Пријателство по врска

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
30
Струмица
Што мислите, може ли да успее таквото пријателство или сепак не??

Јас мислам дека многу тешко успеваат тие пријателства, бидејќи секогаш едниот ќе го гледа другиот со поразлични очи. И така е потешко да се преболи саканата личност.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee and Hexasto

lisa

Нов член
16 февруари 2012
5
4
3
35
Досега не ми се случило такво нешто и не верувам дека може.
 

Grim Reaper

Староседелец
14 февруари 2012
326
338
1,063
Here and there
По врска со многу заеднички моменти, отпосле е тешко да бидеш пријател со таа личност, ја гледаш со други очи итн...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
зависи од ' љубовта ' претходно, ако била долга врската тогаш многу тешко дека ке останат пријатели ма ако била куса онака колку да се има дечко/девојка е тогаш мислам дека има шанси и то големи..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: iva89 and Blondie

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
262
369
63
досега никој од претодните дечковци не ми бил пријател по врската,се осеќа напнатоста и не е во ред.Си останувам познаник со сите,здраво,како си ...тоа е се
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oleri

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
Мислам дека не постои пријателство по врска... Секогаш барем едниот ќе гледа со поинакви очи. Можеби ако помине определен период и се смират работите,згаснат емоциите и двајцата продолжат напред, тогаш има шанси за пријателство. Но никогаш тоа пријателство нема да биде чисто.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Шмекси

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Пријателство после врска има, ама се основа на повремено гледање-секс.Пола од случаите повторно ќе се затрескаат еден во друг, без разлика дали девојката/ дечкото го/ја изневерувал/а, половина од нив ќе го прават тоа се дур не најдат друга прилика.
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
бившиот ми е најдобар пријател.. и мило ми е за тоа, пошто никој не ме знае како него, никој не ме разбира како тој.. ако се расчистат работите се може да биде па и ова...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee and divaaa

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
jas mislam deka ne mozi da ima prijatelstvo posle vrska.sepak si bil zaljuben vo taa lichnost i koga i da se spomni negovoto ime sepak se budat nekakvi cuvstva...kolku i da ste se razdelile prijatelski i da ne si zaljubena vo nego sekogash ke ima nekoja iskra.