1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Разговарање со родителите во врска со сексот

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од Caci, 4 април 2012.

 1. Butterfly^^

  Butterfly^^ Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 јануари 2013
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  271
  Баш како шо вика JaMi ние сме во далеку поголема предност отколку во минатото. Го имаме интернетот пак колку толку читаме нешто..
  До сеа не сум седнала со моите родители и да разговарам стрикно за мојот сексуален живот.И не сум единствената. Такво ни е општеството.
  Па искрено и не би сакала.. Непријатно е без разлика што ми се родители и што сум премногу блиска со нив.
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  967
  Најнезгодна ситуација во која може да се најдеш мислам дека е ваква тема на разговор со родител.
  Не сум разговарала, а не ни сакам !
  Не држеа предавања по училници за онака ...
   
 3. Дејви

  Дејви Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 март 2016
  Мислења:
  308
  Допаѓања:
  186
  Е што ке збориш за секс со друга генерација. Секогаш тоа што е во тренд на помладата генерација ке биде осудено како обид за промискуитет од повозрасната. Така си е тоа.
   
 4. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  716
  Допаѓања:
  112
  Да потребно е и имам разговарано со мајка ми,се разбира,секој родител треба да му каже на своето дете што и како
   
 5. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,439
  Допаѓања:
  3,791
  Не треба да се разговара, фала богу шo неам зборено и не би зборал ни со сопствените деца во иднина.
   
 6. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  716
  Допаѓања:
  112
  Како беее а зашто да не се збори??
   
 7. Ladybug

  Ladybug Нов член

  Зачленет на:
  19 ноември 2017
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  12
  Нема потреба да се гледа на ова како табу тема.
  Децата треба да се запознаени од оној момент кога сметаме дека е време да разберат. Јас ќе разговарам, така сум воспитана, така и ќе воспитуваме.
   
 8. BaceE

  BaceE Нов член

  Зачленет на:
  26 октомври 2017
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  8
  Ни јас не сум разговарала, но мајка ми секогаш ми викаше памет у глава и не ме прашувала. А треба да се разговара, поточно сега во овој век. Иако помладите имат се на дофат што може да се прочита од интернет сепак разговор си е разговор.
   
 9. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,378
  Допаѓања:
  5,468
  Не сум разговарала со моите за секс, мајка ми ко што пиша членка погоре само памет у глава и толку. Од што нив им е незгодно и срам и го гледаат тоа како табу тема го пренесуваат и на нас па и ние така да го доживуваме.
  Затоа и ден денес кога ќе има некој филм со секс сцена или се мења програма или се зјапа безвезе по други страни:D.
  Јас би сакала да можам да направам муабет со мојата малечка кога ќе дојде време, сакам да може да ми каже што ја мачи, да праша што не и е јасно и да сум тука за неа.
  Колку ќе биде тоа така времето ќе покаже, да не скокам пред време.
  Оти реално денес и покрај достапниот интернет и инфирмации на секој чекор некако младинава пак е неука во тој поглед, брзаат само да почнат со секс а се останато за него не ги интересира, полови болести, контрацепција ма врска си немаат.
   
  На Makedonec и Prashina им се допаѓа ова.
 10. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,451
  Допаѓања:
  1,170
  Тоа треба да се учи на училиште на биологија или некои такви предмети. Дома е премногу непријатно да разговараш со твоите за тоа.
   

Сподели: