Прв бакнеж

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Пештани, одмор прв со другарки, лето, кај полицијата. :D 24 Јули беше како сега памтам.
Тие што биле Пештани одма ќе им текне каде точно.:D
Бев осмо за прва година средно, дечкото беше една година повозрасен.
Сите другарки се имаа бакнато, само јас не. Тогаш тоа ми се чинеше како да е најголемиот и најгрозниот проблем што може да постои, нели, како тоа сите бакнати само јас небакната да останам :D
И си седевме на плажата, дечкото симнува ѕвезди, мене ми се народно кажано "лапа" и го бомбардирав, кога ќе ме бакнеш го прашав(wasntme)
Од секогаш си го имав темпераментот, колку и да сакам да бидам мистериозна и да го скријам не можам.
Еее, спомени...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec and emzzy

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Сите другарки се имаа бакнато, само јас не. Тогаш тоа ми се чинеше како да е најголемиот и најгрозниот проблем што може да постои, нели, како тоа сите бакнати само јас небакната да останам
Исто и јас мислев хахаххах :)
Ехаа јас првпат се бакнав со еден 7 години постар од мене..комедија жива беше, се бацивме и избегав, аман.
Лани за Пиво Фест Охрид беше..оо колку убава вечер :showoff
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: drugarki and Selene

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Исто и јас мислев хахаххах :)
Ехаа јас првпат се бакнав со еден 7 години постар од мене..комедија жива беше, се бацивме и избегав, аман.
Лани за Пиво Фест Охрид беше..оо колку убава вечер :showoff
Синоќа пред спиење мислев..имав уште еден јак момент
Одевме за Хрватска, друштво и игравме некои игри со карти..почнавме едно време: треба да ја вшмукаш картата и да ја дадеш на другиот. Ако падне картата ќе се бациш со тој..абе циркузи. И ми падна картата и се бацив со едно дете :) Уф срамој, колку се каев после дека ја играв :banghead
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: drugarki

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
326
396
1,063
Со Кате на љуљашки у Крани. Пред 19 години :)
Нормално, сега не се ни сеќавам како изгледа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Nicole

Староседелец
27 јуни 2012
249
226
643
Првиот бакнеж (не беше лош:D) го имав со мојот дечко, кога имав 14 год.:)
 

The_countess

Истакнат Член
10 јуни 2012
441
545
193
29
Кога имав 7 години, со тогашниот "дечко".
Игравме нешто како добриот и лошиот војник. Се сеќавам дека ме залепи за ѕид и ме "залапа".
Всушност не беше толку лошо лошо.. Некако убаво ми беше...
Само што на 20 метри од нас беа неговите.. Среќа што не не видоа.. Сега тој е некаде во Америка но изгубивме контакт.. (wave)
tumblr_m33wb9oxq11qlt206o3_250.gif
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Smiley_1996 and Bum-Bum

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Кога имав 7 години, со тогашниот "дечко".
Игравме нешто како добриот и лошиот војник. Се сеќавам дека ме залепи за ѕид и ме "залапа".
Всушност не беше толку лошо лошо.. Некако убаво ми беше...
Само што на 20 метри од нас беа неговите.. Среќа што не не видоа.. Сега тој е некаде во Америка но изгубивме контакт.. (wave)
tumblr_m33wb9oxq11qlt206o3_250.gif
7 години?
:eek
 

radioactive

Истакнат Член
14 април 2013
54
39
118
штета што ја немав заприметено темава до сега :giggle
хмм првиот бакнеж, имав 15 години, да и јас сметав дека сум „затуц“ поради тоа што се немав бакнато, но сакав да биде со некоја посебна личност и затоа чекав. Беше со бивши дечко. Ми го исполни сонот да се запознам со „таа посебна личност“ на концерт од еден мој омилен бенд, да се возиме со мотор и да се зезаме со сите по патот. Седнавме на најосветлената клупа во паркот, ни студеше и на двата се гушнавме, ми се доближи и ме бакна. Тогаш беше најјакиот момент на цел свет, сега ми иди в земја да се вкопам само кога ќе помислам.:sram
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oleri and Lena