Преживеан (VIP Survivor )

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Костарика е убава земја, само е многу лошо да те стават да седиш со најопасните животни да јадеш само ориз и бубашваби. Кога ја видов змијата се наежив. Што се однесува до Александра не не претставува баш најдобро ја знаеме каква е во јавноста, не сакам да ја навредувам тука ама продадена душа е. Сите учеле од прирачници од книги а уствари сите немаат појма. Некој сонува за Костарика да ја посети во поинакво светло, не ми се свиѓа што ги ставаат во опасност каде што има крокодоли и разни отровни животни. Најглупо ми падна што Миа не е искусна во пливањето и скокнала со тренерка "од пуста мрза" да ја соблече и да се скокне како што треба се знае по бикини.
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
па баш и треба да бидат со животни и инсекти,,, јбг сакаат 50к еури
 

filip7_doh

Староседелец
14 февруари 2012
29
35
613
30
Денес беше јако :) така да ќе продолжам да го гледам и другиве денови :)
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Уште еден куп будали собрани на едно место. Ја гледав само првата сезона пред неколку години, тие ми беа интересени, сите наредни беа се поглупи, посебно ВИП сезоните. Оваа гарант ке биде најглупата до сеа, уште коа ке видиш дека Жаре наш е таму, а и другите гледајки ги по фаца не се ништо поарни.

Со еден збор кажано, банда без команда. :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sugar and Sesil

Black Mamba

Активен Член
6 март 2012
121
125
43
ЈАс да ти кажам само што муабети сум слушал за Александра Накова, ќе ти се згрози да ја гледаш. А Жаре Бербер учел со татко ми така да и тој знам каков човек е. Не се и двајцата за да ги пратиш на некое шоу да ја претставуваат земјава.

Што се дешава со девојкава - Александра? Кај и да се свртам, грозни муабети за нејзе. Не ни знаев која е пред да почне Survivor, а пошто планирам да го следам, кажете што е причата со нејзе :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sugar

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Што се дешава со девојкава - Александра? Кај и да се свртам, грозни муабети за нејзе. Не ни знаев која е пред да почне Survivor, а пошто планирам да го следам, кажете што е причата со нејзе :giggle

Александра е нафурана плејбој зајачица од Македонија, се прави којзнае што е многу е славна и богата, тешка к**ва.
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Костарика е убава земја, само е многу лошо да те стават да седиш со најопасните животни да јадеш само ориз и бубашваби. Кога ја видов змијата се наежив. Што се однесува до Александра не не претставува баш најдобро ја знаеме каква е во јавноста, не сакам да ја навредувам тука ама продадена душа е. Сите учеле од прирачници од книги а уствари сите немаат појма. Некој сонува за Костарика да ја посети во поинакво светло, не ми се свиѓа што ги ставаат во опасност каде што има крокодоли и разни отровни животни. Најглупо ми падна што Миа не е искусна во пливањето и скокнала со тренерка "од пуста мрза" да ја соблече и да се скокне како што треба се знае по бикини.

Навистина веруваш ти во ова? Таму не знаеш колку обезбедубање има во позадина и местото колку е прегледано унапред уште пред да се снима. Остави ти како што прикажуваат на телевизија монтажирано. Они се „ВИП„ фаци не се баш така фрлени со животните таму на пуст остров. Ако беше опасно и нема обезбедување ни камерман ќе се видеше ни режисер, ни водител/ка :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Навистина веруваш ти во ова? Таму не знаеш колку обезбедубање има во позадина и местото колку е прегледано унапред уште пред да се снима. Остави ти како што прикажуваат на телевизија монтажирано. Они се „ВИП„ фаци не се баш така фрлени со животните таму на пуст остров. Ако беше опасно и нема обезбедување ни камерман ќе се видеше ни режисер, ни водител/ка :)

Не верувам, знам дека за ВИП фаците е монтажирано и знам дека они се надвор од таа опасност. Но сепак Костарика е таква земја, а паркот е дом на многу животни.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Александра е нафурана плејбој зајачица од Македонија, се прави којзнае што е многу е славна и богата, тешка к**ва.

Многу точно. Многу лоши муабети се зборат за неа. Јас на нејзино место не би се појавувал во јавност. А каму ли по вакви шоуа. Ете одма сте степала и ја исфрлиле, и после во неа да гледаш ли иднина. :rofl
 

Black Mamba

Активен Член
6 март 2012
121
125
43
Многу точно. Многу лоши муабети се зборат за неа. Јас на нејзино место не би се појавувал во јавност. А каму ли по вакви шоуа. Ете одма сте степала и ја исфрлиле, и после во неа да гледаш ли иднина. :rofl


Ме оставате во неизвесност :D Какви муабети тоа има за нејзе? :giggle