1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Разговарање со родителите во врска со сексот

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од Caci, 4 април 2012.

1. Butterfly^^

Butterfly^^ Истакнат Член

Зачленет на:
    7 јануари 2013
    Мислења:
    239
    Допаѓања:
    271
    Баш како шо вика JaMi ние сме во далеку поголема предност отколку во минатото. Го имаме интернетот пак колку толку читаме нешто..
    До сеа не сум седнала со моите родители и да разговарам стрикно за мојот сексуален живот.И не сум единствената. Такво ни е општеството.
    Па искрено и не би сакала.. Непријатно е без разлика што ми се родители и што сум премногу блиска со нив.

На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Ѕвездичка

Ѕвездичка Истакнат Член

Зачленет на:
    21 март 2016
    Мислења:
    1,105
    Допаѓања:
    967
    Најнезгодна ситуација во која може да се најдеш мислам дека е ваква тема на разговор со родител.
    Не сум разговарала, а не ни сакам !
    Не држеа предавања по училници за онака ...

3. Дејви

Дејви Член со 30 казнени поени

Зачленет на:
    10 март 2016
    Мислења:
    308
    Допаѓања:
    186
    Е што ке збориш за секс со друга генерација. Секогаш тоа што е во тренд на помладата генерација ке биде осудено како обид за промискуитет од повозрасната. Така си е тоа.

4. incule

incule Староседелец

Зачленет на:
    5 јануари 2015
    Мислења:
    716
    Допаѓања:
    112
    Да потребно е и имам разговарано со мајка ми,се разбира,секој родител треба да му каже на своето дете што и како

5. Kisserboy

Kisserboy Староседелец

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    2,439
    Допаѓања:
    3,791
    Не треба да се разговара, фала богу шo неам зборено и не би зборал ни со сопствените деца во иднина.

6. incule

incule Староседелец

Зачленет на:
    5 јануари 2015
    Мислења:
    716
    Допаѓања:
    112
    Како беее а зашто да не се збори??

7. Ladybug

Ladybug Нов член

Зачленет на:
    19 ноември 2017
    Мислења:
    23
    Допаѓања:
    12
    Нема потреба да се гледа на ова како табу тема.
    Децата треба да се запознаени од оној момент кога сметаме дека е време да разберат. Јас ќе разговарам, така сум воспитана, така и ќе воспитуваме.

8. BaceE

BaceE Нов член

Зачленет на:
    26 октомври 2017
    Мислења:
    17
    Допаѓања:
    8
    Ни јас не сум разговарала, но мајка ми секогаш ми викаше памет у глава и не ме прашувала. А треба да се разговара, поточно сега во овој век. Иако помладите имат се на дофат што може да се прочита од интернет сепак разговор си е разговор.

9. violetmoon

violetmoon Модератор
    Член на администрација

Зачленет на:
    11 декември 2012
    Мислења:
    2,378
    Допаѓања:
    5,468
    Не сум разговарала со моите за секс, мајка ми ко што пиша членка погоре само памет у глава и толку. Од што нив им е незгодно и срам и го гледаат тоа како табу тема го пренесуваат и на нас па и ние така да го доживуваме.
    Затоа и ден денес кога ќе има некој филм со секс сцена или се мења програма или се зјапа безвезе по други страни:D.
    Јас би сакала да можам да направам муабет со мојата малечка кога ќе дојде време, сакам да може да ми каже што ја мачи, да праша што не и е јасно и да сум тука за неа.
    Колку ќе биде тоа така времето ќе покаже, да не скокам пред време.
    Оти реално денес и покрај достапниот интернет и инфирмации на секој чекор некако младинава пак е неука во тој поглед, брзаат само да почнат со секс а се останато за него не ги интересира, полови болести, контрацепција ма врска си немаат.

На Makedonec и Prashina им се допаѓа ова.
  10. Makedonec

Makedonec Модератор
    Член на администрација

Зачленет на:
    15 јуни 2014
    Мислења:
    1,451
    Допаѓања:
    1,170
    Тоа треба да се учи на училиште на биологија или некои такви предмети. Дома е премногу непријатно да разговараш со твоите за тоа.

Сподели: