Предлози за серии

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Arrow
arrow_poster_cw.jpeg

Прилично нова серија. Досега се излезени само 9 епизоди, но доволно е уште од првата да се навлечете.
Базирана на стрипот за Green Arrow, го следи животот на Оливер, размазен мамин син кој минува пет години на остров каде самиот мора да се снаоѓа за да преживее. Со неговото враќање дома, ни одблиску не е истиот кој бил пред пет години.
Тој си задава мисија да ги исполни последните желби на татко си и да спроведува правдина низ градот.
Не може да не ви се допадне момак ко Стивен во акција. :giggle

Alphas
alphasver13xlg.jpg

Група луѓе со мозочни аномалии, поседуваат посебни ментални и физички способности кои се одлучуваат да ги насочат во корист на законот, онаму каде што специјалните служби се немоќни да допрат.
Серијава ми е ко некоја мешавина од X-Men и Criminal Minds, па ме држи со ширум отворени очи од почеток до крај.
Единствена маана е што на сајтот кај што ја гледам ги нема сите епизоди, па доколку некој знае кај би можеле да се најдат (за онлајн гледање, не симнување), нека ми пише, би ви била благодарна.

Топло ги препорачувам и двете.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Arrow
arrow_poster_cw.jpeg

Прилично нова серија. Досега се излезени само 9 епизоди, но доволно е уште од првата да се навлечете.
Базирана на стрипот за Green Arrow, го следи животот на Оливер, размазен мамин син кој минува пет години на остров каде самиот мора да се снаоѓа за да преживее. Со неговото враќање дома, ни одблиску не е истиот кој бил пред пет години.
Тој си задава мисија да ги исполни последните желби на татко си и да спроведува правдина низ градот.
Не може да не ви се допадне момак ко Стивен во акција. :giggle

Alphas
alphasver13xlg.jpg

Група луѓе со мозочни аномалии, поседуваат посебни ментални и физички способности кои се одлучуваат да ги насочат во корист на законот, онаму каде што специјалните служби се немоќни да допрат.
Серијава ми е ко некоја мешавина од X-Men и Criminal Minds, па ме држи со ширум отворени очи од почеток до крај.
Единствена маана е што на сајтот кај што ја гледам ги нема сите епизоди, па доколку некој знае кај би можеле да се најдат (за онлајн гледање, не симнување), нека ми пише, би ви била благодарна.

Топло ги препорачувам и двете.
Лајкот ти е за Arrow, вторава ја немам гледано :D
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Elementary
ustv_elementary_poster_1.jpg


Шерлок Хоумс во модерно време во Њујорк.
Забелешка: ужасно глуми Џони Ли Милер.

Оваа типкава не е од Ангелите на Чарли?
И дај малку кажи ни за што се работи,заинтересирај не де :D
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Оваа типкава не е од Ангелите на Чарли?
И дај малку кажи ни за што се работи,заинтересирај не де :D

Да, таа е, Луси Лу.

Па ако знаеш за ликот Шерлок Хоумс, ќе знаеш за што станува збор. Во кратки црти, интелегентен детектив кој решава разни мистериозни случаеви. Само што за разлика од филмот Шерлок Хоумс, дејствието се случува во денешно време во Њујорк. Серијата е во ред, само што глумецот не ми одговара и поради тоа не можам да ја гледам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Seinfeld

seinfeld.jpg


Една од најлегендарните комични серии EVER! Според мене Сајнфелд ги постави темелите за како треба да изгледа една комична серија и доста финти и сличен хумор користат други серии понатаму снимени, како на пример Friends и Will & Grace. За тие што не ја знаат, станува збор за stand up комичар Jerry Seinfeld кој живее во Њујорк и неговите 3 пријатели: Elaine (неговата бивша девојка), George (неговиот најдобар другар) и Kramer (неговиот откачен комшија). На почетокот на секоја епизода и во текот на истата, Џери одржува stand-up настап, што за мене се најинтересните делови. Целото дејствие се врти околу животите на овие четворица пропратено со секакви смешни случки.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BlackTulip and Тој

Largo

Полноправен Член
15 јануари 2013
90
97
18
MV5BMTc1MDY3MzA0Nl5BMl5BanBnXkFtZTcwNzg4MTA3Nw@@._V1._SY317_CR9,0,214,317_.jpg

Медијатор на која и се задаваат само најтешките случаеви затоа што е најдобра во тоа.Доста интересна серија.


BostonLegal_S4.jpg

Се се врти околу една адвокатска фирма.Тројцата основачи(Дени,Шерли и Пол) уште од студенски денови се знаеле и биле многу блиски.Со тек на време тие одлучуваат да отворат заедничка фирма која ќе прерасне во една од најмоќните со повеќе претставништва низ светот и многу вработени.Дефинитивно го препорачувам на сите што сакаат смеа и едукација(барем во донос на судскиот систем во САД)
13_atlantis_stargate.jpg

Значи кој го има гледано филмот знае подобро за што се работи.Инаку мислам дека од сите серијали(Stargate SG1,Atlantis и SG Universe) ова е најдоброто, нема многу сезони научно фантастика се разбира ама сепак доста интересно.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
The Following

ustv_the_following_poster_1.jpg

Серијава е ептен тазе, утре треба да излезе 7та епизода. Само што ја изгледав првата и можам да кажам дека ветува многу. Станува збор за еден сериски убица Јоу, кој создал култ на сопствено обожавање и манипулира други злосторници да му помагаат и да му ги остваруваат плановите. Наспроти него, тука е агентот Рајан кој го брка со години и се обидува да го спречи еднаш за секогаш. Улогата на агентот ја има Кевин Бејкон. Интересна криминална драма.​
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Angela's Eyes
Анџела Хенсон е убава и паметна жена со бурно минато.Како малечка е сведок на апсењето на нејзините родители,кои одат во затвор поради давање на информации на непријателот.Таа е сега ФБИ агент која има дарба да распознае кога некој лаже.Се на се,прекрасна серија,има само 13 епизоди и мене ми е една од омилените.Препорачувам!

wide_158_2259110727.jpg
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Homeland - ептен добра серија, почнав да ја гледам ама имам уште доста за гледање. Се расправа за Американците и Авганистанците, и американските служби како работат на истрагите..интересен ептен..
Homeland-Season-1-2011-Front-Cover-62423.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara and Ice_Man

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Cougar Town

Cougar Town.jpg

Серијава има 4 сезони и започнува кога главниот лик Џулс после разводот решава да внесе малку возбуда во нејзиниот романтичен живот. Од тогаш до последната епизода се случија премногу работи, не само со нејзиниот живот туку и во животите на нејзиниот син Травис, нејзиниот бивш маж Боби, нејзините 2 најдобри другарки Лори и Ели, мажот на Ели Енди и нејзиниот на почетокот комшија, сега маж Грејсон. Ја обожавам серијава зошто има ментален швркнат хумор и откачени ликови и случки. Една од омилените смешни серии ми е и ја препорачувам особено ако ги сакате сериите Scrubs и Community.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Photographer