Препорака за компјутерски продавници

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Која продавница за компјутери би ја препорачале како најдобра, најефтина и најстабилна?

Какво искуство имате со компјутерските продавници?
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Јас знам која не. Ама тоа е зависно ако е дозволено овде антиреклама.
 

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,916
393
Fukushima
www.gonzo.com
Според мое мислење а и според многу други анхоч и сет се најквалитетни, мојот компјутер е склопуван од хардвер од овие две места и после 8 години уште ме служи али времето си го бара своето така што скоро се планира нова конфигурација многу веројатно ќе биде од сет. Антиреклама од мене имаш за АМЦ
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Знам за АМС дека голема е шансата да купите боф`л роба. Да речеме Лап топ со Интел Атом по цена од Intel Dual core. Истотака Цела конфигурација со матична плоча која не ја поддржува истата. Или пак режач кој откажал послушност после 6тиот месец. Да не зборам за свежокупен компјутер со јака конфигурација и додаток бед сектори.
Тоа е за АМС.
За Сет знам имало пофалби и поплаки. Но далеку е од АМС. Имало една случка кај што купувачи им бил подметнат ЛЦД телевизор од излог во повторно отворена кутија и така лошо спакуван. Треба да се има 4 очи отворено сепак.
За Анхоч знам дека има 2 маани. Едната е дека се скапи, другата е дека сервисот им работи исклучиво за нивна роба. Но знам и тоа дека 4 дена чекав да ми го поправат мониторот (CRT) додека за кај АМС добри 2 недели за еден проклет рам.

Едит:
Компјутеров што го имам веќе 4 години го зедов од Info store (кај Олимписки), досеа најдобра зделка за 15 тисуќи добив куќиште со 1 GB ram, 512 графичка, 2 GHz... Досеа имаше една мала интервенција поради вирус, уште ден денес цепа. Ама тоа е среќа...
 

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
33
Скопје
Анхоч дефинитивно. Доста работи имам купено од таму и уште ми се немаат расипано. Многу сум задоволна.
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
гледам АМЦ имаат доста ефтини работи .. ја земав минатата недела од анхоч,нема некоја голема разлика по 2-3 год гаранција имаат ,па незнам ке видиме