Разговарање со родителите во врска со сексот

mila mila

Истакнат Член
31 март 2012
192
154
343
Немам разговарано со моите на таа тема.Но од средно,а и покасно само ги слушав зборовите на мајка ми "Пази ќерко,прво мораш школото да завршиш,па после љубов".Што ли сакаше да каже со тоа баш се чудам?!:rofl хаххахахххах
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Немам разговарано со моите на таа тема.Но од средно,а и покасно само ги слушав зборовите на мајка ми "Пази ќерко,прво мораш школото да завршиш,па после љубов".Што ли сакаше да каже со тоа баш се чудам?!:rofl хаххахахххах
Морам да се надовржу на овој :
Некоја баба си гу одвела унуку у парк, и девојче...немирно .. правило глупости. И бабата цело време ву викала: Дипломице, немој тој да правиш, дипломице немој овој да правиш .. а у.
Прошја некој човек туја и слушнаја, и га заинтересира зашто бабата га вика девојчето дипломице. И прашаја. А бабата на тој одговорила: Па она е све што ќерка ми донесе од факултет :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: mila mila

mila mila

Истакнат Член
31 март 2012
192
154
343
Морам да се надовржу на овој :
Некоја баба си гу одвела унуку у парк, и девојче...немирно .. правило глупости. И бабата цело време ву викала: Дипломице, немој тој да правиш, дипломице немој овој да правиш .. а у.
Прошја некој човек туја и слушнаја, и га заинтересира зашто бабата га вика девојчето дипломице. И прашаја. А бабата на тој одговорила: Па она е све што ќерка ми донесе од факултет :p
Ххааххахаааа браво за муабетот :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 990Freak

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
Мислам дека никогаш нема да го правам муабетов со моите,ама затоа моето бабче секогаш е расположена да ме распрашува и да ми дава совети :D
 

Kiril

Активен Член
24 јуни 2012
181
127
43
35
Струмица
Со мајка ми не, но со татко ми секако дека да, во последно време не, зашто мислам дека веке повекето нешта ми се јасни, но порано често се случување да седнеме сами со татко ми и да го прашам се што ми падне на ум во врска со сексот, со женските (општо) а тој во детали и сликовито да ми претстави и објасни се :)
 

m.o.p.

Активен Член
14 февруари 2012
348
221
43
34
Чајџилница
Не ама кога нема да се вратам цела ноќ а мајка ми ме испитува како ФБИ кај беше што правеше
и на крај ми вика Пази што правиш
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Разговарањето на оваа тема со родителите е потребно.. но јас никогаш не сум зборувала со моите родители на таа тема нема ни да зборувам замина времето кога требало да ми кажуваат сега пораснав и се ми е јасно ..
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Менталитетот кај нас е таков што тоа порано биило забранета тема, грев да се спомене или да се знае за тоа па ете уште не може да се искорени таквото мислење. Ама тие си ги мажеле женеле децата на 15год и немало време ни да зборуваат на таа тема.
Мислам дека сега малку се руши теоријата дека темата секс треба да остане табу тема за која до првата брачна ноќ да не се знае ништо. Јас за жал не сум зборувала на таа тема со мајка ми, уствари она не зборувала со мене. Знам кога фатив дечко на 17 години ми рече “ако направиш некаква БЕЉА , татко ти ќе ме остави, зошто јас сум таа што секаде те пушта“ (кој апсурд) Многу лош пристап, јас знам дека и на неа и е страф, и срам и се, ама тоа не е начин на кој се зборува за таква деликатна тема. И јас сама се сфатив, фала богу интернетот тука е, па од многу луѓе искуства читав и се образував:)
Знам само кога и кажав дека сум го имала првиот однос, правевме отворен муабет , но од тогаш ништо. Како мртва тема е:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marchisio and Kiril

The_countess

Истакнат Член
10 јуни 2012
441
545
193
29
Мене од мала ме учат за тие работи.. На 4 години зборев за сперматозоиди и јајце клетки, оплодување и слично.. Имаше една книга со тие работи, која до скоро ја чував. Всушност, моите од секогаш се брутално искрени до коска со мене. Подобро да се знае отколку не. А и затоа коа учев за половост кај човекот имав 5 :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kiril