Препораки за игри (помош и совети)

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
за Хало знам дека има 3-ти дел
само незнам дали е испаднат или не е
а глеав по нетот дека 3-ти дел ке испага или испаднат е не сум сигурен

Има трети дел. Излезен е. Некоја слична таква да ми препорачате?
На некоја друга планета, акција. Такви игри барам. Не сум многу по игрите и не се разбирам многу па затоа барам совет од вас за некоја добра игра.
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
мас ефект 3-ката најновата....ипак мене глупа ми е ама тоа е така на друга планета
ако мене ме прашуваш СТАЛКЕР е доста добра игра има 3 дела и тешка е....
али се работи за во Чернобил кога пука централата...после некое време...интересна сторија има :)
гоуст рајкон....ти е доста реална игра...шо викаме риал фајт.....3-4 куршуми и те нема....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Mass Effect 3 ми изгледа интересно. Ја видов на Јутјуб. Но кога пишувам Гејмплеј, ми дава демо верзија. Изгледа не е сеуште официјално излезена, а?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Deviously Devilish

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
^
Излезена е, одлична е, но крајот беше многу критикуван.
Симнувај и играј. :)

Еве и за информации околу гејмингот/игрите ако сакате, наш портал е. Има и ФБ страна, а конкретно ти Марик ќе најдеш и рецензија за Mass Effect 3. :)

http://www.gamezone.com.mk/
https://www.facebook.com/gamezonemk
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
За Mass Effect 3 пишуе дека е искочила на 9 март незнам зашто јоште нема гејмплеј на јутуб, од 2012 нема ништо акција игре све искачав октомври и ноември, ако сакате добри акцие, симните си од интернет Call of Duty MW 3, Call of Duty MW 2, Crysis (сви три дела), Homefront, Bulletstorm тија су добри акциони игре
 

Deviously Devilish

Активен Член
28 август 2012
104
72
28
30
Prototype 2 anyone? Што се немам прегејмано, ама некако скептик сум за двојкава, се думам дали да ја почнам воопшто. Критика? Пофалба?