Предлози за серии

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
American Horror Story

c9a7b748ee.jpg


Необична и непредвидлива. Внесува свеж бран во секојдневните клишеа.
Откако бракот ќе им се разниша, Вивиен и Бен решаваат со ќерката Вајолет да се преселат далеку од стариот дом.
Но новиот дом им ги открива своите тајни, залутани личности и внесува пресврт во нивните животи.
Секоја епизода започнува со по едно убиство кое се извршило во куќата, а потоа приказната се испреплетува со онаа во сегашноста. Се’ до последните епизоди, ќе се чудите кој е жив, кој не е, кој пие, кој плаќа.
Интересен мајндфак, посебно за оние кои уживаат во мистерии.
Серијава ја даваа на Фокс лајф,таму ги гледав првите неколку епизоди (happy)
Ако не продолжат да ја даваат планирам да си ја симнам
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
American Horror Story

c9a7b748ee.jpg


Необична и непредвидлива. Внесува свеж бран во секојдневните клишеа.
Откако бракот ќе им се разниша, Вивиен и Бен решаваат со ќерката Вајолет да се преселат далеку од стариот дом.
Но новиот дом им ги открива своите тајни, залутани личности и внесува пресврт во нивните животи.
Секоја епизода започнува со по едно убиство кое се извршило во куќата, а потоа приказната се испреплетува со онаа во сегашноста. Се’ до последните епизоди, ќе се чудите кој е жив, кој не е, кој пие, кој плаќа.
Интересен мајндфак, посебно за оние кои уживаат во мистерии.

Серијава изгледа интересно, може ќе почнам да ја гледам. :)
 

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Серијава ја даваа на Фокс лајф,таму ги гледав првите неколку епизоди (happy)
Ако не продолжат да ја даваат планирам да си ја симнам
Заврши првата сезона од серијава, втората сезона уште не е снимена. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aaliyah

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
И од мене препораки за Биг Бенг Тиори. Ја изгледав 1та сезона. :p Предобра е. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Slims

Активен Член
19 април 2012
192
177
43
Skins - британска драма. 10 епизоди/сезона по 40 и кусур минути. Првите две сезони се супер (натаму сеуште немам гледано).
Доста добро обработени ликови, главно се тинејџери, секој од нив е приказна за себе. Реална серија со задоволителна доза на хумор, иронија, сплетки, дрога, секс, смрт итн.

Инаку, може препорака за добра британска серија (покрај Skins и IT Crowd)?
Жанрот е небитен, важен е акцентот :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma and DarkPassenger

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Skins - британска драма.

Алелуја, некој ја има гледано! Имам направено посебна тема за нив, толку многу ја сакам таа серија. :D И јас само првите 2 сезони ги имам гледано, не се ни осудувам другите, претпоставувам дека се тапа и ќе ми ја уништат серијата.
Инаку, види погоре, ја препорачувам Misfits, британска е и многу е добра!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Slims

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
hopeeeeeeee.jpg

Серијата е за двете сестри Хоуп и Фејт кои се многу различни и откачени.Хоуп е омажена и има три деца додека Фејт е глумица која живее со Хоуп и нејзиното семејство.


raising-hope.jpg

Се работи за Џими кој има секс за една ноќ со непозната девојка, ама таа останува трудна. Таа е сериски убиец и завршува на електрична столица, а Џими заглавува со бебето.
Целото негово семејство е лудо, на чело со прабабата. Многу интересна серија.
Ја препорачувам. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп* and The Tramp

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Отвори ја прикачената датотека 3868

Серијата е за двете сестри Хоуп и Фејт кои се многу различни и откачени.Хоуп е омажена и има три деца додека Фејт е глумица која живее со Хоуп и нејзиното семејство.


Отвори ја прикачената датотека 3870

Се работи за Џими кој има секс за една ноќ со непозната девојка, ама таа останува трудна. Таа е сериски убиец и завршува на електрична столица, а Џими заглавува со бебето.
Целото негово семејство е лудо, на чело со прабабата. Многу интересна серија.
Ја препорачувам. :)
Втората ја гледам. Интересна е :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca