Преминот Дјатлов

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
[/USER], има многу докази за конечноста на универзумот, но тоа е друга тема да не одам и јас ептен офтопик.

Саркастично го кажав тоа "Бесконечен, нели?". Сметам дека има крај, кој најверојатно не е видлив, осносно не може да се "осети" со сетилата кои ги поседуваме, ние на нашата планета. Се има крај. Во принцип, едно завршува друго започнува.

А од истата причина мислам дека не дошле вонземјани, зошто тие теории 90% од САД доаѓаат.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Леги, не му се секирај, зијан ќе се во Македонија да дојдат.

Можда па секташи биле, па планинарењето им било изговор да се саможртвуваат. :D
Шала на страна, за случајов колку што знам, петмина од нив немале никакви повреди на себе, што не укажува на никаква виша сила, туку, како што и беше кажано, умреле од хипотермија.
Останативе четворица што биле најдени подалеку, е за нив може да се каже дека наебале. Всушност, еден имал само мала повреда на черепот, но не била фатална за да резултира со смрт, но другиве пак биле ужас.
Ама! Кога немало очевидци наоколу, кој гарантира дека немало никој друг освен овие деветмина?
Плус ова со неносењето чевли е интересно изведено.
Траг од чорапа нема специфичности, а со чевла, според ѓонот ќе се препознае чија е. Мада и чевлите може да се сменат.
Сепак, паметно одиграно ако било дел од план за елиминација.
И да не заборавиме, се работи за 1959, кога технологијата ни приближно не била на ова ниво.
А во поекстремни случаи на хипотермија, човек баш и не е најсвесен за себе. Кој гарантира дека некој од тие деветмина, всушност не покренал некаква забуна, па овие поспани грабнале што нашле и во заблуда избегале?
Нормално дека ќе се испочукам и ќе измрзнам до смрт.
А подоцна и се испоставило дека во близина била лансирана и ракета, што значи дека е можно да имало некаков погон со радиоактивно оружје. И ако не инсекти, чавки гарант им ги исколвале очите, па и кај умрено животно, тоа прво прават.
Вонземјани - мало морген. Да бре мамата, само Русија и Америка ја сакаат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Дека постои вонземски живот сум сигурен, но дека ја посетуваат Земјата малку сум скептичен. Како бе само у Америка се случуваат такви настани? Оти досега јас не сум слушнал да се каже „У Танзанија било видено НЛО“? Тапа муабет ми е овој со Америте и Русите кои тајно „чуваат“ такви докази и на крај излегува рандом фаца у документарец и зборува за тоа како бил еден од тимот кои вршеле експериментирања и курци палци. Седи бе, ја бев у тимот кој што го правеше нацртот за Аполо требаше и да бидам у бродот ама имав пролив и не се качив. Пффф.

DarkPassenger, има многу докази за конечноста на универзумот, но тоа е друга тема да не одам и јас ептен офтопик.



За викенд турите на вонземјаните :) на земјава во минатото
има докази на храмовите во египет, на велигденските острови, камбоџа, секаде има сцени од слики кај суштества од небото се спуштаат на земја
Дури и со денешнава технологија со која располага човештвово не може да ги направи пирамидите

Леги, не му се секирај, зијан ќе се во Македонија да дојдат.

Можда па секташи биле, па планинарењето им било изговор да се саможртвуваат. :D
Шала на страна, за случајов колку што знам, петмина од нив немале никакви повреди на себе, што не укажува на никаква виша сила, туку, како што и беше кажано, умреле од хипотермија.
Останативе четворица што биле најдени подалеку, е за нив може да се каже дека наебале. Всушност, еден имал само мала повреда на черепот, но не била фатална за да резултира со смрт, но другиве пак биле ужас.
Ама! Кога немало очевидци наоколу, кој гарантира дека немало никој друг освен овие деветмина?
Плус ова со неносењето чевли, интересно изведено. Траг од чорапа нема специфичности, а со чевла, според ѓонот ќе се препознае чија е. Мада и чевлите може да се сменат.
Сепак, паметно одиграно ако било дел од план за елиминација.
И да не заборавиме, се работи за 1959, кога технологијата ни приближно не била на ова ниво.
А во поекстремни случаи на хипотермија, човек баш и не е најсвесен за себе. Кој гарантира дека некој од тие деветмина, всушност не покренал некаква забуна, па овие поспани грабнале што нашле и во заблуда избегале?
Нормално дека ќе се испочукам и ќе измрзнам до смрт.
А подоцна и се испоставило дека во близина била лансирана и ракета, што значи дека е можно да имало некаков погон со радиоактивно оружје. И ако не инсекти, чавки гарант им ги исколвале очите, па и кај умрено животно, тоа прво прават.
Вонземјани - мало морген. Да бре мамата, само Русија и Америка ја сакаат.

ај еве хипотетички да претпоставиме пример еве се обелодени дека има вонземски живот што мислиш каква би била реакцијата на народот било каде во светот.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
ај еве хипотетички да претпоставиме пример еве се обелодени дека има вонземски живот што мислиш каква би била реакцијата на народот било каде во светот.
Тоа е јавна тајна.
Мислиш ти има човек што не е свесен дека постои и друг живот освен овој на нашава планета?
Само им е поарно да веруваат дека нема.
А иако не е топла вода, ако јавно се обелодени, ќе настане општ хаос поради страв од непознато и неинформираност, ко демек ако народот дознае дека има вонземјани, готово, вонземјаните ќе не нападнат поради тој факт. Абе ај.

И зошто сам си ги тераш темите во ќорсокак?
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Абе какви вонземјани какви телетабиси, ве лажат американците/ ве дупат на здрав мозок. Вака изгледа оваа шитовина од моја гледна точка:
Се надрогсал некој типац на mdm, lsd, и за крај штраф запалил и решил да ја уклучит камерата да зборува за вонземјаните во Калифорнија или некоја рандом бавша од Чмарољуб како кучината навечер се агресивни а не се болни од беснило,кучешка тенија и немаат птичји/свински/пингвински или кравји грип... значи одма доаѓаме до заклучок дека тука вонземјаните се причинители на тие дивијантни појави. Секако за да излгледа многу помистично треба да ги изманџаме пирамидите (кој ги изградил и како (wasntme)) да ги споиме старите верувања на ацтеките, маите, инките и како вонземјаните ги подучувале математика - да решаваат равенки со 2 непознати, без да знаат множење и делење, па за уште помистично да изгледа документарецот ќе го вментеме и бермудскиот триаголник но притоа зборот метан ќе го заменеме со магнетни полина, урагани, ветрови, пирати, НЛО и сл. ќе зборуваме за пченките на Спиридон во Лас Вегас и знаците изработени со комбајн, само што овој пат машината комбајн ќе ја замениме со летечка чинија, па ќе продолжиме да зборуваме за атлантида, печатот на Соломон, марсовци, венеровци, јупитеровци и универзумот за да изгледа интересно и конфузно. Потоа активира еден компјутерџија со добро познавање на фотошоп,маја и 3д макс средува слики и видеа го пушта видеото во промет, и до тука завршува првиот дел од документарецот.
Кога Чмарољуб ќе биде сигурен дека неговото видео постана популарно и гледано, одма истата формула mdm, lsd само овој пат наместо штраф ќе земе ракија за да биде покреативен, со нови детали за непознатите легури, метали, топки, камења, школки, свери само што овој пат ќе ги спомене и НАСА, бидејќи тие одма ќе го контактираат да го испрашаат како се здобил со таква идеа и на што дрога е. Со тек на време популарнотста и парите ќе го направат и сам тој да поверува во неговите измислени филмови со жарн научна фантастика, при што ќе биде убедлив и поедуциран како да ги изрази своите квази сваќања за оваа мистерија, но секогаш ќе се најде некој поначитан од него, и на некоја негова конвенција/промоција ќе го праша некое контра аргументирано прашање, при што Чмарољуб ќе даде такво образложение што целиот свет со коефициент на интелегенција над 100 ќе се падне од смеење.
За повеќе информаци и откривање на клучот на оваа мистерија, ќе зборуваме и нареден пат по промоцијата на следниот документарец на новиот научник Ропанко, кој ќе зборува стрикно само за планетата Марс и животот на неа.
Фала многу, пријатно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Не знам кој колку го прати/прател случајов, ама мистеријава е наводно разрешена после 55 години.
Велам наводно зашто многу прашања висат неодговорени во воздух.
Според најновите „истражувања“, жртвите навистина умреле од хипотермија која настанала ко резултат на нивното неспремно бегство, кое пак настанало поради паника предизвикана од инфразвук. Инфразвукот сум го среќавала ко причинител на многу други наводно необјасниви феномени, што е и логично ако ја земеме предвид неговата фреквенција и фамозниот т.н. праг на паника.
Саундс леџит, може па звукот бил радиоактивен. (nod)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Boyle and Outrider

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Не знам кој колку го прати/прател случајов, ама мистеријава е наводно разрешена после 55 години.
Велам наводно зашто многу прашања висат неодговорени во воздух.
Според најновите „истражувања“, жртвите навистина умреле од хипотермија која настанала ко резултат на нивното неспремно бегство, кое пак настанало поради паника предизвикана од инфразвук. Инфразвукот сум го среќавала ко причинител на многу други наводно необјасниви феномени, што е и логично ако ја земеме предвид неговата фреквенција и фамозниот т.н. праг на паника.
Саундс леџит, може па звукот бил радиоактивен. (nod)
Значи во суштина ништо не разрешиле туку само си ги потврдиле и првичните сомневања што не значи дека се точни.
Мислам дека стои друга причина зад инцидентов, ова со хипотермијава не ми држи вода некако...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Boyle, Outrider and Electra