Премиер Лига, Чемпионшип, ФА и Лига Куп 2015/16

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Јунајтед пак очобол, толку им траеше `серијата` (facepalm)
ВБА како коров се секоја година лагано си обезбедуваат опстанок и толку им е дометот (party)
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
ме фаќа носталгии порано каков жар во играта имаше да се бориш до последна минута, ми фалат играчи ко Виеира, Стам, Кин и слични цепачи.

Нека си е*е мајката време е да се вратам на гледање на португалското првенство и секако да почнам да гледам аргентински дерби утакмици!
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
ме фаќа носталгии порано каков жар во играта имаше да се бориш до последна минута, ми фалат играчи ко Виеира, Стам, Кин и слични цепачи.

Нека си е*е мајката време е да се вратам на гледање на португалското првенство и секако да почнам да гледам аргентински дерби утакмици!
Барај стрим или пушти Арена2. Ривер и Бока играат. Ќе има глумење. :)
Остави го Јунајтед, џабе ти е.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Сега во 20.00 се игра риплејот Хал Сити-Арсенал, можност за сериозна бламажа за Арсенал и освета за Хал за претходните две сезони :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Многу си го потцени тимот. Немој така. :)

Изненаден бев од ефикасноста, немаше промашувања овој пат, штета шо не влезе тоа шутиштето на Гибс од 40м, ја затресе пречката кое голиште ќе беше :(

Утре ќе има забава во ЛЕ, колку ми е бизарно ова со Ливерпул-М.Ј. баш во ЛЕ и тоа во нокаут фаза, кој би можел да претпостави такво сценарио :frantic
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Изненаден бев од ефикасноста, немаше промашувања овој пат, штета шо не влезе тоа шутиштето на Гибс од 40м, ја затресе пречката кое голиште ќе беше :(

Утре ќе има забава во ЛЕ, колку ми е бизарно ова со Ливерпул-М.Ј. баш во ЛЕ и тоа во нокаут фаза, кој би можел да претпостави такво сценарио :frantic
Не ја гледав Арсенал јас ама се израдував дека победиле. Дај боже да освојат.
За утре не кажувам ништо, за да не излезе обратно. :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Дебелото со црвени образи во Њукасл :frantic:frantic:frantic