1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

[Пријавување] Избор за модератор на форум Убавина и стил

Дискусија во форумот 'За форумот' започната од ipopovski, 13 април 2018.

 1. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,737
  Допаѓања:
  2,348
  На кратко, ова се задачите и привилегиите на модераторот:
  - Менаџира (преместува, спојува) теми
  - Означува теми како „важни“
  - Брише мислења
  - Модифицира мислења
  - Брише теми
  - Отвора/затвора теми
  - Опоменува

  Модераторот треба:
  - Активно да учествува во дискусиите на форумите каде е модератор, стимулирање и насочување на дискусиите, како и покривање на форумите со актуелни теми
  - Модераторот не мора да биде присутен 24 часа дневно на форумот, но е должен ажурно да ги води форумите кога е тука.

  Со одговор на овој пост можат да се пријават сите оние кои сакаат да го модерираат форумот
  Убавина и стил
  , со подфорумите:
  - Лице
  - Коса
  - Тело
  - Мода и облека
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 2. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  343
  Дали модераторот има некоја надокнада за својата работа?
   
 3. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,737
  Допаѓања:
  2,348
  Не, на форумот сме сите волонтери.
   
  На КоњчетоЅвончо му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,461
  Допаѓања:
  1,179
  На КоњчетоЅвончо му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Patika

  Patika Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 февруари 2018
  Мислења:
  40
  Допаѓања:
  18
  Јас би сакал да модерирам нешто, ама не знам што? има некое слободно место? :biggrin
   
 6. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  446
  Јас ја предложувам @pozdrav eden topol ....мислам дека после многубројните паметни отворени теми,заслужно би го добила модераторското место!
   
  На pozdrav eden topol му/ѝ се допаѓа ова.
 7. krissthemaster055

  krissthemaster055 Нов член

  Зачленет на:
  16 април 2018
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  moze da se napravi nov forum so aktuelni temi nauka medicina hemija etc
   
 8. FemmeFatale

  FemmeFatale Полноправен Член

  Зачленет на:
  5 октомври 2017
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  47
  Јас би сакала да модерирам. Имам големо познавање во дадениве подфоруми. :wub
  (flower)
   
  На -alf- му/ѝ се допаѓа ова.
 9. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  343
  Кој, а ако не ти..фала душо, но модератор сама на себе нема потреба.
  Но убаво ми дојде ете така на душичката, што секогаш си така позитивен за мене:*
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 10. КоњчетоЅвончо

  КоњчетоЅвончо Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,138
  Допаѓања:
  2,206
  Ама ме погоди со модата и убавината... :D
  Инаку фала за предлогот го ценам тоа но мислам дека за форумот подобро би било да се избере некој член што навистина има познавање од таа тема, а не пример некој член како мене што благе везе си нема, е додуша имам некои познавања за косата оти си имам маки со неа ама ситница е тоа. :)
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: