Премиер Лига | FA Premier League (2013-14)

Кој тим ќе биде прв во ПЛ?

  • Манчестер Сити

    Гласови: 0 0.0%
  • Евертон

    Гласови: 0 0.0%
  • Вест Бромвич Албион

    Гласови: 0 0.0%
  • Свонси

    Гласови: 0 0.0%
  • Вест Хем Јунајтед

    Гласови: 0 0.0%
  • Норвич Сити

    Гласови: 0 0.0%
  • Фулам

    Гласови: 0 0.0%
  • Стоук Сити

    Гласови: 0 0.0%
  • Саутемптон

    Гласови: 0 0.0%
  • Некој друг клуб (ќе наведам во коментар)

    Гласови: 0 0.0%

  • Вкупно гласале
    22

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
@Outrider

Последните утакмици ораше, можеби дека го кладе на десно крило, затоа што чинам повеќе играше лево.
Јанузај имаше понуда од Албанија, Косово, Белгија и Англија, но ги избра Белгија поради кои причини не знам, да беше само за СП ќе ги одбереше Англија?
Ама непрофесионално е Миралас јавно да сугерира кој да го повикаат кој не, јас ваквиот потег го сметам кукавички, затоа што се плаши дека е загорзена неговата позиција.
Па и има право да збори затоа што учествувал во квалификациите и дал придонес за таа репрезентација да избори учество. Јанузај до вчера седеше на две столчиња чекајќи исход за сигурно да отиде во Бразил.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Па и има право да збори затоа што учествувал во квалификациите и дал придонес за таа репрезентација да избори учество. Јанузај до вчера седеше на две столчиња чекајќи исход за сигурно да отиде во Бразил.

Јас мислам дека имал притисок од надворешни фактори како на пример за тоа да игра за Албанија. Ако му беше за тоа да оди во Бразил, можеше да ја избере и Англија.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Јас мислам дека имал притисок од надворешни фактори како на пример за тоа да игра за Албанија. Ако му беше за тоа да оди во Бразил, можеше да ја избере и Англија.
Не е битно тоа, туку муабетот е дека Миралас придонесил за учество на СП и не би требало да стане збор за некој друг кој не одиграл ни една утакмица за репрезентацијата да му го загрозува местото.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Јас мислам дека имал притисок од надворешни фактори како на пример за тоа да игра за Албанија. Ако му беше за тоа да оди во Бразил, можеше да ја избере и Англија.

Дали воопшто би бил земен за Англија е големо прашање, не е до него дали би ја `избрал` Англија туку дали би бил повикан, настрана чиновници од ФА и новинари кои си предат прича дека ќе бил повикан, си искалкулирал дека поголеми шанси има со Белгија и тоа е тоа, роден е во Белгија и тоа му овозможува да игра за нив.
Мираљас, барем сега засега е марадонапелепушкаш за Јанузај, во право е, вака само раздор ќе се прави, освен ако Вилмотс не среди нешто... ќе видиме како ќе се развива арнаутчето, многу големи таленти си останале таленти, Аргентина секоја година најавува нови марадони кои на крај завршуваат во Рио Аве...

Друг сличен случај е Стерлинг кој е роден на Јамајка ама се преселил како мал во Англија, иако не сум фан на `увоз` на играчи, Хрватска има двајца бразилци (facepalm)
Некој би рекол `ами Франција`? Само што играчите на Франција кои потекнуваат од екс-колониите се родени во Франција, цел живот се таму, почнале да играат фудбал во Франција, се развиле како играчи во Франција, не се ад-хок `купени` како рандом бразилци по икс репрезентации...или амери во кошарка...

http://www.espn.co.uk/football/sport/story/304421.html

Хоџсон дрво недоделкано, Џон Тери и Киеран Гибс ги изостави па и Ешли Кол и Таунсенд (facepalm)
Ќе ја подмладувал екипата а ги земал Џерард и Лампард и Ламберт кој дебитирал за Англија на 32. години (facepalm)
Демек Гибс и Таунсенд престарени...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Uhm....well....will since Arsenal won a trophy saga continue into the next season or what :rofl
Хал Сити играат како да се на кокаин, можеби фактот што немаат ништо освоено од нивното формирање до ден денес игра улога...but then again neither has Ramsey.
Sweet match nevertheless :zelen
 
Последна промена:

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Легендата вели дека Арсенал освоил титула. Венгер увек ко да ги преплашува играчите пред утакмици со голем притисок ко оваа. Ај уште цело полувреме има, а легендата вели дека Арсенал даваат повеќе голови во второ полувреме, некаде после 60-та минута :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Але факинг луја Арсенал во водство. Неколку минути го делат Венгер од историја :rofl

Edit: Конечни 3:2 за Арсенал. Со оваа победа се израмнија со Манчестер Јунајтед по број на титули во ФА купот (по 11 титули), а Арсен Венгер се изедначи со Фергусон и Мичел со по 5 титули. Пред нив е Ремсеј со 6 и со оглед на тоа што само Венгер е жив и сеуште активен, ако остане во Англија има шанси да се изедначи и со првиот под услов да не биде после една деценија :D
 
Последна промена:

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Poor tigers :(
Тоа е тоа, класика ФА куп clash, пресврти, драматики, Хал Сити, the cinderella on the brink of glory, but then Ramsey happened. No more since Arsenal won a trophy jokes :)
Исто и полуфиналето Хал-Шефилд Јунајтед беше класика.
Виган и Свонси минатата година дојдоа до први трофеи, оваа година немаше такво нешто, the usual suspects did it, Сити во Лига купот и Арсенал во ФА купот.
Се надевам наредната сезона повторно да има изненадување.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Специјалниот им се смееше на Арсенал или Венгер, ама му се врати како бумеранг.

Интересен тип ми е Мурињо, ама понекогаш претерува и тоа доста.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
http://www.manutd.com/en/News-And-F...United-appoint-Louis-van-Gaal-as-manager.aspx

:frantic


Гигс истотака се пензионира, од една страна ми е жал што нема да гледам жива легенда како него, а од друга страна па остава простор за нов играч на таа позиција, верувам дека ќе земат достојна замена. :)