1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!
 2. Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 300 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Причините зошто младите „капацитети" ја напуштаат Македонија

Дискусија во форумот 'Политика и политички настани' започната од Sebastian, 6 септември 2012.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Најактивен член

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,749
  Допаѓања:
  2,559
  Пол:
  Машки
  Не е срање, само е водена од срање луѓе.
   
 2. incule

  incule Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  476
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Женски
  Ја сум против да одат а одат дека сакаат полесен живот а тука во Македонија треба повеќе труд,да се избориш за право а во Америка или некаде помалку се работи,помалку часови и е поопуштено
   
 3. Outrider

  Outrider A Witty Cat Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,569
  Допаѓања:
  5,117
  Па и тие се оттука, не се увезени. Општо Балканот е срање, со мали нијанси и сите имаат срање власт.
   
  На existence му/ѝ се допаѓа ова.
 4. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  465
  Допаѓања:
  399
  Пол:
  Машки
  Ајде,ајде досто со тоа твое "срање"кај и да е ќе почнеш да ја враќаш љубовта за татковината ти!НЕ ми е јасно што е тоа што не ти се свиѓа,што е проблемот пак сега?И Зочто ли не ти се ареса?
   
 5. Outrider

  Outrider A Witty Cat Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,569
  Допаѓања:
  5,117
  Јас точно и прецизно ги алоцирам своите емоции, во никој случај нема да ги насочам кон замислени концепти и колективни идентитети.
  А што не чини, ќе треба да ме стемни овде над тастатура ако почнувам да куцам, и онака секој знае и може да види и осети на своја кожа.
   
 6. Ita

  Ita Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  1,991
  Допаѓања:
  2,021
  Пол:
  Женски
  Па зар има капацитети кај нас?
  Не секој што излегол од државава е капацитет за државата.
   
  На Mnogo Bitno и Baknuvalka им се допаѓа ова.

Сподели: