1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пудра за лице

Дискусија во форумот 'Лице' започната од LadyInPink, 15 февруари 2012.

 1. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Каква пудра користите моментално?
  Од која сте задоволни, а од која не? Која пудра ја препорачувте, а која не?

  Јас користам Менхетен КлиарФејс и сум поприлично задоволна. Покрива, а и ми ги суши акните. Го добив тоа што долго го барав.
  Во никој случај не ја препорачувам Импала. Мислам дека не постои полоша од неа...
  И од Есенс бев задоволна, но не беше тоа што го барав.
   
 2. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  За импалата би се согласила. За никаде е. Поубаво стави си паштета на лице, отколку импала :D
  Инаку моментално имам од Есенс, и течна и камена. Добри си се, за парите.
   
  На Mellanie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Minella

  Minella Активен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  171
  За Вечерно искачање најдобра е од Max Factor , а за прекуден супер ми е од Oriflame -Visions секогаш природен изглед :wavespin
   
 4. AnneBoleyn

  AnneBoleyn Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  192
  Течна пудра Макс Фактор, пудра во прав од Авон и преку ден и навечер.
  Задоволна сум, си ја вршат работата и двете.:)
   
 5. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Јас ја имам на Боржуа и сум презадоволна:)
   
 6. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Мене па не ми се свиѓаат тие од Орифлејм, некако многу суви ми се, можда до кожата е незнам. Јас од Flormar оваа ја користам,и задоволна сум од неа, добро покрива и свежо е лицето. 460ден е во Unique
  images.jpg
   
 7. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
  За преку ден користам Seventeen течна пудра,а за навечер Макс фактор,и сум презадоволна.Имам користено импала и за ниакде е се сложувам со вас,премногу е мрсна и ми ствара акни иако имам сува кожа..
   
  На Bibi@ и Реми им се допаѓа ова.
 8. zica

  zica Нов член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  18
  bourjois healthy mix serum и max factor second skin.сакам полесни пудри да не се познаваат многу
   
 9. Elena

  Elena Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  155
  Допаѓања:
  169
  Не користам пудра , немам потреба :)
   
 10. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Оваа ја користам моментално од Авон, добра е го прави лицето нежно како кашмир, а Импала никако еднаш ја купив и лицето катастрофа ми беше, таа е за постари жени има колаген таа пудра како што знам. Ама зависи до кожата на некои баш супер им одговара, на некои не.[​IMG]
   

Сподели: