Премиер Лига

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Не се секирајте воопшто вие за Ливерпул, лани од 16 место стигнаа до 6.
Мене само не ми е јасно зошто толку ви е опсесија Лпул. Особено на Јунајтед.
Вие или победувате со помош на 12 играч на терен, или се буните дека немате доволно време, па ајде од сега уткмиците може треба да имаат по 3 полувремиња само да може Јунајтед да победи. :D

уште и ова башка http://www.time.mk/read/92e9a4c556/06f0f29161/index.html
 

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
^
Нани и онака секогаш остана во сенка на КР, и мислам дека самиот си се уништува со тоа.
А инаку, Челзи вчера извојуваа ретко-видена убава победа над Арсенал. И при резултат 1-2 изгледаше како Челзи да е тимот што брка гол, Арсенал ми изгледаа „издишани“. Интересна промена, обично бев навикнат да гледам како Челзи е тимот што го „впива“ притисокот, за потоа да даде гол од 1-2 контри. :D
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Немам намера да коментирам повеке на темава...Секогаш се факате за другите тимови а кога го спомат ливерпул нема потреба да се грижите.
Сите 19 титули се од судии?м?


После секоја сезона во Премиер Лигата, се одржува прегледување на сите натпревати и се бараат сите судиски грешки. Врз основа на разгледаните натпревари и клучни одлуки, се креира паралелна табела со вистински резултати (односно резултати кои би биле доколку судиите би ја донеле точната одлука во клучните ситуации). Според табелата за последнава сезона, Јунајтед би ја освоил 20тата титула со 4 поени повеќе од Сити, а Тотенхем би завршил трет. При грешките на судиите во клучните ситуации се вброени пеналот (непостоечки) досуден против Јунајтед на натпреварот со Њукасл, недосудениот пенал врз Евра против Блекбурн во поразот од 2-3 на Олд Трафорд и недосудениот пенал врз Чичарито на мечот со Стоук во гости кој заврши 1-1.
Од друга страна, и против Сити има донесено голем број погрешни одлуки само што истите тие се направени во натпревари кои Манчестер Сити ги добил па не влијаат на бодовите.
Се разбира, во овие клучни моменти вброени се и сите пенали кои се досудени во корист на Јунајтед, а оние кои се сметаат дека се непостоечи (симулирани) не се вброени.

Чисто да ги поздравиме сите хејтери искомплексирани фаци кои мислат дека судиите му помагаат на Јунајед. Истражувања на преку 300 натпревари, преку 300 саати направени од врвни експерти (а не навивачи на Јунајтед) го покажуваат спротивното.

Ајде чао,толку од мене за тема фудбал воопшто на форумов.

И ко за крај да наполнам...сите се гласни за Јунајтед а никој не зборува за синокешниот меч мегу Севиља и Фарселона...

Поздрав се најубаво
 

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Немам намера да коментирам повеке на темава...Секогаш се факате за другите тимови а кога го спомат ливерпул нема потреба да се грижите.
Сите 19 титули се од судии?м?
...
Сите се гласни за Јунајтед а никој не зборува за синокешниот меч мегу Севиља и Фарселона...

Темава се вика „Премиер лига“, и ако коментираме само за Ливерпул, би биле оф-топик, зашто само Ливерпул не е премиер лигата, не?

За титулите, секако дека не се освоени сите со судии, никој никаде не го спомнал тоа.

Да зборуваме за Севиља и Фарса? Нема проблем де, нека се отвори соодветна тема и за тоа. :giggle
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Темава се вика „Премиер лига“, и ако коментираме само за Ливерпул, би биле оф-топик, зашто само Ливерпул не е премиер лигата, не?

За титулите, секако дека не се освоени сите со судии, никој никаде не го спомнал тоа.

Да зборуваме за Севиља и Фарса? Нема проблем де, нека се отвори соодветна тема и за тоа. :giggle

Епа вие постојано зборувате судии сидии а ако сме оштетени никаде ве нема.Сите жалите кога се оштетени другите сите скокате кога му помагале на Јунајтед.

Ај чао.
 

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
МериСелест
Значи нема потреба од лутење само си коментираме за фудбал.
Извини ама ова е типично однесување на фан на Јунајтед. Сакате да се докажете дека сте надмоќни, а ако некој вас ви рече нешто одма не коментирате повеќе. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Nighty and foREVer

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
^
Нани и онака секогаш остана во сенка на КР, и мислам дека самиот си се уништува со тоа.
А инаку, Челзи вчера извојуваа ретко-видена убава победа над Арсенал. И при резултат 1-2 изгледаше како Челзи да е тимот што брка гол, Арсенал ми изгледаа „издишани“. Интересна промена, обично бев навикнат да гледам како Челзи е тимот што го „впива“ притисокот, за потоа да даде гол од 1-2 контри. :D
332640_471483409538447_279747004_o.jpg

:zelen
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
:rolleyes:
haha луда слика еј
ало људи почетак е на сезонууу
иам предлог да праимо собиранку на некое дерби : ) да биде навивање до бесфес, да ги исплашимо тија келнерке и шанкери
да се тресе плазма, да има мноо прооцирање али Не и љутење и карање!
поздраф
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: redhead and Nighty

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
308169_10151062769221401_347692560_n.jpg