1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Проблем со автомобил

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од CRNO I BELO, 9 јануари 2018.

 1. CRNO I BELO

  CRNO I BELO Нов член

  Зачленет на:
  9 јануари 2018
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пред некој ден возев со колата и наеднаш слушнав како нешто да пукна. Проверив навидум се е во рет.
  Автомобилот е Опел Астра бензин-плин. Па би сакала да слушнам ваше мислење.
   
 2. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  446
  Штом си проверил и си видел дека се било во реТ,...тогаш можно е да се работи за некој териристички акт,вероватно некој од љубомора по Астрата,па и на плин,ти има фрлено петарда,колку да те исплаше,..што друго би било!?:unsure
  А да немаше наоколу некоја сфадба па некој пукнал во тој момент,а,што мислиш ти??:unsure
  Човек неможе да се начуди што ли било тоа што пукнало,а при тоа астрата била жива и здрава:unsure..чудно!
   
 3. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  343
  Пукнала резервната гума во багажник.
   
  На corki му/ѝ се допаѓа ова.
 4. CRNO I BELO

  CRNO I BELO Нов член

  Зачленет на:
  9 јануари 2018
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  hehehe da imase nekoj okolu ke pomislev i jas na istoto.
   

Сподели: