1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Препорака за компјутери/преносни комјутери и друго

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Selma, 18 февруари 2012.

 1. zlatko2525

  zlatko2525 Нов член

  Зачленет на:
  18 јануари 2013
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  а оваа ќе ја биде или не nVidia GeForce 635 - 2GB , и планирам да дадам до 500 евра па ако може дај ми некој предлог, а и ти кажав дека не сум некој закоравен гејмер така кога ми е досадно да тепам време со некои подобри игри
   
 2. dejan_str

  dejan_str Полноправен Член

  Зачленет на:
  22 јануари 2013
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  14
  ke Може да се играат сите игри,на медиум сетинзи за квалитет па дури и на HIGH за некои игри како Call of duty(Со исклучоци се разбира)
   
  На zlatko2525 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. zlatko2525

  zlatko2525 Нов член

  Зачленет на:
  18 јануари 2013
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  ок фала многу
   
 4. zlatko2525

  zlatko2525 Нов член

  Зачленет на:
  18 јануари 2013
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,012
  Предложете ми слушалки as in headphones, не earbuds. Ми требаат онака за слушање на музика, играње игрици и слични секојдневни работи. Не сакам да бидат со микрофон и цената да се движи околу 500-600 денари. Баш сега гледам на страната на Емимедиа, ама сите ми изгледаат исто, не знам за кои да се одлучам.
   
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,012
  Океј, си купив слушалки, но имам проблем. Ги приклучувам за лаптоп и звукот е како пригушен, не знам како поинаку да објаснам. Пробав и со музика и со игра, истото се случува. Одредени звуци се слушаат, одредени не. Еве на пример, кога слушам музика се слушаат бубњевите, гитарите исто така но многу лошо, а вокалот или не се слуша целосно или на моменти се слуша но ептен пригушено. Дали е до слушалките, дали постои некоја опција на лаптопот што треба да променам или едноставно лаптопот ми е сакат и нема поправка?
   
 7. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,862
  До слушалките е, кај мене од самсунгот на мобилен ми прави така.
   
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,012
  Еј и мене ми прават од мобилен слушалки исто, али мислев зошто се оригинал, па одговараат само на мобилен од таа марка. Ги проверив и на мобилниов, истото го прават. Али која е поентата, слушалкиве се за компјутер, со микрофон и се. А па и тие токмаците од Нептун не можеа да ми кажат нешто...
  Овие се иначе:

  Headphones Canyon HS04.jpg
   
 9. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,862
  Пробај ги истите на мобилен. Ако работат, не е до нив.
   
 10. ashleym

  ashleym Нов член

  Зачленет на:
  29 мај 2014
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Сакам да прашам бидејќи сум во план да купувам лап-топ и се мислам за овој http://set.com.mk/ASUS-X550CC-XX011M-BLACK-Intel-Core-i5-3337U-18GHz-3M38674 па кој се разбира да ми даде свое мислење дали и колку е добар бидејќи главно ќе ми треба за на факс.
   

Сподели: