Предлози за серии

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
The outer limits се вика. Поим неам каде може да ги симнеш, јас ги гледав на телма па после ги собрав од еден другар. Јас не симнувам серии, не знам да ти кажам програм. Обично торенти знам ставаат такви работи.
тенкс дууд, обавезно ке гу најду, и ја обожаам мистик страшни дешафке у филм, без кољање и крф, финта е у страшни филмови да се загрози психа на човека, да се претсави нешто реално а страшно, а не вештерке духови
тенкс агејн : )
 

Slims

Активен Член
19 април 2012
192
177
43
И јас ja зедов The Outer Limits пред некое време од другарка и почнав да ја гледам повторно од почеток.
Инаку торент можеш да најдеш на замунда ги има сите 7 сезони, исто и на kickass.
Иако е постара, закон е серија!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Тој

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Outer Limits е лоша бледа копија на Twilight Zone, иако се црно бели, има да ве поремети скроз, приказните се блесави и маваат на психа... А од новиве серии топло ја препорачувам 666 Park Avenue ;)
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Revolution-Season-1-Promotional-Poster-revolution-2012-tv-series-31580645-960-355.jpg


Sci-Fi, акција, драма, од луѓето кои ја направија Lost.

Еден ден, снемува струја насекаде во светот, се престанува да работи и светот се враќа во нецивилизација. Тука спаѓаат авионите, болниците, тенковите, цела модерна технологија. После 15 години, луѓето живеат во селца, растат храна, и навечер користат лампи на масло и свеќи.

Целото дејство е свртено кон една девојка, чиј татко мистериозно ќе биде поврзан со "затемнувањето". Еден ден, армијата ќе дојде во нивното село барајќи го него, но во несогласување и противење ќе го убијат, а неговите син ќе го киднапираат. Од тој момент, ќерка му ќе тргне во потрага по брат и, заедно со девојката и најдобриот пријател на татко и. Тие ќе заминат во Чикаго, да го најдат братот на татко и, бидејќи тој е добар во убивање луѓе, и исто така е поврзан со "затемнувањето".

Сега за сега, добра ми е серијата. Има супер ефекти и интересна приказна.
И јас ја гледам серијава, и стварно е интересна. За другите да знаат се работи за Revolution, зашто сликата не ја отвара. :) Исто ја препорачувам и Arrow, за оние што се по стриповите.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Go On

go-on-NBC-season-1-2012-poster.jpg

Комедија со Метју Пери, во улога на водител на радио станица за спорт. Откако неодамна му починала жена му, од работа го праќаат на терапија каде што запознава интересна група на ликови со разновидни карактери и животни приказни.

Ме потсетува на Community, но нешто ми фали.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Slims and Ghtalpo

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
go-on-NBC-season-1-2012-poster.jpg


Комедија со Метју Пери, во улога на водител на радио станица за спорт. Откако неодмна му починала жена му, од работа го праќаат на терапија каде што запознава интересна група на ликови со разновидни карактери и животни приказни.

Ме потсетува на Community, но нешто ми фали.
Oд првава епизода што ја изгледав стариот црнец ми е фаворит иако сакам малце поразличен хумор како на пример Офис
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Ги немам сите предлози прочитано можеби се повторувам но мојот предлог е Тhe big bang theory :) стварно добра комедија..
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
666 Park Avenue

666-Park-Avenue-S1-Poster-3.jpg

Е ова е серија. Сега за сега, само првата епизода ја изгледав и веднаш ме импресионира. Колку што сфатив, станува збор за онаа стара приказна, продавање на душата на ѓаволот, за остварување на желба со рок од 10 години. Ѓаволот е газдата на зградата, во која се вселува еден млад пар. Серијава ветува доста.
 

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
666 Park Avenue
Е ова е серија. Сега за сега, само првата епизода ја изгледав и веднаш ме импресионира. Колку што сфатив, станува збор за онаа стара приказна, продавање на душата на ѓаволот, за остварување на желба со рок од 10 години. Ѓаволот е газдата на зградата, во која се вселува еден млад пар. Серијава ветува доста.

Интересна серија, ја гледам од почетокот, 7 епизоди се излезени досега. Добра приказна, само некако дејствијата ми се одвиваат пребрзо. Ванеса Вилијамс (Оливија Дуран) не ми е баш за ваква серија, некако повеќе ми е за Очајни домаќинки одколку за ова. Ама сепак ептен е нова серијава.