1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Природни црвенокоси

Дискусија во форумот 'Коса' започната од Fashion.Lover, 7 март 2015.

 1. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  83
  Пол:
  Женски
  Само 1-2% од светската популација се имаат природно црвена коса,што ја прави црвената боја најретка од сите бои на коса што постојат.Треба многу да внимаваат на изборот на облека,шминка,накит и др.,ама ретката боја на коса ги прави специфични.Па кој од сите вас има природно црвена коса нека си се гордее со тоа,зашто навистина е убаво да сте еден од ретките.Еве слики од природно црвена коса:

  6e01a0790900699cc22be6500791ca87.jpg cute-red-hair.jpg download (60).jpg images (36).jpg images (34).jpg
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Makedonec

  Makedonec Модератор Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,278
  Допаѓања:
  1,055
  Пол:
  Машки
  Би рекол портокалово црвени или само портокалови
  интересни ми се зошто се ретки дури и веѓите и трепките им имаат некоја светла портокалова боја
  имам сосед со ваква боја на коса како мал го викаа морков :D
   
 3. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  83
  Пол:
  Женски
  Во Скандинавија(Норвешка,Шведска,Данска,Исланд,Финска,додуша не ги сметам за скандинавски,ама се сметаат) иако се зборува дека сите се руси,таму црвенокосите се почести од кај нас.Инаку нема никој да има природно ама баш црвена коса.Па јас имам другарка црвенокоса(не е од Данска,од Македонија е),многу е слатка,па и пеѓичките има,што ја прават уште послатка.На вечно дете ме потсетуваат.
   
  На Podem му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,399
  Допаѓања:
  2,535
  Пол:
  Женски
 5. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  83
  Пол:
  Женски
  Eпа преместете ја тогаш.Иако оваа тема е само за тие што се природни црвенокоси.Ако треба да се премести,нема проблем.
   
  Последна промена: 7 март 2015
 6. sara-1

  sara-1 Полноправен Член

  Зачленет на:
  23 декември 2014
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  природна црвенокоса.....тоа ти е плавуша со мозок[​IMG]
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ita

  Ita Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,036
  Допаѓања:
  2,075
  Пол:
  Женски
  Која разлика има од природните црвенокоси со фарбаните.
  Ама добро природната боја на косата многу влијае каква црвена боја ќе се добие.
  Баш ме интересира која комбинација од бои ја дава природната црвена боја.
   

Сподели: