1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Препарати кои го забрзуваат растот на косата

Дискусија во форумот 'Коса' започната од LadyInPink, 20 март 2012.

1. LadyInPink

LadyInPink Истакнат Член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    1,239
    Допаѓања:
    1,758
    Дали некогаш сте употребувале некој препарат кој го рабрзува растењето на косата?
    Кои се најефикасни и кои даваат најбрзи резултати?

И јас сум во потрага по некој таков препарат, шампон или нешто домашно направено што ќе ми го рабрза растот. Досега никогаш не сум користела нешто вакво, па затоа сега и не знам што да пробам. Имам читано за многу работи, посебно за пивски квасец дека поттикнувал брзо растење на косата, но пред да земам нешто би сакала да слушнам мислење и од некој кој го пробал тоа.
    Секој совет е добредојден.:)

На КрисТина К. и Marrie им се допаѓа ова.
  2. InnaLaurie

InnaLaurie Истакнат Член

Зачленет на:
    12 март 2012
    Мислења:
    281
    Допаѓања:
    322
    Другарка ми користеше фитовал шампон и имаше резлутати. Исто така едни апчиња заборавив како се викаа, но од нив се зголемува и апетитот и + несмееш на празен стомак да ги пиеш бидејки премногу се јаки, но ако си заинтересирана, ке ја прашам и ке ти кажам.

3. Jackal

Jackal Староседелец

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    2,031
    Допаѓања:
    2,642
    апчињата мислам дека се викаат б комплекс и се ставаа во шампон од коприва да стојат неколку дена и после да ја миеш косат со то помагало и ти растеал косата побрзо ..

На Alley3112 и cece17 им се допаѓа ова.
  4. InnaLaurie

InnaLaurie Истакнат Член

Зачленет на:
    12 март 2012
    Мислења:
    281
    Допаѓања:
    322
    Не тоа е друго. Тие си се стриктно за раст на косата.

5. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,099
    И јас сакам такво нешто. Сакам да си ја видам косата до газот, а како тргнало ќе треба уште 4-5 години да чекам.

6. Nightmare_f

Nightmare_f Истакнат Член

Зачленет на:
    19 февруари 2012
    Мислења:
    1,358
    Допаѓања:
    2,204
    јас сум по потрага за намалување на растот на косата а воедно и спласнување волумен :D
    се убив од шишање и ретчење...ми здосади веќе...а оние шампоните за намалуивање волумен се живи глупости :cenzura

7. JaMi

JaMi Староседелец

Зачленет на:
    22 февруари 2012
    Мислења:
    6,458
    Допаѓања:
    14,373
    Шампон за зајакнување на косата

1 шише со вашиот шампон,

2 лажички сода бикарбона

½ (пола) чаша сок од лимон

Додадете ја содата во шампон и добро измешајте(измучкајте)и нанесете го шампонот на коса и масирајте го скалпот се додека не се направи сапуница.,добро измијте ја косата. За повеќе сјај, косата измијте ја со лимонов сок а потоа повторно исплакнете ја косата.

8. Dolphine

Dolphine Истакнат Член

Зачленет на:
    25 јуни 2012
    Мислења:
    304
    Допаѓања:
    302
    За побрзо растење на косата употребувај само шампон од коприва, на природна база. Апчиња, прашоци, такво нешто не ти треба. Пивски квасец - никако! Од лично искуство ти кажувам. Го пиев едно време и се што добив беше килограм повеќе. ;)

9. Lollypop

Lollypop Истакнат Член

Зачленет на:
    26 декември 2012
    Мислења:
    251
    Допаѓања:
    197
    Маслото од рицинус испробано делува...пред капење намачкајте го коренот од косата со масло од рицинус ии нека ви постои едно 15 минути навистина делува а и од тоа се згуснува косата исто така ова се применува и за трепки

10. Хоуп*

Хоуп* Proton
    Член на администрација

Зачленет на:
    4 април 2013
    Мислења:
    2,414
    Допаѓања:
    4,232
    Ножица и тоа што почесто, барем секој месец.
    И помалце фенирање, фарбање и пеглање.
    Јас така си ја пораснав без никакви шампони и пилули за раст на косата.

Сподели: