1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!
  2. Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
    - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
    - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
    - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

Пристап до овој подфорум имаат членови со над 300 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Причините зошто младите „капацитети" ја напуштаат Македонија

Дискусија во форумот 'Политика и политички настани' започната од Sebastian, 6 септември 2012.

1. Altaïr

Altaïr Shinigami

Најактивен член

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,749
    Допаѓања:
    2,559
    Не е срање, само е водена од срање луѓе.

2. incule

incule Истакнат Член

Зачленет на:
    5 јануари 2015
    Мислења:
    476
    Допаѓања:
    60
    Ја сум против да одат а одат дека сакаат полесен живот а тука во Македонија треба повеќе труд,да се избориш за право а во Америка или некаде помалку се работи,помалку часови и е поопуштено

3. Outrider

Outrider A Witty Cat Член на администрација

Зачленет на:
    23 мај 2013
    Мислења:
    4,569
    Допаѓања:
    5,117
    Па и тие се оттука, не се увезени. Општо Балканот е срање, со мали нијанси и сите имаат срање власт.

На existence му/ѝ се допаѓа ова.
  4. corki

corki Староседелец

Зачленет на:
    21 декември 2013
    Мислења:
    465
    Допаѓања:
    399
    Ајде,ајде досто со тоа твое "срање"кај и да е ќе почнеш да ја враќаш љубовта за татковината ти!НЕ ми е јасно што е тоа што не ти се свиѓа,што е проблемот пак сега?И Зочто ли не ти се ареса?

5. Outrider

Outrider A Witty Cat Член на администрација

Зачленет на:
    23 мај 2013
    Мислења:
    4,569
    Допаѓања:
    5,117
    Јас точно и прецизно ги алоцирам своите емоции, во никој случај нема да ги насочам кон замислени концепти и колективни идентитети.
    А што не чини, ќе треба да ме стемни овде над тастатура ако почнувам да куцам, и онака секој знае и може да види и осети на своја кожа.

6. Ita

Ita Староседелец

Зачленет на:
    20 октомври 2012
    Мислења:
    1,991
    Допаѓања:
    2,021
    Па зар има капацитети кај нас?
    Не секој што излегол од државава е капацитет за државата.

На Mnogo Bitno и Baknuvalka им се допаѓа ова.

Сподели: