Премиер Лига | FA Premier League (2013-14)

Кој тим ќе биде прв во ПЛ?

  • Манчестер Сити

    Гласови: 0 0.0%
  • Евертон

    Гласови: 0 0.0%
  • Вест Бромвич Албион

    Гласови: 0 0.0%
  • Свонси

    Гласови: 0 0.0%
  • Вест Хем Јунајтед

    Гласови: 0 0.0%
  • Норвич Сити

    Гласови: 0 0.0%
  • Фулам

    Гласови: 0 0.0%
  • Стоук Сити

    Гласови: 0 0.0%
  • Саутемптон

    Гласови: 0 0.0%
  • Некој друг клуб (ќе наведам во коментар)

    Гласови: 0 0.0%

  • Вкупно гласале
    22

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
http://www.theguardian.com/football...hodgson-barkley-sterling?INTCMP=ILCNETTXT3487

Рој Хоџсон го објавил списокот со патници за Бразил... горе долу очекувано, го нема Ешли Кол некаков бек од Саутемптон на негово место.
Најголем феил на Хоџсон што го нема Гибс од Арсенал, во отсуство на Волкот на крило, Гибс можеше да надополнува во офанзива, шо бара Смолинг во репрезентација е мистерија која нема логично објаснување.(facepalm)
No John Terry (facepalm)
No Townsend (facepalm)

Добро е, барем не го повикал Јанг...|-(
Фланаган и Стоунс резервни опции (facepalm)

Вилмотс сеуште го нема објавено списокот (inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Тој бекот од Саутемптон е еден од најдобрите леви бекови во Англија со само 18 години. Можеби има малку леви бекови што се квалитетни, но овој има потенцијал.

Не за друго, можно е во Јунајтед да заврши, за околу 25 милиони. :D
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Тој бекот од Саутемптон е еден од најдобрите леви бекови во Англија со само 18 години. Можеби има малку леви бекови што се квалитетни, но овој има потенцијал.

Не за друго, можно е во Јунајтед да заврши, за околу 25 милиони. :D

18-годишен бек ќе треба да ги спречува нападите на Уругвај и Италија и евентуално да пренесе топка напред.....:^) Преголем ризик, едно е средина на ПЛ друго е СП... многу ретко се дешава да блесне некој тинејџер на СП и обично е напаѓач како порано Овен шо беше..... Кол ваков или онаков е стандарден...плус Таунсенд или Гибс, двајцата се брзи и лесно оди трансформација одбрана-напад, немаат воопшто лоши центаршутеви а Таунсенд има и јак шут... овој Шоу додуша и го немам нешто гледано...
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
18-годишен бек ќе треба да ги спречува нападите на Уругвај и Италија и евентуално да пренесе топка напред.....:^) Преголем ризик, едно е средина на ПЛ друго е СП... многу ретко се дешава да блесне некој тинејџер на СП и обично е напаѓач како порано Овен шо беше..... Кол ваков или онаков е стандарден...плус Таунсенд или Гибс, двајцата се брзи и лесно оди трансформација одбрана-напад, немаат воопшто лоши центаршутеви а Таунсенд има и јак шут... овој Шоу додуша и го немам нешто гледано...

Мене ми има оставено впечаток како играч дури и се изненадив кога дознав дека е 18 години.
Или како Руни, кажи си. Ми се чини најмладиот е што постигнал гол, со само17 години. :D

Таусен не е бек, крило е тој. Гибс што знам повеќе еповреден отколку што игра, но не е лош.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Мене ми има оставено впечаток како играч дури и се изненадив кога дознав дека е 18 години.
Или како Руни, кажи си. Ми се чини најмладиот е што постигнал гол, со само17 години. :D

Таусен не е бек, крило е тој. Гибс што знам повеќе еповреден отколку што игра, но не е лош.

Мислам дека игра и крило и бек, кога како... за Руни веројатно мислиш на ПЛ, за СП играше прв пат 2006, не знам колку години имал тогаш, ваљда околу 20 ама и не остави нешто којзнае каков впечаток тогаш, Џо Кол и Сол Кембел изиграа јако :zelen ама испаднаа на пенали во 1/4 ф. од Португалија. Муабетот ми е за СП, тешко тинејџери прават разлика... плус и зависи од групата а во групата се Италија, вицешампион од последно ЕП и 3.место од последен Куп на конфедерации... и Уругвај, актуелен шампион на Копа Америка, полуфиналист од последното СП и последните конфедерации... Коста Рика мање више...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler and existence

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
QPR - Wigan: 2 - 1 (1 - 1 регуларни 90). Финале плеј-оф QPR против Derby Country. Навивам за Дерби чисто од желба да видам тим кој одамна не бил во ПЛ.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Вилмотс го објавил составот на Белгија......го повикал Јанузај а не го повикал Хазард (facepalm) (брат му на Еден)
Кевин Мираљас беше против тоа да се повика арнаутчето кое до последен момент калкулирало за која репрезентација да игра, сега Белгија е на СП и му светна сијаличка а нема одиграно ниеден меч за Белгија... (facepalm)
Инаку освен Бентеке кој за жал се повреди нема други срања, засега :)

http://www.bbc.com/sport/0/football/27395150

Вив ле Белжик !
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Who the fuck is Torgan Hazard? :D
-Не заебавај, Јанузај си газеше цела сезона, плус немаше никаква поддршка од тимот, затоа што сите беа тиња. Како индивидуалец, беше повеќе од одличен како за прва сезона.

Мојс за ова има 5ка на раче, бидејќи го пушташе да игра. :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Who the fuck is Torgan Hazard? :D
-Не заебавај, Јанузај си газеше цела сезона, плус немаше никаква поддршка од тимот, затоа што сите беа тиња. Како индивидуалец, беше повеќе од одличен како за прва сезона.

Мојс за ова има 5ка на раче, бидејќи го пушташе да игра. :)

Играч на Челзи е, како и брат му само што е позајмен на Варегем, скромна екипа од белгиска лига која поради него лани беше второ место и играше квалификации за ЛШ а сега се четврти. 16 гола и 20 асистенции, има одиграно околу 50 утакмици сезонава. Освен тоа има играно за Белгија сениори настрана 60+ утакмици во сите можни младински селекции. Имам гледано неколку утакмици, ликот ора по теренот, креира шанси, се враќа назад, има јак шут...

Јанузај има одиграно нула утакмици за било каква белгиска селекција и само поради тоа што Белгија се пласира на СП се пријави за да евентуално му скокне цената. Не беше лош на почеток на сезона ама после тоа падна скроз, изгледа нема сила за цела сезона. Има и дајверски склоности (можеби Јанг му држел часови по нуркање)... и некои играчи од белгиска репрезентација јасно кажаа дека не го сакаат во тимот.

Е сега као нешто Вилмотс го планирал долгорочно за наредни првенства и тие ствари ама којзнае...
Хазард бил сепак пријавен во резервните опции и останува на Јанузај по грешка да касне свинско и да го пропушти светското а на негово место да дојде вториот Хазард :zelen

http://www.squawka.com/news/hazard-or-januzaj/109534

Инаку четворица браќа биле Хазард, Еден бил најстар и сите играле фудбал :frantic
Потенцијален коментатор на СП 2018 - Хазард до Хазард....овој го проигрува Хазард кој ја враќа топката до Хазард на крило....:D
 
Последна промена:

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
@Outrider

Последните утакмици ораше, можеби дека го кладе на десно крило, затоа што чинам повеќе играше лево.
Јанузај имаше понуда од Албанија, Косово, Белгија и Англија, но ги избра Белгија поради кои причини не знам, да беше само за СП ќе ги одбереше Англија?
Ама непрофесионално е Миралас јавно да сугерира кој да го повикаат кој не, јас ваквиот потег го сметам кукавички, затоа што се плаши дека е загорзена неговата позиција.