергична на романтики.
  Тој домаќин чоек, јас куќата не знам кај ми е.
  Тој сака фамилија, јас некогаш самата себе сум си премногу.
  Тој сака групно дружење, работа, јас повеќе сакам да сум сама.
  Тој е толерантен, јас избувлива.
  Тој е питом, јас раздразлива.
  Тој е традиционален, јас смислувам нови начини на однесување.
  Тој е сталожен, јас поим немам што ќе правам утре.
  Тој е конформист, а јас секогаш сум црна овца :)

  Итн.
   
  На КрисТина К. му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,352
  Сигурна си дека е рак дечко ти?
  Или можеби јас не сум. Ова што го наброја за него јас сум спротивното, а и многу луѓе што се ракови а ги познавам се исто, спротивно од ова што го кажа за рак. :D
   
 10. TheKitten

  TheKitten Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  549
  Допаѓања:
  625
  Сигурна сум, и речиси сите ракови кои ги познавам, се слични на него :)
   

Сподели: